تهران، شادآباد

سبد خرید
دسته: نازل مه پاش

نازل مه پاش

یکی از لوازمی که برای آبیاری و خنک‌سازی محیط‌های باز و سرپوشیده  کاربرد فراوانی دارد، مه پاش نام دارد. مه پاش‌ها، مایعات را که عمدتاً «آب» هستند به دانه‌های بسیار ریز و مه مانند تبدیل می‌کنند و در هوا پخش می‌کنند.

سیستم مه پاش عمدتاً برای اهداف زیادی مانند خنک‌سازی، رطوبت‌رسانی، کاهش گردوغبار، ازبین‌بردن بوهای نامطبوع، دفع حشرات موذی و غیره به کار می‌روند. مه‌پاش‌ از دو قسمت تشکیل شده‌است:

پایه و نازل مه پاش که در ادامه به نازل‌های مه پاش می‌پردازیم.

نازل مه پاش پلاستیکی

نازل‌ مه پاش چیست؟

نازل‌ مه پاش، قطعه‌ای برای اسپری کردن آب است که در فرایند مه پاشی، جریان آب  با فشار زیاد از آن خارج می‌‌شود و به قطرات کوچک آب و مه تبدیل می‌گردد.

باتوجه‌به سرعت  و فشار آب، لازم است که نازل‌های پاش بتوانند میزان جریان آب را به خوبی کنترل کنند، پس با توجه به این عملکرد نتیجه می‌گیریم که نازل‌های مه پاش باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا بر اثر فشار آب نشکنند.

البته لازم به ذکر است که اگر از نازل مه پاش پلاستیکی استفاده می‌کنید، از متریالی ساخته شده باشد که دارای مقاومت بالایی در برابر فشار آب داشته باشد. به عبارت دیگر به راحتی نشکند و یا دچار ترک خوردن نشود.انواع نازل مه پاش پلاستیکی که از شرکت پارس صنعت تهیه میکنید همگی دارای کیفیت و مقاومت بسیار بالایی هستند که خیال شمارا از بابت طول عمر کارکرد محصول، راحت میکنند.

نازل های مه پاش کاربردهای زیادی دارد اما بیشترین مصرف آن برای آبیاری زمین‌های کشاورزی و یا گلخانه‌های معمولی و هیدروپونیک قلمداد می‌شود.

از مه‌پاش‌ ها برای خنک‌سازی حیاط، تراس، روف گاردن و به طور کلی مه سازی در فضاهای باز خانه، باغ و ویلا بسیار استفاده می‌کنند.

نازل مه پاش پرفشار 20 میکرون

انواع نازل‌ مه پاش

نازل‌های مه‌پاش، قطعات کوچکی هستند برای پراکندن و پودر کردن آب استفاده می‌شوند. معمولاً نازل‌ مه پاش از دو جنس ساخته می‌شوند.

  • نازل مه پاش فلزی
  • نازل مه پاش پلاستیکی (پلیمری)

برای خرید نازل‌ مه پاش باید به کارایی آن در محیط موردنظر توجه کرد.

نازل‌ مه پاش پلاستیکی

نازل مه پاش پلاستیکی جز نازل‌های کم فشار هستند که تحمل 2 تا 4 بار فشار آب شهری را دارند. این نوع نازل‌ها معمولاً برای مصارف خانگی مناسب هستند.

نازل‌ مه پاش فلزی

نازل مه پاش فلزی از جنس برنجی و استیل هستند که در مقابل زنگ زدگی مقاوم هستند. بیشتر برای مصارف صنعتی و کشاورزی به کار برده می‌شوند.

نازل‌های مه پاش به سایزهای مختلفی هم طبقه‌بندی می‌شوند که از تفاوت اندازه قطره‌های آب خارج شده از آن نشئت می‌گیرند. قطره‌های آب خارج شده از مه پاش معمولاً سایزی بین 10 تا 1000 میکرون دارند.

آبیاری گیاهان همیشه با ترفندهایی همراه بوده از آبیاری کرتی (غرقابی) گرفته تا آبیاری جویچه‌ای و امروزه این فرایند  با کمک مه‌پاش‌ها رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفته است. در این میان نازل مه ‌پاش نقطه عطف آبیاری و رطوبت‌رسانی است که با شکستن قطرات آب به مه در این پروسه کمک می‌کند.

نازل مه پاش پرفشار 20 میکرون

کاربرد نازل‌ مه پاش

از نازل‌ مه پاش پلاستیکی و فلزی در صنایع مختلفی استفاده می‌کنند که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

مرغداری‌ (مه پاش مرغداری)ساختمان‌های در حال ساخت (کاهش گردوغبار)
گاوداری (مه پاش گاوداری)حیاط، تراس، روف‌گاردن‌ها(مه پاش روف گاردن)
رستوران (مه پاش رستورانی)صنایع نفت و پتروشیمی
کافی شاپ (مه پاش کافی شاپ)استخرها

قیمت انواع نازل‌ مه پاش

قیمت نازل‌ مه پاش بر اساس جنس آن تعیین می‌شود به طور مثال نازل مه پاش پلاستیکی قیمت پایین‌تری و نازل فلزی از جنس برنج قیمت بیشتری را دارد.

نکته‌ای که باید در خرید نازل مه پاش از جمله نازل مه پاش پلاستیکی  در نظر بگیرید توجه به موارد مصرف آن است.