تهران، شادآباد

سبد خرید

دستگاه مه پاش باغ و ویلا[دستگاه مه پاش باغی]

باغچه‌ها، زمین‌های بازی، آلاچیق از قسمت‌های مختلف ساختمان‌های ویلایی هستند که در این محیط‌ها نمی‌توان از دستگاه‌های خنک‌کننده مانند کولرهای گازی یا آبی استفاده کرد. از طرفی بسیاری از افراد در تابستان علاقه دارند تا مدت زیادی را در این فضاها بگذرانند؛ بنابراین مجبور هستند که گرمای آنجا را تحمل کنند.به همین دلیل لازم است تا برای راحتی بیشتر در این مکان‌ها از دستگاه مه پاش باغی استفاده شود.

مه پاش باغ و ویلا با اسپری ذرات ریز آب در فضا موجب خنک‌شدن و مرطوب شدن محیط می‌شود. در واقع عملکرد مه پاش باغی به این صورت است که با چسبیدن مولکول‌های آب به مولکول‌های گرمِ هوا، آنها را تبخیر می‌کند.

در اثر این تغییرات، جابه‌جایی هوا و نسیم خنکی ایجاد می‌شود؛ بنابراین می‌توان چنین نتیجه گرفت که یک مهپاش باغچه در فصل بهار و تابستان از لوازم ضروری برای یک باغ، تراس، آلاچیق و حتی روف‌گاردن است.

 باتوجه‌به اینکه هوای اواسط تابستان در برخی از شهرها از 35 درجه سانتیگراد هم بالاتر می‌رود و این افزایش دما باعث می‌شود که این مکان‌ها در ویلاها و باغ‌ها عملاً بدون استفاده بمانند، به همین دلیل استفاده از مه ‌پاش باغ و ویلا جز دستگاه‌های ضروری برای این خانه‌ها قلمداد می‌شود.

البته لازم به ذکر است که امروزه هدف اصلی از نصب مه ‌پاش باغ و ویلا برخلاف مه پاش گلخانه که تنها خنک‌سازی محیط است. برای مواردی مانند زیباسازی محیط، آبیاری گیاهان، دورکردن حشرات و گردوغبار نیز به کار برده می‌شود.

 

انواع سیستم مه پاش باغچه ویلا

نصب دستگاه مه پاش باغی برای باغ و ویلا به دو روش انجام می‌شود:

1. نصب سیستم ثابت مه‌پاش

در این روش، لوله‌های پلی‌اتیلن یا PVC به طول موردنظر در اطراف باغ یا ویلا نصب می‌شوند و به چندین نازل مه‌پاش متصل می‌گردند. سپس، سیستم آبدهی با استفاده از پمپ، قطرات آب را نازل‌های مه‌پاش می‌رساند و باغ یا ویلا را به‌صورت یکجا یا قسمت به قسمت آبپاشی می‌کند.

2. نصب سیستم قابل‌حمل مه‌پاش

در این روش، مه‌پاش قابل‌حمل شامل فواره آب، لوله‌ها و نازل استفاده می‌شود. این سیستم به‌راحتی جابه‌جا شده و در هر نقطه‌ای که نیاز باشد می‌توان نصب کرد. این روش برای باغ‌های کوچک و ویلا با فضای کم مناسب است.

برای نصب هر دو روش، نیاز به تجهیزات ابزارآلات مناسب مانند لوله‌های آبیاری پلی‌اتیلنی، نازل‌های مه‌پاش، پمپ آب، کنترلر هوشمند و فیلتراسیون دارید. همچنین بهتر است برای نصب مه پاش باغ یا ویلا با یک کارشناس مشورت کنید تا نکات ایمنی رعایت شود. علاوه بر این، برای افزایش عمر مفید سیستم مه پاش باغ و ویلا، به دوره‌های بازدید و روش نگهداری آن دقت کنید.

دستگاه مه پاش باغی

مزایای نصب مه پاش باغ ویلا

نصب مه پاش ویلا و باغ، علاوه بر ایجاد خنکی در این فضاها باعث آبیاری گیاهان و چمن‌ها می‌شود. در ادامه به مزایای نصب مه پاش ویلا و باغ می‌پردازیم:

1. صرفه‌جویی در مصرف آب

با نصب مه پاش، مصرف آب در باغ و ویلا به‌شدت کاهش می‌یابد. این به دلیل این است که سیستم مه پاش، آب را به‌صورت گسترده‌تر و به‌صورت یکنواخت در سطح باغ و ویلا پخش می‌کند.

2. افزایش بازدهی باغ

نصب مه پاش باغ و ویلا باعث می‌شود که رطوبت مناسب در خاک حفظ شود و گل‌ها، درختان و گیاهان به‌خوبی رشد کنند. همچنین، با کمک مه پاش، تغذیه گل‌ها، درختان و گیاهان با رطوبت مناسب فراهم خواهد شد.

3. آبیاری هوشمند با مه‌پاش

شما می‌توانید با کمک مه پاش تایمر دار، به‌صورت خودکار و بر اساس زمان‌بندی تعیین شده، آب را به گیاهان باغ و ویلا برسانید.

4. کاهش هزینه‌های نگهداری گیاهان

با استفاده از مه پاش، هزینۀ نگهداری گیاهان باغ و ویلا به‌شدت کاهش می‌یابد. به دلیل کاهش مصرف آب، هزینۀ نگهداری گل‌ها، درختان و گیاهان و محوطۀ سبز نیز کاهش می‌یابد.

5. راحتی و سهولت آبیاری

با نصب مه پاش، شما دیگر نیازی به حضور فردی برای آبیاری نخواهید داشت و محصولات به‌صورت یکنواخت‌تر و بهتر رشد خواهند کرد.

مهپاش باغی

 مه پاش مناسب باغ ویلا

برای انتخاب مه پاش باغ و ویلا باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

  • دستگاه مه پاش خانگی

این دستگاه بدون پمپ کار می‌کند و برای مصارف خانگی مانند تراس‌ها، روف‌گاردن‌ها، باغچه‌ها و البته ویلا مناسب است. مه‌پاش خانگی قطرات آب را به‌صورت دانه‌های ریز تبدیل می‌کند و اگر بخواهیم قدرت پاشش این ذرات را با اسپری شیشه‌شوی مقایسه کنیم، قدرتی برابر آن دارد.

این دستگاه نصب بسیار آسانی دارد و کافی است شلنگ مه‌پاش را به شیر آب وصل کنید و سپس قطرات ریز آب از نازل‌ها خارج شود. پکیج مه‌پاش خانگی پارس صنعت شامل نازل، اتصالات، شیر انشعاب، نوار تفلون، شلنگ و غیره می‌شود.

  • دستگاه مه پاش خانگی با پمپ

این سیستم مه پاش دارای الکتروپمپ است و آب را با فشار بیشتری از نازل‌ها خارج می‌کند. میزان پودرشدگی در این نوع مه پاش بسیار زیاد است و در رطوبت‌رسانی و کاهش دمای محیط بهتر از مه‌ پاش خانگی بدون پمپ عمل می‌کند.

همچنین این نوع مه پاش بسیار کم صدا است. همچنین ذرات آب در این نوع مه پاش به صورت ذرات ریز از دستگاه خارج می شود و باعث خیس شدن محیط نمی شود. توصیه پارس صنعت، دستگاه مه‌پاش خانگی با الکتروپمپ برای مه پاش باغ و ویلا است.

 

مه پاش باغی

خرید و قیمت دستگاه مه پاش باغی ویلایی

امروزه تقریباً همه باغ‌ها و خانه‌های ویلایی به مه‌پاش نیاز دارند. خرید مه پاش باغ و ویلا می‌تواند امکانات استفاده از این مکان‌ها را تکمیل کند و باعث لذت بردن از این فضاها شود.

مجموعه پارس صنعت یکی از بزرگ‌ترین مراکزفروش انواع مه پاش از جمله مه پاش باغ و ویلا است. این مجموعه با فراهم‌کردن امکاناتی مانند طراحی، تأمین تجهیزات و نصب مه‌پاش در خدمت مشتریان عزیز کشورمان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت دستگاه مه پاش باغی و ویلایی می‌توانید با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرند.

سوالات متداول

مه پاش باغ و ویلا با استفاده از فشارقوی آب، آب را به شکل مه در هوا پخش می‌کند. این کار باعث می‌شود که آب به مولکول‌های گرم هوا بچسبد و باعث کاهش دمای هوا شود.

مه پاش مناسب برای باغ و ویلا باید با فشار بالا کار کند تا قطرات آب را به‌صورت پودر و مه در فضا پخش کند. همچنین، استفاده از مه پاش با فشار بالا می‌تواند به صرفه‌جویی در مصرف آب برای خنک‌سازی کمک کند.

بله نصب مه‌پاش بر رشد گیاهان هم تأثیر می‌گذارد. اگر میزان آبدهی خوب باشد، می‌تواند به رشد گیاهان کمک زیادی هم کند.

بله استفاده از فیلتر برای مه پاش باغی بسیار مهم است. زیرا عدم استفاده از فیلتراسیون باعث گرفتگی نازل‌های مه‌پاش‌ها می‌شود.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]