تهران، شادآباد

سبد خرید

خردکن زغال| دستگاه زغال خرد کن

نسرین نیک نژاد
2023-07-13
22:15
No Responses
دستگاه زغال خردکن چیست

در این مقاله پارس صنعت قصد داریم تا به کارایی علوفه خردکن‌های این مجموعه برای خردکردن زغال بپردازیم.

در برخی قسمت‌های ایران، مخصوصاً در صنعت غذایی و بخصوص برای پخت کباب‌ها، استفاده از زغال جایگزین زغال‌سنگ رایج است. استفاده از زغال در پخت کباب و غذاهای دیگربه این دلیل است که به‌عنوان یک منبع سوخت فسیلی، زغال‌سنگ منجر به آلودگی هوا و انتشار گازهای گلخانه‌ای مضر می‌شود؛ بنابراین با توجه به مضرات کمتر زغال باید از دستگاه خردکن زغال نیز استفاده کرد. زیرا با کمک این دستگاه می‌توان این سوخت را بهینه‌تر استفاده کرد.
استفاده از زغال در صنعت غذایی، به‌علاوه کاهش تأثیرات زیست‌محیطی، می‌تواند به تبلیغات و بازاریابی برخی خدمات و محصولات نیز کمک کند. برخی مصرف‌کنندگان و همچنین رستوران‌ها و فروشگاه‌ها به دنبال محصولاتی هستند که محیط‌زیست را کمتر آلوده کنند و از زغال برای پخت غذا استفاده می‌کنند.به‌همین دلیل استفاده از این محصول می‌تواند جاذبه‌ای را برای دوست داران محیط زیست ایجاد کند.

معرفی انواع علوفه خردکن 

مجموعه پارس صنعت یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید انواع علوفه خردکن است. بی‌اغراق اگر بخواهیم مهم‌ترین مزیت علوفه خردکن‌های پارس صنعت را عنوان کنیم، سبکی دستگاه و حمل‌ونقل آسان آن است. از مزایای خرید علوفه خردکن خوزستان می‌توان دارابودن شکل استاندارد، کاهش لرزش و فروش بدون واسطه اشاره کرد.

علوفه خردکن‌های پارس صنعت به 3 دسته علوفه خردکن ساده، دو کاره و هیدروپونیک تقسیم می‌شوند که دارای موتورهای تک‌فاز، 3 فاز، بنزینی و اتصالات پشت تراکتوری هستند. تمامی علوفه خردکن‌ها در 4 سایز 50 معمولی، 50 پلاس، 60 پلاس و 70 پلاس تقسیم می‌شوند.

شما می‌توانید با کلیک بر روی هر یک از انواع علوفه خردکن‌های ذیل از ویژگی‌ها و آخرین قیمت آنها مطلع شوید.

علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 50 plus [چندکاره]علوفه خرد کن هیدروپونیک دهانه 50 [دو کاره]
علوفه خردکن دهانه50 کاه،کلش،یونجه،شاخ و برگعلوفه خرد کن هیدروپونیک دهانه 50[به همراه آسیاب]
علوفه خردکن چند کاره دهانه 50 Plus [به همراه آسیاب]علوفه خردکن دهانه 50 پلاس
علوفه خردکن همه کاره دهانه 60 پلاسعلوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 60 plus
علوفه خردکن دهانه 60 پلاسعلوفه خردکن همه کاره دهانه 70 پلاس
علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 70 Plusعلوفه خردکن دهانه 70 پلاس

علوفه خردکن چیست؟

علوفه خردکن یکی از زیرمجموعه‌های ماشین‌های کشاورزی است که برای خردکردن علوفه، گیاهان و حبوبات به کار می‌رود. این دستگاه با استفاده از تیغه‌های خردکننده مختلف، مواد جامد را به اندازة کوچکی خرد می‌کند. علوفه خردکن‌ها به‌صورت دستی، برقی و یا با استفاده از موتور دیزلی عمل می‌کنند.

استفاده از علوفه خردکن در صنعت دامداری، به‌عنوان یک ابزار مهم در تغذیه دام و پرورش دام، بسیار مفید است. باخرد کردن علوفه، بافت خوراک دام نرم‌تر می‌شود و انرژی موردنیاز دام برای هضم آنها کاهش می‌یابد. همچنین، با استفاده از علوفه خردکن، می‌توان مواد جامد دیگری نیز مانند کاه، خرما، آفتاب‌گردان و غیره را خرد کرد و در تغذیه دام‌ها به کاربرد.

علاوه بر صنعت دامداری، علوفه خردکن در صنعت کشاورزی نیز کاربردهایی دارد. می‌توان از این دستگاه برای خردکردن گیاهان، بذرهای روغنی، حبوبات و غیره استفاده کرد. همچنین، در صنعت باغبانی، می‌توان از علوفه خردکن برای خردکردن شاخه‌ها و برگ‌های درختان میوه‌ای و مرغوب‌ها استفاده کرد.

علوفه خردکن دهانه 70 پلاس

کاربرد علوفه خردکن برای زغال

دستگاه علوفه خردکن برای خردکردن علوفه و گیاهان دارای کاربردهای گسترده‌ای در صنعت دامداری و کشاورزی است. اما در مورد خردکردن زغال نیز می‌توان از این دستگاه استفاده کرد.

دستگاه علوفه خردکن در اصل یک دستگاه  برای خردکردن مواد جامدی مانند علوفه، گیاهان و حبوبات به کار می‌رود. این دستگاه از یک موتور الکتریکی یا دیزلی و یک‌تیغه خردکننده تشکیل شده است. سطح خردکننده دارای چندین تیغه خردکن است که با سرعت بالا به‌دور می‌چرخند و مواد را خرد می‌کنند.

اما چگونه می‌توان از دستگاه علوفه خردکن برای خردکردن زغال استفاده کرد؟ برای خردکردن زغال با استفاده از دستگاه علوفه خردکن، باید ابتدا زغال را به‌اندازه‌ های کوچک خرد کرد تا بتوان آن را در دستگاه قرارداد. سپس زغال در داخل مخزن خردکننده قرار می‌گیرد و با چرخش تیغه‌های خردکن، به اندازة کوچک‌تری خرد می‌شود. این عمل باعث افزایش سطح زغال و حجم آن می‌شود. برای مثال، زغال خرد شده به‌راحتی برای سوخت قرار می‌گیرد و باعث کاهش زمان سوختن زغال و افزایش کارایی آن می‌شود.

 قیمت و خرید دستگاه زغال خردکن

در تولید زغال فشرده از گرد زغال، خاک‌اره و پوست گردو یا بادام استفاده می‌شود. برای تولید محصولی باکیفیت، این مواد باید در دستگاه خردکن زغال با اندازه صحیح قرار گیرند. قبل از خرید دستگاه تولید زغال فشرده، مطمئن شوید که مواد اولیه را به‌درستی تهیه کرده‌اید، زیرا عدم وجود هر یک از این مواد می‌تواند منجر به تولید نامناسب و کیفیت پایین شود.
جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه خردکن زغال با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *