قبل از این که را به شما معرفی کنیم لازم است با اصطلاح هیدروپونیک آشنا باشید.

هیدروپونیک چیست؟ قبل از هر چیزی باید به این سوال پاسخ دهیم. در حقیقت هیدروپونیک یک روش کشاورزی مدرن است. همان طور که میدانید، در روش کشاورزی سنتی، همیشه گیاهان در خاک قرار می گیرند و از آن به عنوان بستری برای رشد استفاده می کنند. اما آیا ممکن است یک گیاه، بدون قرار گرفتن در خاک نیز رشد کند؟ شاید این موضوع برای شما عجیب باشد، اما در حال حاضر با پیشرفت علوم کشاورزی، امکان رشد گیاه بدون قرار گرفتن در خاک هر چع قدر هم که عجیب باشد به وجود آمده است.

بنابراین هیدروپونیک به معنای رشد و نمو گیاه در بستری غیر از خاک و با قرار گیری در مایعی سرشار از مواد مغذی برای گیاه است. در سال های اخیر این روش کشاورزی گسترش بسیار زیادی داشته و اکنون در تمامی استان های ایران افرادی هستند که از این روش کشاورزی استفاده می کنند. برخی از کشاورزان از کلمه ی «آب کشت» به عنوان معادل فارسی برای روش هیدروپونیک استفاده می کنند.


ویدئو از سینی علوفه هیدروپونیک

 

 

بررسی استحکام سینی علوفه هیدروپونیک

 

 


 

مزایا روش هیدروپونیک

به دلیل عدم استفاده از خاک در این روش، دیگر هیچ گونه نگرانی نسبت به آلودگی خاک، برای کشاورز وجود ندارد. در حالی که سلامت خاک یکی از مشغله های ذهنی کشاورزان سنتی است. علاوه بر این به دلیل استفاده از سیستم چرخشی آب در روش هیدروپونیک میزان هدر رفت آب کاهش یافته و در نتیجه میزان هزینه های مربوط به آب نیز کاهش میابد. با توجه به کم آبی برخی از استان های ایران این مزیت، از اهمیت بسیار زیادی برای آن ها برخوردار است. نکته بعدی در مورد افزایش ارزش غذایی محصولات تولید شده بااین روش است.

به اعتقاد برخی از متخصصین، ارزش غذایی محصولات تولید شده با استفاده از روش هیدروپونیک، بیش تر می شود. هم چنین با توجه به این موضوع که رشد علوفه در این روش در داخل گلخانه است، آب و هوای بیرون نمی تواند هیچ گونه تأثیر منفی بر فرآیند رشد این محصول بگذارد. برداشت این محصول نیز در طول سال امکان پذیر است و محدود به زمان خاصی نیست. همان طور که قبلا گفتیم با توجه به عدم استفاده از خاک در این روش، علاوه بر کاهض مصرف آب و برق، مصرف کود و سم نیز کاهش می یابد.

 

خرید سینی علوفه هیدروپونیک

سینی علوفه هیدروپونیک

همان طور که احتمالا حدس میزنید، این سینی ها همان بستری است که علوفه در آن قرار می گیرد. بنابراین کیفیت سبد علوفه هیدروپونیک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این سبد ها در دو نوع یک بار مصرف و چند بار مصرف تولید می شوند. استفاده از سینی علوفه مناسب موضوع بسیار مهمی است. بنابراین به دلیل حساسیت این موضوع لازم است، در هنگام خرید سینی علوفه هیدروپونیک برخی از پارامتر ها را در نظر بگیرید.

ویژگی های مهم سینی علوفه هیدروپونیک

مانند هر محصول دیگری، در این مصول نیز برخی فاکتور ها کیفیت این محصول را مشخص می کنند، در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره خواهیم کرد:

  • اولین ویژگی که باید در تهیه سینی علوفه در نطر داشته باشید، مناسب بودن ابعاد و اندازه های سینی علوفه برای رشد علوفه است.
  • به علت ضد عفونی این سینی ها با مواد شیمیایی، مقاومت این سینی ها در برابر مواد شیمیایی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
  • راحتی حمل و نقل سبد علوفه نیز امری مهم است، در بسیاری از موارد به دلیل عدم وجود این ویژگی، سبد ها در طی عملیات حمل و نقل آسیب می بینند.
  • مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش و وجود زهکش خوب نیز از دیگر ویژگی های کلیدی سبد علوفه هیدروپونیک می باشند.
  • هم چنین باید توجه داشته باشید که در محصولی که خریداری می کنید، از مواد اولیه باکیفیتی استفاده شده باشد.

خرید سبد علوفه هیدروپونیک

در صورتی که به دنبال منبعی مناسب و دارای محصولات با کیفیت برای تهیه این محصول هستید، پارس صنعت را به عنوان یکی از تولید کنندگان و البته فروشندگان محصولات کشاورزی صنعتی به شما معرفی می کنیم.

با خرید سینی علوفه هیدروپونیک از پارس صنعت، با توجه به خرید مستقیم از تولید کننده، با حذف واسطه ها، احتمالا هزینه های شما نیز کاهش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این سابقه درخشان این شرکت در زمینه تولید و عرضه محصولات کشاورزی نیز موجب شده است تا این شرکت به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی در کشور شناخته شود.

ممکن است شما هم در صورت خرید از پارس صنعت به جمع مشتری های دائمی این شرکت بپیوندید. برای تهیه و خرید سبد علوفه هیدروپونیک کافی است با شماره درج شده، در انتهای این مطلب تماس بگیرید و مستقیما با ما درارتباط باشید.

 

👇🏻سفارش و خرید محصول از طریق واتس اپ و تماس تلفنی 👇🏻

محمدی: ۰۹۱۲۴۶۱۲۸۳۳

Click to rate this post!
[Total: ۱ Average: ۵]