اگر فروشنده ی علوفه هیدروپونیک هستید با ما تماس بگیرید

چکه گیر مه پاش

چکه گیر مه پاش چیست نحوه استفاده از آن+ویدئو آموزشی

چکه گیر مه پاش و نحوه استفاده از آن:

عملکرد مه پاش ایجاد مه و رطوبت است و اساس کار این دستگاه تبدیل قطرات آب به ذرات بسیار ریز است. ذرات ریز آب از طریق نازل‌های مه پاش در فضا خارج می‌شوند و قبل از رسیدن به زمین تبخیر می‌شوند. همین عملکرد باعث خنک شدن و رطوبت‌رسانی در فضاهایی مانند گلخانه‌ها، مرغداری، گاوداری، رستوران‌ها و … می‌شود.
اما گاهی بعد از خاموش شدن دستگاه مه پاش، قطرات آب از نازل آن خارج می‌شود و این یکی از متداول‌ترین علت عملکرد بد این دستگاه محسوب می‌شود. از همین رو استفاده از چکه گیر در این سیستم توصیه می‌شود.

چکه گیر مه پاش چیست؟

سیستم چکه گیر مه پاش مانع از خروج آب از نازل‌ها در زمان خاموشی دستگاه می‌شود. این قطعه بر روی مه پاش نصب می‌شود تا مانع از خروج آب شود. معمولاً این دستگاه بر روی مه پاش های کم‌فشار نصب می‌شود تا از خروج قطرات آب در لوله‌ها و اتصالات آبیاری در زمان خاموشی مه پاش جلوگیری کند.

کاربرد چکه گیر مه پاش:

ازآنجایی‌که در مکان‌هایی مانند گلخانه علوفه هیدروپونیک، ریزش قطرات آب باعث کپک و ایجاد قارچ در آن محیط می‌شود از چکه گیر مه پاش استفاده می‌کنند. همچنین این قطعه در مه پاش رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها نیز در زمان خاموشی مه پاش کاربرد دارد.

چکه گیر مه پاش
چکه گیر مه پاش

طرز کار چکه گیر مه پاش:

در زمان روشن بودن مه پاش فشار داخل سیستم بسیار زیاد است و به‌محض خاموش شدن پمپ مه پاش، فشار سیستم به‌صورت تدریجی کم می‌شود و به حدی می‌رسد که در داخل لوله‌های مه پاش به ۲۰ تا ۴۰ بار می‌رسد.
عملکرد چکه گیر مه پاش در این سیستم با استفاده از فنر و لاستیک ضد چکه به کمک جلوگیری از آمدن قطرات آب می‌آید و خروجی آب را مسدود می‌کند و همین عملکرد باعث مانع خروج آب از نازل مه پاش می‌شود.

نحوه نصب چکه گیر مه پاش:

چکه گیر مه پاش مانند یک بست در ابتدای نازل مه پاش و لوله قرار می‌گیرد. در نصب آن باید دقت کنید تا قسمت زائده دار آن به لوله و قسمت دیگر به نازل مه پاش متصل شود. ازآنجایی‌که این قطعه دیافراگمی از جنس سیلیکون دارد که شبیه سوپاپ مسیر آب را در اثر فشار باز و در هنگام قطع فشار می‌بندد، ممکن است این لاستیک خراب شود و باید حتماً در صورت خرابی تعویض گردد.

چکه گیر مه پاش
چکه گیر مه پاش

اهمیت استفاده از چکه گیر مه پاش:

امروزه استفاده از مه پاش در صنایع مختلفی کاربرد دارد و تقریباً جایگزین سیستم‌های سرمایشی مانند کولر شده است. به همین علت باید برای بالابردن عملکرد این سیستم، قطعاتی مانند چکه گیر هم در آن نصب شود. در واقع استفاده از چکه گیر مه پاش از ریختن قطرات اضافی آب در زمان خاموش شدن دستگاه جلوگیری می‌کند.

خرید چکه گیر مه پاش:

اگر به دنبال مرکز عمده فروش انواعمه پاش خانگی و صنعتی  و همچنین چکه گیر هستید، می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

برچسب ها

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.