تهران، شادآباد

سبد خرید

رطوبت ساز صنعتی سالن نساجی[مشاوره تا خرید]

نسرین نیک نژاد
2023-08-05
09:58
No Responses
رطوبت ساز صنعتی سالن نساجی

رطوبت ساز صنعتی سالن نساجی (humidifier of textile manufacturing)، عموماً برای حفظ و کنترل سطح رطوبت در فضاهای تولید استفاده می‌شود. در صنعت نساجی، سطح رطوبت مناسب برای فرآیندهای تولیدی و کارایی بالا ضروری است و کیفیت محصول را نیز تضمین می‌کند.
از آنجایی که، در محیط خشک کارگاه نساجی، انواع گردوغبار و کرک به‌راحتی در هوا معلق می‌شود و شرایط تنفسی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد؛ اگر هوا به رطوبت معینی نرسد، این اجسام معلق در هوا پراکنده می‌شوند. با استفاده از رطوبت ساز صنعتی در سالن‌های نساجی می‌توان این ذرات را به‌راحتی از بین برد.
همچنین رطوبت سازها، قطرات ریز آب تولید می‌کنند، این قطره‌ها به ذرات گردوغبار می‌چسبند و باعث سنگین‌شدن آنها می‌شوند و در نتیجه انواع گردوغبار و کرک به زمین می‌افتند. استفاده از رطوبت ساز در سالن نساجی، ضمن ایجاد یک محیط کار خوب، آسیب رساندن به بدن نیروی کار را نیز کاهش می‌دهد.
توجه داشته باشید که اگر میزان رطوبت بین 45 تا 90 درصد باشد، می‌توان از مشکلات فوق جلوگیری کرد. در ادامه به انواع رطوبت ساز صنعتی سالن نساجی (اولتراسونیک) می‌پردازیم. البته قبل از آن بهتر است به ویدئوی زیر که نحوه عملکرد رطوبتساز اولتراسونیک را در مکان‌های مختلف نشان می‌دهد، توجه کنید.

انواع دستگاه رطوبت ساز سالن نساجی

در ادامه به انواع رطوبت ساز سالن نساجی که در مجموعه پارس صنعت به فروش می‌رسد، می‌پردازیم. لازم به ذکر است شما عزیزان می‌توانید با کلیک بر روی هرکدام از رطوبت سازها از قیمت و مشخصات فنی آنها مطلع شوید.

نام دستگاهامتیازمتراژ مناسب دستگاهتایم ذخیره مخزن آب
رطوبت ساز التراسونیک 600⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️45 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 4800⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️360 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️30 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 8300⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️623 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 6600⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️495 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 5400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️405 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک2400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️180 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک1200⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️90 متر مکعب3 ساعت

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رطوبت ساز سالن عروس هلندی با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید.

انواع روش رطوبت رسانی در سالن نساجی

در حال حاضر چندین روش برای رطوبت سازی در صنعت نساجی وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

1. مرطوبت کردن کف سالن نساجی: در برخی از کارگاه‌ها آب را روی زمین می‌پاشند، اما این روش راندمان کل کارگاه را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و تنها استفاده از تبخیر هوا نمی‌تواند اثر رطوبت خوبی داشته باشد.

2. رطوبت‌رسانی با دستگاه‌های تهویه‌مطبوع: این روش پیشرفته، نیاز به هزینه نسبتاً زیادی دارد، هزینه نگهداری این دستگاه‌ها بالا است و اثر رطوبتی خوب ندارد. باتوجه‌به کارگاه‌های نساجی، رطوبت تهویه‌مطبوع تنها می‌تواند به حدود 30 درصد از نیازهای استاندارد برسد که با رطوبت موردنیاز کارگاه‌های نساجی فاصله زیادی دارد.

لازم به ذکر است که دستگاه تهویه‌مطبوع (HVAC) یک سامانه است که برای تغییر شرایط حرارتی، تهویه و تهویه‌مطبوع در داخل ساختمان‌ها، خودروها و سایر فضاها استفاده می‌شود. این سامانه شامل ترکیبی از سه عنصر اصلی است: گرمایش (Heating)، تهویه (Ventilation) و سرمایش (Air Conditioning) که با همکاری تمامی این عوامل، شرایط مطلوبی را در محیط فراهم می‌کند.
عملکرد دستگاه تهویه‌مطبوع معمولاً به‌صورت گرمایش در فصل‌های سرد سال، سیستم تهویه که معمولاً شامل استفاده از سیستم انتقال هوا، فیلتراسیون هوا و سیستم خروجی هوا و سرمایش در فصل‌های گرم سال است که از دستگاه‌هایی مانند کولرگازی، کولر اسپلیت، سیستم چیلر و ترموستات انجام می‌شود.

3. رطوبت ساز اولتراسونیک: این روش بهترین و به‌صرفه‌ترین روش است. در حال حاضر، انواع مختلفی از رطوبت سازها مانند رطوبت ساز تبخیری وجود دارد. اما رطوبت ساز صنعتی سالن نساجی اولتراسونیک اقتصادی‌تر و مناسب‌تر است.

وقتی صحبت از محصولات پنبه‌ای می‌شود، افزایش رطوبت نسبی 10٪ (از 60٪ به 70٪ RH) باعث افزایش انعطاف‌پذیری مواد تا بیش از 15٪ می‌شود (منبع: مؤسسه فناوری نساجی، ایالات متحده) در ادامه مروری بر مزایای استفاده از رطوبت هوا در صنعت نساجی می‌پردازیم.

رطوبت ساز اولتراسونیک/مه پاش التراسونیک Pars1500
رطوبت ساز اولتراسونیک

مزایای رطوبت ساز اولتراسونیک

رطوبت‌ ساز اولتراسونیک یکی از دستگاه‌های مورد استفاده در صنعت نساجی برای ایجادرطوبت هوا است. این دستگاه از امواج صوتی با فرکانس بالا  استفاده می‌کند تا ذرات آب را به صورت بخار در هوا پخش کند و برای افزایش رطوبت هوا در محیط استفاده شود.

در صنعت نساجی، رطوبت‌ساز اولتراسونیک می‌تواند به عنوان یک روش کارآمد برای پخش کردن ذرات آب  به صورت بخار در هوا است. در ادامه به مزایای کاربرد رطوبت ساز صنعتی سالن نساجی به طور مفصل می‌پردازیم.

• زمان تولید را کاهش می‌دهد.
• بهره‌وری و کیفیت محصول را افزایش می‌دهد.
• در برابر تخلیه خطرناک الکترواستاتیک محافظت می‌کند.
• یک محیط کاری سالم و دلپذیر برای نیروی کار ایجاد می‌کند.
• رطوبت ساز اولتراسونیک، استحکام و کشش نخ را حفظ می‌کند.

رطوبت بهینه باعث کاهش پارگی نخ در بافت، کاهش زمان ازکارافتادن دستگاه و همچنین ایجاد گره در محصول نهایی می‌شود. همچنین جلوگیری ازدست‌دادن رطوبت در طول پردازش و ذخیره‌سازی منسوجات می‌تواند کاهش وزن را از 4٪ به 0.5٪ کاهش دهد.

علاوه برای، استاتیک می‌تواند باعث کاهش بهره‌وری و کیفیت محصول به دلیل جذب پرز، گیرکردن دستگاه و ناراحتی کارکنان شود. رطوبت بیشتر به طور طبیعی بارهای ساکن را از بین می‌برد و این مشکلات را کاهش می‌دهد.

در آخر باید بگوییم رطوبت ساز صنعتی سالن نساجی می‌تواند حدود 5 درجه سانتیگراد هوا را خنک کند و درحالی‌که گردوغبار، کرک و پرز را از بین می‌برد، می‌تواند فضای سالم‌تری را برای پرسنل در سالن نساجی ایجاد کند.

رطوبت ساز صنعتی سالن نساجی
رطوبت ساز صنعتی برای سالن نساجی

خرید دستگاه رطوبت ساز صنعتی سالن نساجی

برای خرید دستگاه رطوبت ساز صنعتی سالن نساجی اولتراسونیک می‌توانید به سایت پارس صنعت مراجعه کنید. البته بهتر است قبل از خرید دستگاه رطوبت ساز، به مساحت سالن توجه کنید تا بتوانید دستگاهی متناسب با فضای خود انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک سالن نساجی می‌توانید با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *