تهران، شادآباد

سبد خرید

رطوبت ساز صنعتی کشتارگاه[مشاوره خرید]

نسرین نیک نژاد
2023-08-04
13:06
No Responses
رطوبت ساز صنعتی کشتارگاه

از آنجایی‌که، زمانی‌که یک لاشه تازه ذبح شده به طور طبیعی سرد شود، از طریق ازدست‌دادن رطوبت، وزنش کاهش می‌یابد؛ باید برای جلوگیری از این اتفاق، از دستگاه رطوبت ساز صنعتی کشتارگاه (Abattoir humidification) استفاده کرد. در این مقاله پارس صنعت قصد داریم تا به رطوبت ساز صنعتی کشتارگاه و اهمیت استفاده از آن بپردازیم.

برای آشنایی با نحوه کار رطوبت ساز صنعتی به ویدئوی زیر توجه کنید.

اهمیت رطوبت در کشتارگاه

افزایش رطوبت هوای اطراف لاشه (بین 90 تا 95 درصد) در کشتارگاه‌ها، از کاهش وزن گوشت جلوگیری می‌کند و وزن لاشه را  به کمتر از 1 درصد کاهش می‌دهد. این امر تأثیر زیادی بر سودآوری یک کشتارگاه خواهد داشت، زیرا می‌تواند از کاهش 4 کیلوگرم وزن یک گاو ذبح شده در طول فرایند سردشدن بدن بدون رطوبت ساز صنعتی جلوگیری کند.

رطوبت مناسب در یک کشتارگاه، علاوه بر افزایش سودآوری می‌تواند هدایت حرارتی هوا را نیز بهبود ببخشد. این امر باعث می‌شود که لاشه سریع‌تر به دمای نگهداری خود برسد که به نوبه خود هزینه‌های انرژی سرمایشی را کاهش می‌دهد و از رشد میکروب روی گوشت جلوگیری می‌کند.

صنعت گوشت برای حفظ کیفیت و وزن لاشه‌های تازه ذبح شده در طول فرایند سردکردن با چالش مهمی مواجه است. ازدست‌دادن رطوبت که به‌عنوان کاهش وزن نیز شناخته می‌شود، زمانی رخ می‌دهد که لاشه در ابتدا تا دمای ذخیره‌سازی سرد می‌شود. این کاهش می‌تواند به 3 درصد وزن کلی برسد و بار مالی برای کشتارگاه‌ها ایجاد کند. بااین‌حال، کشتارگاه‌ها از طریق اجرای سیستم‌های رطوبت ساز می‌توانند کاهش وزن را به میزان قابل‌توجهی کاهش داده و سودآوری کشتارگاه را بهبود ببخشند.

رطوبت ساز اولتراسونیک/مه پاش التراسونیک Pars1500
رطوبت ساز صنعتی اولتراسونیک

رطوبت ساز کشتارگاه چیست؟

دستگاه رطوبت ساز صنعتی کشتارگاه، یکی از تجهیزات مهم در صنعت گوشت و کشتارگاه‌هاست که برای حفظ رطوبت و مرطوب نگه داشتن محصولات گوشتی استفاده می‌شود. این دستگاه بخار آب را در داخل فضای کشتارگاه پخش می‌کند و باعث تأمین رطوبت در داخل کشتارگاه می‌شود.

رطوبت ساز صنعتی کشتارگاه معمولاً به صورت سیستم های مجزا برای هر بخش از کشتارگاه، مانند بخش کشتار،بسته‌بندی و  غیره طراحی و نصب می‌شود و محصولات گوشتی را در فرایند تولید و بسته‌بندی از افت کیفیت و تخریب زودهنگام جلوگیری می‌کند. همچنین این دستگاه به دلیل حفظ رطوبت و جلوگیری از خشک شدن هوا، باعث کاهش هزینه‌های مربوط به تهویه مطبوع می‌شود.

انواع دستگاه رطوبت ساز صنعتی کشتارگاه

در ادامه به انواع رطوبت ساز صنعتی اولتراسونیک که در مجموعه پارس صنعت به فروش می‌رسد، می‌پردازیم. لازم به ذکر است شما عزیزان می‌توانید با کلیک بر روی هرکدام از رطوبت سازها از قیمت و مشخصات فنی آنها مطلع شوید.

نام دستگاهامتیازمتراژ مناسب دستگاهتایم ذخیره مخزن آب
رطوبت ساز التراسونیک 600⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️45 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 4800⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️360 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️30 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 8300⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️623 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 6600⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️495 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 5400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️405 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک2400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️180 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک1200⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️90 متر مکعب3 ساعت

 

مزایای رطوبت ساز صنعتی در کشتارگاه 

در طول فرایند سردکردن، کاهش وزن در لاشه‌ها به دلیل تبخیر رطوبت رخ می‌دهد. تفاوت دما بین لاشه و فضای سردخانه نقش مهمی در میزان کاهش وزن دارد. استفاده از یک رطوبت ساز اولتراسونیک که رطوبت هوای اطراف لاشه را تا محدوده 90-95% RH افزایش می‌دهد، می‌تواند از هدررفتن رطوبت گوشت جلوگیری کند. با این کار می‌توان کاهش وزن را به کمتر از 1 درصد کاهش داد.

در ادامه به مزایای استفاده از رطوبت ساز اولتراسونیک در کشتارگاه‌ها  می‌پردازیم.

  • افزایش سودآوری در کشتارگاه

کاهش وزن از طریق کنترل رطوبت، تأثیر زیادی بر سودآوری کشتارگاه‌ها دارد. با جلوگیری از تبخیر حدود 4 کیلوگرم محصول در طول فرایند سردکردن، کشتارگاه‌ها می‌توانند در هزینه‌های قابل‌توجهی صرفه‌جویی کرده و حاشیه سود کلی خود را افزایش دهند.

  • بهبود هدایت حرارتی سرما

جدا از کاهش وزن لاشه‌ها در کشتارگاه، استفاده از رطوبت ساز در کشتارگاه مزایای دیگری را نیز ارائه می‌دهد. هدایت حرارتی بهبودیافته هوا به لاشه اجازه می‌دهد تا با سرعت بیشتری به دمای ذخیره‌سازی خود برسد. در نتیجه، هزینه‌های انرژی تبرید کاهش می‌یابد و منجر به‌صرفه جویی قابل‌توجهی برای کشتارگاه می‌شود. علاوه بر این، سردشدن سریع، از رشد میکروبی روی گوشت جلوگیری می‌کند، استانداردهای بهداشتی بهتری را تضمین می‌کند و خطر فساد را به حداقل می‌رساند.

  • کاهش رشد میکروبی

علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی، خنک‌سازی سریع‌تر ارائه شده توسط سیستم‌های رطوبت ساز اولتراسونیک، رشد میکروبی روی گوشت را مهار می‌کند. با رسیدن سریع‌تر به دمای ذخیره‌سازی، خطر تکثیر باکتری به حداقل می‌رسد و کیفیت بهتر محصول و استانداردهای بهداشتی بهبودیافته را تضمین می‌کند.

رطوبتساز اولتراسونیک کشتارگاه

خرید دستگاه رطوبت ساز صنعتی کشتارگاه

برای خرید دستگاه رطوبت ساز صنعتی برای کشتارگاه، ابتدا باید نیازهای خود را در این زمینه بررسی کنید. به عنوان مثال، می‌توانید برای شروع از انواع دستگاه‌های رطوبت ساز صنعتی با ظرفیت‌های مختلف و با توجه به نوع کشتارگاهی که دارید، مطالعه کنید. به همین منظور می‌توانید به سایت پارس صنعت مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک کشتارگاه می‌توانید با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *