تهران، شادآباد

سبد خرید

مضرات امواج اولتراسونیک؛ آیا اصلا ضرری دارد؟

نسرین نیک نژاد
2024-03-05
09:25
No Responses
مضرات رطوبت ساز التراسونیک

افزودن رطوبت به هوا، کیفیت هوای فضاهای بسته مانند خانه را بسیار بهبود می‌بخشد و می‌تواند اثرات مثبت قابل‌توجهی بر سلامت جسمی و روانی افراد داشته باشد که با کمک یک رطوبت ساز میسر می‌شود.

رطوبت ساز اولتراسونیک یا مه ساز التراسونیک دستگاهی است که با نیروی الکتریکی و از طریق امواج فراصوت، ذرات ریز آب تولید می‌کنند. امروزه انواع مختلفی از این دستگاه وجود دارد، از جمله مدل‌های خانگی و صنعتی. رطوبت ساز التراسونیک باعث ایجاد هوای تمیز و مرطوب می‌شود و همچنین یک محیط خنک و مرطوب را نیز به وجود می‌آورد.

برای آشنایی بیشتر با دستگاه رطوبت ساز التراسونیک به ویدئوی زیر توجه کنید.

مضرات امواج اولتراسونیک چیست؟ آیا اصلا ضرری دارد؟

شاید اگر برای اولین‌بار است که قصد خرید رطوبت ساز التراسونیک را دارید، برایتان این سؤال پیش بیاید که مضرات امواج اولتراسونیک چیست؟ آیا اصلا ضرری دارد؟ به همین دلیل، ما قصد داریم تا در این مطلب پارس صنعت، در مورد اینکه آیا رطوبت ساز التراسونیک می‌تواند به انسان آسیب برساند، بحث کنیم.

رطوبت ساز التراسونیک بر اساس اصل اولتراسونیک (امواج فوق صوت) در مایع عمل می‌کند. این دستگاه از امواج فوق صوت با فرکانس بالا برای تشکیل قطرات ریز آب در محیط استفاده می‌کند. ازآنجایی‌که امواج اولتراسونیک فرکانس بالایی دارند و نمی‌توانند به طور مستقیم توسط گوش انسان شنیده شوند، بر شنوایی انسان تأثیری ندارند. پس می‌توان نتیجه گرفت که رطوبت ساز التراسونیک برای گوش انسان ضرری ندارد.

هرچند که امواج اولتراسونیک غیر قابل‌شنیدن هستند، اما برخی از اثرات ثانویه مانند صدای خش‌خش ایجاد شده توسط اثر مکانیکی ممکن است برای برخی از افراد ناراحت‌کننده باشد. به‌عنوان‌مثال، تجهیزات رطوبت ساز التراسونیک با فرکانس پایین ممکن است دارای نویز قابل‌توجهی باشند که ممکن است شنوایی افراد را تحریک کند؛ بنابراین، مدت‌زمان طولانی در معرض نویز این دستگاه‌ها ممکن است برای برخی از افراد آزار دهنده باشد.

در پایان باید بگوییم، رطوبت ساز التراسونیک به طور مستقیم به بدن انسان آسیب نمی‌رساند و برای انسان‌ها ایمن است. بااین‌حال، برخی افراد ممکن است به علت نویز و اثرات ثانویه دیگر این دستگاه‌ها، ناراحت شوند، همچنین توصیه می‌شود، خانم‌های باردار در معرض دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک قرار نگیرند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رطوبت ساز التراسونیک با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *