تهران، شادآباد

سبد خرید

اجزای مه پاش چیست؟ 0تا100 جزئیات یک مه پاش✅

نسرین نیک نژاد
2022-11-16
22:00
No Responses
اجزای مه پاش

مه پاش چیست؟

دستگاه مه پاش برای رطوبت‌رسانی و خنک‌کردن محیط‌های مختلف به کار برده می‌شود. این دستگاه با کم‌کردن دما، نقش مهمی در سردکردن محیط‌های باز مانند حیاط، باغ و … در فصل گرما دارد.
مه پاش ها باقدرت فشار آبی که از لوله‌های ماکارونی به سمت نازل در جریان هستند، آب را به‌صورت پودری و یا پاششی در محیط پخش می‌کنند. اندازه مولکول‌های آب به‌قدری ریز است که نرسیده به زمین، تبخیر می‌شوند و ردی از خیسی باقی نمی‌ماند.

 

میزان مصرف آب در مه پاش چقدر است؟

میزان مصرف آب در یک دستگاه مه پاش به سایز نازل‌ها و تعداد آن‌ها بستگی دارد؛ به‌عبارت‌دیگر هرچه تعداد نازل مه پاش بیشتر باشد، میزان مصرف آب نیز بیشتر است.
به‌طورکلی در یک سیستم رطوبت ساز مهپاش، کاهش مصرف آب تا 98% کمتر از دستگاه‌های خنک‌کننده و رطوبت رسان دیگر است.

کاربرد مه پاش :

امروزه از مه پاش ها در فضای بسته و باز استفاده می‌کنند، در ادامه به برخی از این مکان‌ها اشاره می‌کنیم.

گلخانه هیدروپونیکسالن مرغداری
رستورانسالن کشت زعفران هیدروپونیک
کافی شاپباغ
سالن های ورزشیگاوداری

نحوه عملکرد مه پاش چگونه است؟

در مه پاش‌ها (مه پاش صنعتی و غیر صنعتی)، آب با فشار به درون لوله‌ها یا شلنگ‌های آبیاری وارد می‌شود، سپس از روزنه نازل که بسیار ریز است با فشار زیاد خارج می‌شود. شدت این فشار به‌قدری است که قطرات آب را به‌اندازه 10 تا 15 میکرون می‌کند.
قطرات آب پخش شده در هوا باعث با چسبیدن به مولکول‌های هوای گرم و یا گردوغبار موجب خنکی و پاکیزگی محیط می‌شوند.

مه پاش

اجزای مه پاش چیست؟

مه پاش‌ها از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که کار رطوبت‌رسانی به محیط توسط این قسمت‌ها با کمک هم انجام می‌شود.

  • پمپ مه پاش
  • لوله‌های آبیاری
  • پایه نازل
  • نازل
  • تابلو برق
    در ادامه به وظایف هر قسمت می‌پردازیم.

پمپ آب مه پاش:

پمپ آب نیم اسب تکفاز پنتاکس pentax

پمپ‌های مه پاش برای مناطقی که فشار آب شهری کم است، استفاده می‌شود. این پمپ‌ها در اندازه‌ها و فشارهای مختلف در بازار موجود است.

نازل مه پاش:

نازل مه پاش

نازل‌های مه پاش در اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند. این نازل‌ها از جنس استیل، برنجی و یا پلی‌اتیلن هستند. از نازل‌ها بر اساس نیاز سیستم مه پاش و یا متراژ موردنظر برای خنک‌سازی استفاده می‌کنند.

لوله های آب رسانی:

لوله ماکارانی 6 میلیمتری پلی اتیلن

لوله‌های آب‌رسانی رابطی بین پمپ آب و مه پاش هستند. باتوجه‌به متراژ موردنظر تهیه می‌شوند.

 

لوازم جانبی مه پاش ها:

همه مه پاش‌ها برای عملکردشان نیازمند تجهیزاتی هستند که با آنها به صورت مکمل همراه است، در ادامه به برخی ازاین لوازم می‌پردازیم.

پایه 6 جهته نازل مه پاش

پایه نازل 6 جهته مه پاش برای آبیاری مساحت بیشتر مورد استفاده قرارمی‌گیرد. در پایه نازل 6 جهته مه پاش به هر یک از خروجی‌ها یک مه پاش جداگانه نصب می‌شود و تمام زوایای محیط را به صورت 360 درجه مورد آبیاری قرار می‌دهد.

وزنه مه پاش

از وزنه مه پاش برای ثابت نگه داشتن مه پاش صورت عمودی استفاده می‌کنند تا روزنه‌های آبپاشی مه پاش به صورت منظم به محصولات پاشیده شود.

چکه گیر مه پاش

معمولاً پس از قطع آب، مقداری آب داخل لوله‌ها می‌ماند که معمولاً کم‌فشار است. چکه گیر از ورود آب پشت مه پاش ها به درون سینی جلوگیری می‌کنند. چکه گیر قبل از مه پاش و بعد از لوله نصب می‌شود. نصب چکه گیر جزء الزامات نمی‌باشد اما استفاده از به حفظ بیشتر نظافت در بستر کشت کمک می‌کند.

 

 

 

خرید مه پاش:

شرکت پارس صنعت یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه تولید و فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای  راه‌اندازی گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک در ایران می‌باشد.

اگر قصد خرید مه پاش و یا لوازم و تجهیزات گلخانه‌ای را دارید می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید تا از فروش مه پاش مطلع گردید.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 2.5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *