تهران، شادآباد

سبد خرید

علوفه هیدروپونیک در بانه

نسرین نیک نژاد
2021-11-02
05:48
No Responses
کشت علوفه هیدروپونیک علوفه

در قرن اخیر، رشد فناوری و به‌کاربستن آن در صنایع مختلف یکی از بزرگ‌ترین تغییرات است. در میان تکنولوژی‌ها و نواوری‌های قرن بیستم، صنعت کشاورزی نیز بی‌بهره نمانده است. اگر به دنبال کشاورزی به روش نوین باشید، بی شک نام هیدروپونیک به گوشتان خورده است.
کشت هیدروپونیک قدمتی چندهزارساله دارد اما متأسفانه این روش کشت کم‌هزینه به دست فراموشی سپرده شده بود تا پس از کمی تغییرات در 50 سال اخیر در دنیا دوباره به کار گرفته شد.

علوفه هیدروپونیک در بانه

 

کشت علوفه هیدروپونیک چیست؟

کشت علوفه هیدروپونیک در کشور ایران به طور رسمی 15 سالی است که توسط کشاورزان و دامداران مورداستفاده قرار می‌گیرد.
شاید فکر کنید کشت علوفه هیدروپونیک همان‌طور که از نامش پیداست بر پایه آب انجام می‌شود اما در این روش میزان مصرف آب بسیار کم و ناچیز است و با استفاده از تجهیزات مخصوصی مانند سینی کشت، فرایند آبیاری تجدیدپذیر می‌باشد و هدررفت آب به حداقل میزان می‌رسد.
باتوجه‌به بزرگ‌ترین مزیت این روش که مصرف کمینه آب است، در کشور ما کشت علوفه هیدروپونیک با استقبال زیادی روبرو شده و در استان‌هایی که با بحران خشکسالی روبرو هستند، بسیار به کار برده می‌شود.

علوفه هیدروپونیک چیست

 

کشت علوفه هیدروپونیک در بانه و ایجاد کسب وکار

مزیت دیگر کشت علوفه هیدروپونیک(دریافت اطلاعات بیشتر کلیک کنید) که شاید کمتر به آن توجه می‌شود؛ مسئله اشتغال‌زایی و ایجاد کسب‌وکار در شهرهایی از کشور است که معضل بیکاری در آنها نمود دارد.
در سال‌های اخیر به دلیل مهاجرت روستاییان به شهر، بسیاری از مشاغل روستایی دستخوش تغییرات و ازبین‌رفتن شد. یکی از مشاغل مهم روستاییان مخصوصاً در شهرهای غربی که آب‌وهوای سردتری دارند و کشاورزی در این مناطق با مشکلات زیادی روبرو است، دامداری و دامپروری می‌باشد.

به طور مثال شهر بانه یکی از شهرهای استان کردستان که یکی از استان‌های بزرگ کشور است، با وجود جمعیت زیاد و موقعیت جغرافیایی (مرز ایران و عراق) در چند سال اخیر با مشکل شدید بیکاری روبرو شد که متأسفانه به علت نیاز مالی، مشاغلی مانند کولبری در این شهر جای خود را به بسیاری شغل‌های مناسب دیگر داد.

کشت علوفه هیدروپونیک در بانه علاوه بر مزایای زیست‌محیطی مانند مصرف کم آب، عدم استفاده از خاک، عدم استفاده از آفت‌کش‌ها و همچنین حذف هزینه‌های اضافی مانند هزینه نیروی انسانی و حمل‌ونقل می‌تواند صنعت دامداری و دامپروری را که در روستاهای این شهر از بین رفته، مجدداً احیاء کند.همچنین کشت علوفه هیدروپونیک در بانه می‌تواند به کسب‌وکار پربازده و پر سودی برای اهالی این شهر زیبا شود که تقریباً در طی 5 تا 7 روز می‌تواند این علوفه را برداشت و به فروش برسانند. مدت‌زمان کم کشت و همچنین 4 فصل بودن این روش، به افراد علاقه‌مند به این حرفه اجازه می‌دهد تا در طی مسیر کاری اگر به مشکلی برخورد کردند، خیلی سریع در دوره بعدی با مشاوره علوفه هیدرولیک بتوانند آن را رفع کنند.

علوفه هیدروپونیک بانه

 

خرید پکیج صفر تا صد  کشت علوفه هیدروپونیک در بانه

برای شروع کشت علوفه هیدروپونیک در بانه شما نیازمند هزینه زیادی نیستید، در واقع شما با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت می‌توانید از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان ما در این مجموعه بسپارید.در پکیج صفر تا صد کشت علوفه هیدروپونیک پارس صنعت شما از خدماتی چون مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب و همچنین پشتیبانی دائمی می‌توانید برخوردار شوید.

کارشناسان ما با بهره‌گیری از دانش روز دنیا در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک و تجربیات زیاد در این زمینه همه‌روزه در خدمت شما عزیزان هستند. برای اطلاع از قیمت پکیج و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

پارس صنعت در تمام راه در کنار شما می‌ماند.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *