تهران، شادآباد

سبد خرید

فروش مه پاش در اصفهان

نسرین نیک نژاد
2022-06-06
22:00
No Responses
قیمت مه پاش در اصفهان

در سال‌های اخیر به لطف رشد تکنولوژی و پیشرفت‌های زیاد در زمینه ساخت تجهیزات مختلف به لوازم کاربردی زیادی دست یافتیم، یکی از این لوازم دستگاه مه پاش است که با کارایی که دارد در بسیاری از مکان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما چیزی که در این میان مهم است دانستن انواع مه پاش‌ها و مراکز فروش آن‌ها است.

همچنین اطلاع از قیمت آنها در شهرهای مختلف ه سوالی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. در این نوشتار قیمت مه پاش در اصفهان را بررسی می کنیم.

 

مه پاش چیست؟

مه پاش دستگاهی است که قطرات آب را به مولکول‌های بسیار ریز تبدیل می‌کند و سپس در هوا اسپری می‌شود. عملکرد تبدیل آب به ذرات ریز با استفاده از لوله‌های که از پمپ‌های پرفشار خارج می‌شود، انجام می‌گردد. آب درون لوله‌ها پس از خروج از نازل که به صورت خطی تعبیه شده‌اند؛ به صورت مه و پودر خارج می‌شود.

انواع مه پاش‌ها

مه‌پاش‌ها دستگاه‌هایی برای پخش‌کردن مواد مایع مانند آب یا گاهی مواد ضدعفونی و کودهای مایع بر روی سطوح مختلف هستند. این دستگاه‌ها با استفاده از فشار، ذرات مایع را به‌صورت دانه‌های بسیار ریز (مه مانند) در هوا پخش می‌کنند.
مه‌پاش‌ها انواع بسیار متنوعی دارند که برای کاربردهای مختلفی مورداستفاده قرار می‌گیرند. در زیر به برخی از انواع رایج مه‌پاش‌ها اشاره می‌کنیم:

1. مه‌پاش کشاورزی

این نوع مه‌پاش‌ها برای پخش مواد شیمیایی مختلف مانند کودهای مایع در کشاورزی استفاده می‌شوند. آبیاری، پاشیدن کود و سموم حشره‌کش و قارچ‌کش از جمله کاربردهای اصلی این نوع مه‌پاش‌ها است.

 

2. مه‌ پاش صنعتی

در صنایع مختلفی مانند صنایع شیمیایی، نساجی و کاغذسازی از مه‌پاش‌های صنعتی برای گردوغبار و رطوبت‌رسانی استفاده می‌کنند.

 

3. مه‌ پاش‌ خانگی

مه‌پاش خانگی برای آبیاری در حیاط‌ها و باغچه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. همچنین، از این وسیله برای خنک‌کردن فضاهای باز مانند تراس‌ها، روف‌گاردن‌ها، بالکن‌ها و غیره نیز استفاده می‌شود.

 

4. مه پاش دامداری

مه‌پاش دامداری برای پخش ذرات آب و مواد ضدعفونی‌کننده برای دام و برخی تجهیزات دامداری مورداستفاده قرار می‌گیرد. هدف اصلی استفاده از مه‌پاش در دامداری، بهبود شرایط دمایی و بهداشت عمومی دام‌ها است.

نصب مه پاش آخور

 

5. مه پاش مرغداری

از مه ‌پاش در مرغداری‌ می‌توان به طور مؤثر برای درمان‌ بیماری‌های واگیردار و ضدعفونی‌کردن محیط و کنترل آفات استفاده کرد. همچنین از مه‌پاش مرغداری می‌توان برای خنک‌کردن هوا در فصول گرم سال در مرغداری‌ها استفاده می‌کنند.

 

6. مه پاش فضای باز

مه‌پاش فضای باز، قطرات آب را در فضای باز پخش می‌کند. این دستگاه‌ها برای خنک‌کردن هوا، رفع گردوغبار، ایجاد رطوبت در مکان‌های با شرایط آب‌وهوایی خشک و گرم استفاده می‌کنند.

 

7. مه پاش رستورانی

مه‌پاش رستورانی، همان‌طور که از نامش پیداست در رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. هدف اصلی از مه‌پاش رستورانی، جلوگیری از گرمای هوا برای مشتریان و پرسنل است.
همچنین این دستگاه می‌تواند برای نمایش زیبایی بصری در رستوران‌ها نیز مورداستفاده قرار بگیرد. در واقع از مه‌پاش رستورانی به‌عنوان یک وسیله دکوراتیو نیز کمک می‌گیرند.

در ادامه به مزایای مه پاش می‌پردازیم.

مزایای استفاده از مه پاش

استفاده از مه‌پاش در برخی مکان‌ها مانند گلخانه‌های معمولی و هیدروپونیک، می‌تواند راه‌حل مفیدی برای آبیاری و خنک سازی محیط باشد. برخی از مزایای استفاده از مه‌پاش‌ها عبارت‌اند از:

 • صرفه‌جویی در آب

مه‌پاش‌ها به‌طورکلی آب مصرفی را نسبت به سایر روش‌های آبیاری کاهش می‌دهند. با مه‌پاش‌ها، آب به‌صورت قطره‌های بسیار ریز خارج می‌شوند که موجب کاهش هدررفت آب و بهینه‌سازی مصرف آن می‌شود.

 • یکنواختی آبیاری

مه‌پاش‌ها به طور یکنواخت آب را پخش می‌کنند و تمام مناطق موردنظرتان را به طور یکسان آبیاری می‌کنند. این وسیله منجر به آبرسانی مناسب برای گیاهان و افزایش رشد محصولات می‌شود.

علاوه بر موارد گفته شده، استفاده از مه پاش مزایای زیاد دیگری هم دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

 • هوا را خنک می‌کند.
 • گرد و غبار را کاهش می‌دهد.
 • حشرات موذی را از بین می‌برد.
 • رطوبت را افزایش می‌دهد.
 • خشکی هوا را کاهش می‌دهد.

قیمت مه پاش در اصفهان

قیمت مه پاش در اصفهان چقدر است؟

قیمت مه پاش  در اصفهان بر اساس نوع دستگاه، کیفیت قطعات، جنس بدنه آن مشخص می‌گردد.

پس برای اطلاع از قیمت مه پاش، توجه به عوامل ذکر شده بسیار مهم است. دستگاه‌های مه پاش و رطوبت ساز باعث ایجاد هوای مطبوع و خنک در فضاهایی مانند رستوران، کافی شاپ، مرغداری، گاوداری، سالن کشت قارچ، گلخانه و … می‌شوند.

4 مدل از پرفروش‌ترین مه پاش‌های نازلی مجود در بازار عبارتند از:

 • مه‌پاش تک نازله
 • مه‌پاش ۴ طرفه
 • مه‌پاش شش جهته
 • مه‌پاش کم فشار فیتکو

مه پاش تک نازله

مه‌ پاش تک نازله یا تک‌وجهی نوعی از مه‌پاش‌ها است که فقط یک نازل برای پخش‌کردن آب دارد. این نازل معمولاً در یک‌جهت خاص قرار می‌گیرد و آب را به‌صورت یک‌طرفه پخش می‌کند.

مه‌ پاش تک نازله معمولاً در باغ‌ها و فضای بازها استفاده می‌شود تا آبیاری انواع گیاهان و محوطه‌ها را انجام دهد. ازآنجایی‌که آب فقط در یک‌جهت پراکنده می‌شود، می‌توانید آبیاری را به مناطق خاصی از باغ یا محوطه محدود کنید و از هدررفت آب جلوگیری کنید.

مه پاش چهار طرفه به همراه رابط پرسی 6 میل

مه‌پاش چهارطرفه یا چهار نازله برای آبیاری مناطق گسترده‌تر و بزرگ‌تری مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نوع مه‌پاش دارای چهار نازل جداگانه است که در چهار جهت مختلف (به‌صورت ۳۶۰ درجه) آب را پخش می‌کنند.

هر نازل در یک‌جهت خاص تنظیم شده است تا با ایجاد یک الگوی پوشش گسترده، مناطق بزرگی را آبیاری کند.از مه‌پاش چهارطرفه برای باغ، فضای سبز، گلخانه‌ها  استفاده می‌کنند.

مه پاش 6 طرفه به همراه رابط 6 میلی متر

مه‌پاش شش‌جهته یا 6 نازله، شامل شش نازل است که هر نازل در یک‌جهت خاص قرار دارد و باعث توزیع یکنواخت آب برای آبیاری در گلخانه‌ها و زمین‌های کشاورزی می‌شود.

مه‌پاش شش‌جهته معمولاً در باغ‌ها، فضاهای سبز و مزارع استفاده می‌شود. هر نازل می‌تواند در جهتی خاص مانند جهت عمودی و افقی قرار گیرد. با تغییر جهت قرارگیری نازل‌ها، می‌توان مناطق مختلف را آبیاری کرد و توزیع آب را بهینه کرد.

خرید و قیمت مه پاش

در سال‌های اخیر، استفاده از مه پاش‌ها آنقدر زیاد شده است که در خیلی از جاها به جای نصب کولر یا فن، از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. شرکت پارس صنعت یکی از مراکز فروش مه پاش در شهرهای مختلف ایران است که به‌راحتی می‌توانید از طریق سایت، سفارش‌های خود راثبت و در اسرع وقت تحویل بگیرید.

پارس صنعت انواع مه پاش ها را برای فروش دارد و شما می‌توانید برای استعلام قیمت مه پاش در اصفهان همه روزه با شماره‌های  ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ با کارشناسان نیز تماس بگیرید و در زمینه مشاوره و خرید، اطلاعات لازم را کسب کنید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

برچسب ها:

نسرین نیک نژاد
2022-06-06
22:00
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *