تهران، شادآباد

سبد خرید

علوفه هیدروپونیک در زنجان⚡علوفه‌ای برای چهار فصل

نسرین نیک نژاد
2021-12-10
18:07
No Responses
علوفه هیدروپونیک در زنجان

کم‌آبی و زمین‌های خشک و بایر، یک چالش بزرگ برای تولید محصولات کشاورزی در سراسر جهان است و احتمالاً با افزایش جمعیت جهانی، به‌ویژه در مناطق شهری، بدتر می‌شود.
در نتیجه، مشکلات زیست محیطی و کمبود محصولات کشاورزی ممکن است بر روی تأمین غذای انسانها تأثیر منفی بگذارد. همچنین کمبود علوفه برای دام نیز یکی از تاثیرات غیر مستقیم بر روی تامین نشدن زنجیره غذایی انسان‌هاست.

یکی از راهکارهای مفید برای مقابله با مشکلات ذکر شده، کشت محصولات کشاورزی به روش هیدروپونیک و همچنین کشت علوفه هیدروپونیک برای دام است. در این نوشتار به اهمیت کشت علوفه هیدروپونیک در زنجان می‌پردازیم و چنانچه علاقه‌مند به این روش کشت بدون خاک در زنجان هستید، می‌توانید با مشاوره با کارشناسان پارس صنعت، تمامی مراحل کشت را یاد بگیرید و خرید تجهیزات لازم را انجام دهید.

 

کشت هیدروپونیک چیست؟

کشت هیدروپونیک روشی برای پرورش گیاهان بدون خاک است. تأمین رطوبت و مواد مغذی باعث رشد گیاهان می‌شود. سیستم‌های کشت هیدروپونیک در مدت زمان کوتاه‌تری نسبت به محصولاتی که به‌طور سنتی کشت می‌شوند، عملکرد بیشتری را در یک فضای کوچک‌تر تولید می‌کنند.

کاهش یا حذف آفت‌کش‌ها و علف‌کش‌ها درگیاهانی که در محیط کشت هیدروپونیک قرار دارند، وجود دارد. کشت هیدروپونیک یک سیستم رشد در تمام طول سال است که مقدار و کیفیت ثابتی از مواد گیاهی را بدون توجه به آب و هوای فصول مختلف تولید می کند.

علوفه هیدروپونیک:

علوفه (خوراک دام) را می توان به صورت هیدروپونیک مانند سبزیجات، گل ها و سایر گیاهان کشت کرد. علوفه هیدروپونیک معمولاً با جوانه زدن دانه‌های غلات مانند جو، گندم، ذرت، شبدر و … درست می‌شود.

علوفه هیدروپونیک جو رایج ترین علوفه کشت شده است، زیرا از نظر قیمت صرفه اقتصادی بیشتری برای دامداران دارد و همچنین میزان تولید آن در روش هیدروپونیک 1 کیلوگرم بذر به ازای 7 کیلوگرم علوفه می‌باشد.

علوفه هیدروپونیک در زنجان

کشت علوفه هیدروپونیک در زنجان، علوفه‌ای برای چهار فصل:

در تولید علوفه هیدروپونیک استفاده بسیارکمی از آب می‌شود. تولید علوفه هیدروپونیک به فضای بسیار کمتری برای تولید خوراک دام نیاز دارد..

  • مناطق خشک و مستعد خشکسالی

تولید علوفه هیدروپونیک برای مناطق نیمه خشک، خشک و مستعد خشکسالی مانند زنجان مناسب است. با کاشت علوفه هیدروپونیک در زنجان می توانید در تمام طول سال علوفه سبز و تازه بدون نگرانی برای تأمین آب تولید کنید..

 

  • استفاده ازفضای محدود

در جاهایی که ارزش زمین بسیار زیاد است یا زمین به سادگی در دسترس افراد نیست، علوفه هیدروپونیک دارای مزایای بیشتری است، زیرا می توان آن را در فضای کمی با توجه به نوع کشت عمودی آن تولید کرد.

از آنجایی که علوفه هیدروپونیک به طور مداوم تولید می شود، نیازی به ذخیره سازی طولانی مدت خوراک و اتلاف مواد مغذی که می تواند با ذخیره سازی خوراک همراه باشد وجود ندارد.

 

  • علوفه هیدروپونیک غذای مناسب برای حیوانات غیر نشخوارکننده

علوفه هیدروپونیک برای غیر نشخوارکنندگان مانند (اسب، خرگوش، آهو و طیور) که در مقایسه با نشخوارکنندگان (گوسفند، بز و گاو) از تغییرات خوراک ناشی از جوانه زدن (مثلاً نشاسته کمتر، قند بیشتر) سود بیشتری می برند، مناسب باشد.

 

  • کشت علوفه هیدروپونیک در زنجان، روشی برای تولید علوفه درچهارفصل

با افزایش رقابت برای زمین و آب و افزایش قیمت خوراک، علوفه هیدروپونیک می‌تواند به گزینه ای مناسب برای دامداران در شهر زنجان تبدیل شود. در واقع با تولید علوفه هیدروپونیک در زنجان، دامداران برای تولید علوفه سبز و تازه در تمام طول سال مشکلی نخواهند داشت.

مشاوره علوفه هیدروپونیک

مشاوره کشت علوفه هیدروپونیک درزنجان:

برای شروع کشت علوفه هیدروپونیک در زنجان با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت می‌توانید از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت بسپارید.

در پکیج صفر تا صد کشت علوفه هیدروپونیک پارس صنعت شما از خدماتی چون مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب برای علوفه هیدروپونیک و همچنین پشتیبانی دائمی می‌توانید برخوردار شوید.

همچنین برای تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک مانند مه پاش، سینی کشت علوفه هیدروپونیک، سازه علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب و همچنین پشتیبانی می‌توانید همه روزه با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

پارس صنعت در تمام راه در کنار شما می‌ماند.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
نسرین نیک نژاد
2021-12-10
18:07
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *