تهران، شادآباد

سبد خرید

خرید علوفه خردکن در زرند ( کرمان)

نسرین نیک نژاد
2024-02-08
19:55
No Responses
فروش علوفه خردکن در زرند کرمان

در این مقاله پارس صنعت ما قصد داریم تا به بررسی انواع علوفه خردکن در زرند برای دامداری‌ها بپردازیم. شما می‌توانید قبل از مطالعه به ویدئوی زیر که در مورد سوالات متداول علوفه خردکن های مجموعه ما است، توجه کنید تا بتوانید بهتر این وسیله را خریداری کنید.

وضعیت دامداری در زرند کرمان

وضعیت دامداری در زرند کرمان به‌عنوان یکی از بخش‌های حیاتی اقتصادی این منطقه، قابلیت‌های بالقوه‌ای را برای تأمین نیازهای داخلی و حتی صادرات به استان‌های هم‌جوار دارد. با وجود اقلیم‌های متفاوت در استان، بخش‌های روستایی و عشایری می‌توانند به‌عنوان محورهای اصلی فعالیت در زمینه دامداری مطرح شوند.

اما در سال‌های اخیر، مشکلاتی همچون خشکسالی‌ها، بحران آب، ازبین‌رفتن مراتع، قاچاق و افزایش هزینه‌های نگهداری دام به بخش دامداری در زرند کرمان آسیب‌های زیادی وارد کرده است. این مشکلات باعث کمبود تأمین نهاده‌های دامی و کاهش سودآوری کسب‌وکارهای دامپروری شده است.
دامداران در زرند کرمان با مشکلات فراوانی مواجه هستند، از جمله گرانی و کمبود نهاده‌ها و خوراک دام. قیمت‌های افزایش‌یافته برای نهاده‌های دامی مانند سویا به دلیل نوسانات ارزی باعث افزایش هزینه‌های تولید شده و درآمد دامداران را کاهش می‌دهد.

در این شرایط، نیاز به برنامه‌ریزی بهتر و لوازم مؤثر برای حل مشکلات دامداران اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. یکی از این لوازم علوفه خردکن است که در ادامه به انواع آن می‌پردازیم.

علوفه خردکن (chaff cutter) چیست؟

علوفه خردکن (chaff cutter) دستگاهی است که مواد خوراکی مختلف مانند علف، گیاهان، خوراک دانه‌ای و سایر مواد غذایی برای دام را خرد و آسیاب می‌کند. این ماشین با استفاده از تیغه‌های خردکن و آسیاب، مواد غذایی برای تعلیف دام را به قطعات کوچک‌تر تبدیل می‌کنند تا این حیوانات بتوانند به‌راحتی آنها را مصرف کنند.

علوفه خردکن به دام‌ها تغذیه مناسب و تنوع غذایی می‌دهد و از جمله عواملی است که به رشد و توسعه سالم دام‌ها کمک می‌کند.

علوفه خردکن تک فاز
علوفه خردکن تک فاز (پارس صنعت)

انواع علوفه خردکن در زرند

مجموعه پارس صنعت یکی از بزرگترین مراکز فروش تجهیزات کشاورزی و دامداری است که 3 نوع علوفه خرد کن را در اختیار دامداران قرار می‌دهد. علوفه خردکن‌های پارس صنعت به 3 دسته زیر طبقه‌بندی می‌شوند که هرکدام کارایی خاص خودش را دارد.

1. علوفه خردکن ساده

این علوفه خرد کن ساده‌ترین نوع خردکن علوفه است که تنها برای کات کردن علف‌های مورد نیاز دام به کار برده می‌شود.

2. علوفه خردکن همه‌کاره

علوفه خردکن همه کاره قابلیت خردکردن علوفه های خشک و همچنین آسیاب کردن بذور مختلف را دارد.

3. علوفه خرد کن هیدروپونیک

این علوفه خرد کن کات کردن علوفه های تر هیدروپونیکی است بدون اینکه آب بی‌اندازد یا به دلیل بافت بهم تنیده کیک علوفه بین تیغه‌ها گیر کند و له شود با توجه به این معایب درطراحی این علوفه خرد کن سعی بر این شده که این مشکلات برطرف شود.

در ادامه  12 مدل از انواع علوفه خردکن‌ پارس صنعت را مشاهده می‌کنید که هرکدام مشخصات خاصی دارند.

علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 50 plus [چندکاره]علوفه خرد کن هیدروپونیک دهانه 50 [دو کاره]
علوفه خردکن دهانه50 کاه،کلش،یونجه،شاخ و برگعلوفه خرد کن چند کاره دهانه 50[به همراه آسیاب]
علوفه خردکن چند کاره دهانه 50 Plus [به همراه آسیاب]علوفه خردکن دهانه 50 پلاس
علوفه خردکن همه کاره دهانه 60 پلاسعلوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 60 plus
علوفه خردکن دهانه 60 پلاسعلوفه خردکن همه کاره دهانه 70 پلاس
علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 70 Plusعلوفه خردکن دهانه 70 پلاس
علوفه خردکن برقی
علوفه خردکن برقی(پارس صنعت)

مزیت خرید علوفه خردکن در زرند کرمان

استفاده از دستگاه علوفه خردکن برقی در گیلان مزایای زیادی دارد.به طورمثال، با خرد کردن علوفه به قطعات کوچکتر، قابلیت هضم و جذب علوفه توسط دام‌ها افزایش می‌یابد. طول کوتاه‌تر علوفه باعث افزایش سطح تماس آن با آنزیم‌ها و باکتری‌های موجود در دستگاه گوارش دام می‌شود که موجب هضم و جذب بهتر آن می‌شود.

همچنین با استفاده از علوفه خردکن زرند می‌توان علوفه را به صورت یکنواخت و همگن خرد کرده و به دام‌ها ارائه داد. این ویژگی باعث می‌شود دام‌ها نسبت به انتخاب و مصرف علوفه ترجیحی نداشته باشند و تمامی عناصر تغذیه‌ای مورد نیاز را دریافت کنند.

شرایط خرید علوفه خرد کن در زرند

تمامی دستگاه‌های علوفه خردکن پارس صنعت تا 6 ماه شامل گارانتی می‌شود و خدمات پس از فروش آنها از زمان خرید دستگاه علوفه خرد کن تا 36 ماه بعد از آن است. همچنین این دستگاه به نام های علوفه خردکن زرند، علوفه کوب زرند، علف خورد کن زرند، علف خورد کن برقی زرند، یونجه خردکن زرند و خرد کن شاخه و برگ زرند مصطلح است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *