تهران، شادآباد

سبد خرید

کاربرد مه پاش+ (مه پاش در کجا استفاده می‌شود)⚡

نسرین نیک نژاد
2022-06-29
22:00
No Responses
کاربرد مه پاش

مه پاش چیست؟

مه پاش‌ها دستگاهی برای خنک کردن و رطوبت‌رسانی به محیط هستند. این دستگاه‌ها، با کمک فشار آب که معمولاً ناشی از وجود یک پمپ است، قطرات آن را به ذرات بسیار ریز تبدیل می کنند.

شدت فشار آب و کوچک بودن روزنه نازل مه پاش، قطرات را به اندازه‌های بسیار ریز در حد 10 الی 15 میکرون تبدیل می‌کند. به علت ریز بودن این قطرات، ذرات آب به شکل مه مانند از دستگاه خارج می‌شوند.

 

کاربرد مه پاش (مه پاش در کجا استفاده می‌شود):

با توجه به نقش مه پاش‌ها در رطوبت‌رسانی و خنک‌کنندگی، در مکان‌هایی مانند گلخانه معمولی و هیدروپونیک، مرغداری‌ها، گاوداری‌ها، رستوران و کافی‌شاپ‌ها، ساختمان‌های در حال ساخت (کاهش گردوغبار)، صنایع نفت و پتروشیمی و همچنین در محیط‌های باز مناطق مسکونی مانند حیاط، تراس، روف‌گاردن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند.
امروزه استفاده از مه پاش‌ها به علت مصرف کم آب و خاصیت خنک کنندگی محیط بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و در بسیاری از محیط های نمایشگاهی برای خنک شدن افراد از این وسیله استفاده می کنند.
یکی دیگر از موارد استفاده از مه پاش که در دو سال اخیر بسیار رواج پیدا کرده است، کاربرد آنها برای ضدعفونی‌کردن است. معمولاً مه پاش‌ها را در تونل‌هایی تعبیه می‌کنند و باتوجه‌به سنسوری که در آن قسمت قرار دارد، به‌محض ورود شخص، این دستگاه‌های مه پاش شروع به اسپری مواد ضدعفونی می‌کنند.
همچنین یکی دیگر از موارد استفاده از مه پاش‌ها، برای ایجاد جلوه‌های بصری جذاب است که معمولاً در بدو ورود به تالارها، هتل‌ها، رستوران‌ها قرار می‌گیرد.

بهترین برند مه پاش

مزایای استفاده از مه پاش

خنک کردن فضای باز: برای مکان‌های خارج از منزل، باغ‌های بزرگ و حتی یک حیاط کوچک، مه پاش‌ها به کمک نازل و لوله‌های آبیاری به کم شدن دمای هوا کمک می‌کنند.

ضد عفونی کردن محیط: پوشش دهی دقیق فضا، هنگام ضدعفونی سطوح بسیار ضروری است. یک مه پاش می‌تواند کنترل دقیقی بر پراکندگی مواد شیمیایی داشته باشد، اما نکته‌ای که باید در این قسمت در نظر گرفت، استفاده از پمپ‌های سازگار با مواد شیمیایی است.

همچنین در گلخانه‌ها نیز یک غبار ریز برای از بین بردن بیماری‌های قارچی و حفظ سطح رطوبت گیاهان نیز استفاده می‌شوند. زیرا یک سمپاش معمولی ممکن است به بافت‌های ظریف گیاه آسیب برساند.

ایجاد رطوبت: برخی از محیط‌ها به رطوبت بالایی نیاز دارند، از گلخانه‌ها گرفته تا محوطه حیوانات در باغ‌وحش‌ها، در این فضاها استفاده از مه‌پاش‌ها یک راه‌حل عالی است.

مه پاش

 

کنترل آفات: جریان مناسب بین فشار پمپ و نازل مه پاش، قطرات آب مه پاش را یکسان پخش می‌کنند و از همین راه برای کنترل پشه و سایر حشرات موذی می‌توان استفاده کرد.

مهار گرد و غبار: معمولاً گرد وغبار یک «پرده» از مه در فضا ایجاد می‌کنند. برای غلبه بر چالش‌های گرد و غبار، دستگاه مه پاش که قطرات آن از نظر اندازه شبیه به ذرات گرد و غبار است، بسیار مناسب است. قطرات آب به این ذرات می‌چسبند و بر روی زمین می‌افتند.

جلوه‌های ویژه: جلوه‌های ویژه، چه یک تئاتر باشد چه یک آبنما در فضای باز که تداعی گر فضایی شبیه مه است. استفاده از مه پاش‌ها به ایجاد این زیبایی بصری کمک زیادی می‌کنند.

خرید مه پاش

اگر به دنبال مرکز عمده فروش انواع مه پاش خانگی و صنعتی هستید، می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *