قیمت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک

لیست قیمت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک+(قیمت دستگاههای تولید علوفه هیدروپونیک)

از دانه تا علوفه در هفت روز:

روش کشت هیدروپونیک یک روش جدید در صنعت کشاورزی است که قدمتی چندهزار ساله دارد. این روش کشت بدون خاک از زمان‌های قدیم یعنی زمان هخامنشیان ابداع شد و متأسفانه سال‌ها به دست فراموشی سپرده شد. کشت هیدروپونیک حدود 15 سالی است که در ایران دوباره به کار گرفته شده است.

در روش کشت هیدروپونیک گیاهان زیادی را می‌توان پرورش داد به طور مثال گوجه‌فرنگی، کلم، نخود فرنگی و … اما در میان گیاهان و سبزیجاتی که با این روش پرورش داده می‌‌شود، پرورش علوفه هیدروپونیک برای صنعت دامداری اهمیت بسیاری دارد.

در کشت علوفه هیدروپونیک با حفظ خاک و آب می‌توانیم برای دام و طیور علوفه سبز و تازه تولید کنیم که از نظر مواد مغذی بسیار بهتر از علوفه سنتی است.

کشت علوفه هیدروپونیک در مدت 7 روز است و این رشد سریع علوفه، مزیت استفاده از آن را در تمام سال فراهم می‌کند.

قیمت دستگاه علوفه هیدروپونیک

روش کشت هیدروپونیک چگونه است؟

پس از شستن و خیساندن بذرها، دانه‌های شسته شده را در ظرف‌های استاندارد یا همان سینی هیدروپونیک قرار می‌دهندو در قسمتی به نام تاریکخانه، دور از نور خورشید می‌مانند تا جوانه بزنند.

دانه‌های خیس ‌خورده بعد از نگهداری در تاریکخانه در طبقات گلخانه علوفه هیدروپونیک قرار می‌گیرند و  در آنجا براساس استاندارهای خاصی مانندنوردهی، تهویه و دما بین 7 تا 10 روز تبدیل به علوفه تر خواهند شد.

تمامی مراحل بالا در گلخانه یا کانکس کشت علوفه هیدروپونیک انجام می‌شود. 

سیستم علوفه هیدروپونیک

دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک شامل چه قسمت‌هایی می‌شود؟

یک سیستم تولید علوفه هیدروپونیک شامل قسمت‌های مختلفی می‌شود که با توجه به فضای مورد نظر و بودجه تان می‌توانید آن را تجهیز کنید.

کیفیت تجهیزات کشت علوفه هیدروپونیک برای تولید علوفه مرغوب بسیار لازم و ضروری است و هرگونه بی‌توجهی به لوازم مورد نیاز ممکن است منجر به خسارت به واحد تولید علوفه شود.

برخی از تجهیزات مورد نیاز برای کشت علوفه هیدروپونیک:

 • بستر کشت ( گلخانه، کانکس و سالن سرپوشیده)
 • طبقات گلخانه علوفه هیدروپونیک
 • سینی کشت علوفه هیدروپونیک
 • لوله‌های آبرسانی
 • دستگاه مه پاش
 • سنسور تنظیم دما و رطوبت
 • سیستم تهویه هوا
 • سیستم گرمایشی و سرمایشی

علاوه بر تجهیزات ذکر شده سه مورد مهم که باید برای آنها هم هزینه جداگانه‌ای در نظر گرفت وجود دارد

در بخش عملیاتی، سه جزء حیاتی عبارتند از:

 • بذر

( جو، گندم، شبدر، ذرت و …، قیمت بذر مناسب به نوع و کیفیتش بستگی دارد به طور مثال بذر جو کمترین قیمت و بذر یونجه بالاترین قیمت را دارد)

 • برق

( هزینه برق برای سیستم گرمایشی و سرمایشی در بستر کشت گلخانه، هزینه بیشتری نسبت به کانکس و سالن سرپوشیده می‌برد)

 • آب

( هزینه آب در این روش کشت بسیار کم و ناچیز است و معمولاً آب در این فرایند قابل بازیافت و استفاده مجدد است)

قیمت سیستم تولید علوفه

لیست قیمت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک:

 

آگاهی از قیمت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک، خرید تجهیزات کشت علوفه هیدروپونیک و راه‌اندازی گلخانه هیدروپونیک، به طور حتم باید با نظر کارشناسان این صنعت باشد. زیرا هرگونه اشتباه کوچکی ممکن است منجر به آسیب دیدگی علوفه و در نتیجه عدم استفاده از محصول نهایی می‌شود.

کارشناسان ما در پارس صنعت آماده ارائه انواع خدمات نظیر فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز راه‌اندازی گلخانه علوفه هیدروپونیک می‌باشند.

شما می‌توانید با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت، از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان ما در این مجموعه بسپارید. در پکیج صفر تا صد کشت علوفه هیدروپونیک پارس صنعت شما از خدماتی چون مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب و همچنین پشتیبانی دائمی می‌توانید برخوردار شوید.

اگر قصد خرید محصولاتی مانند سینی کشت علوفه هیدروپونیک، بستر کشت علوفه، فن و سیستم تهویه، لوله‌های آبرسانی، محلول ضد عفونی کننده، مخزن آب، سازه مخصوص کشت علوفه هیدروپونیک، بذر مناسب (بذر گندم، جو، ذرت، ارزن، چاودار و …) و بسیاری از تجهیزات دیگر را دارید، می‌توانید همه روزه با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 2.3]

برچسب ها

2 پاسخ

 1. اندازه ای این علف ها رشد میکنند چقدر است؟مثلا یونجه

  1. سلام.
   علوفه هیدروپونیک حدودا تا 25-30 سانتیمتر – طی 7 روز – رشد میکنه. ضمنا یونجه برای تولید علوفه هیدروپونیک اصلا توجیه اقتصادی نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.