تهران، شادآباد

سبد خرید

مه پاش سالنهای شیردوشی گاوداری

محصولات لبنی گاوها از پرمصرف‌ترین محصولات حیوانی در سراسر جهان هستند. به همین دلیل برای افزایش حجم شیر در گاوها باید شرایط مناسبی برای آنها مهیا شود.

نصب مه پاش گاوداری برای کاهش دمای هوا و افزایش رطوبت به کار برده می‌شود. در واقع با نصب این دستگاه، شرایط تولید شیر در گاوها بیشتر می‌شود زیرا با نصب مه‌پاش در سالن‌های شیردوشی گاوداری استرس گرمایی از دام رفع می‌شود و تولید شیر این حیوانات افزایش می‌یابد.

مه پاش سالنهای شیردوشی گاوداری​

مزایای مه ‌پاش شیردوشی گاوداری

نصب مه پاش در سالنهای شیردوشی گاوداری دارای مزایای زیادی است که عبارت‌اند از:

1. کاهش دما: نصب مه‌پاش باعث می‌شود تا دمای سالن به طور قابل‌توجهی کاهش یابد و این کار باعث رفع استرس و خستگی گاو‌های شیری می‌شود.
2. کاهش بیماری‌های گاوهای شیری: برخی از بیماری‌ها مانند ورم پستان در گاوداران بسیار شایع است، با نصب مه‌پاش، رطوبت هوا افزایش پیدا می‌کند و این کار باعث کاهش بیماری در گاوها می‌شود.
3. بهبود کیفیت شیر: با کاهش دمای سالن، تولید شیر با کیفیت بهتری از گاوها صورت می‌گیرد.
4. صرفه‌جویی در آب: نصب مه‌پاش باعث صرفه‌جویی در مصرف هزینه‌هایی برای خنک‌کردن سالن و ایجاد رطوبت هوا می‌شود.
5. بهبود رفتار گاوها: با تغذیه مناسب و ایجاد شرایط مناسب برای گاو‌های شیری، رفتار گروهی آنها بهبود می‌یابد و این باعث کاهش تنش در گاوداری می‌شود.
6. کاهش هزینه‌های پرورش: با بهبود شرایط پرورش و کاهش خستگی و استرس گاو‌ها، هزینه‌های پرورش گاوهای شیری به میزان زیادی کاهش می‌یابد. (گاوهای شیری برای تولید شیر بیشتر نیاز به مراقبت‌های خاصی دارند. به طور مثال، زمینی که روی آن می‌خوابند باید نرم باشد)

مه پاش شیردوشی

روش نصب مه ‌پاش شیردوشی گاوداری

  • برای نصب مه پاش در سالنهای شیردوشی گاوداری، ابتدا باید محل نصب را تعیین کرد. بهتر است محل نصب در نزدیکی سقف سالن باشد تا آب به صورت یکنواخت در سوله شیردوشی و بالای سر گاوها پخش شود.
  • سپس باید لوله‌های آب را به محل نصب مه‌پاش‌ها متصل کرد. برای این کار باید لوله‌های آب بادقت و با استفاده از جنس‌های مناسبی مانند لوله‌های پلی‌اتیلنی یا و پی‌وی‌سی به همراه اتصالات مناسبی نصب شوند.
  • در این مرحله باید نازل‌های مه‌پاش را به لوله‌های آب متصل کرد. نازل‌های مه‌پاش باید در فواصل مناسب قرار داده شده و به‌صورت عمودی در مسیر لوله‌ها نصب شوند تا آب به‌صورت یکنواخت در سالن پخش شود.
  • در نهایت، باید سیستم کنترل تایمردار مه پاش را نصب کرد. این سیستم می‌تواند به‌صورت دستی یا خودکار باشد و باید قابلیت تنظیم فشار آب و حجم آب را داشته باشد.

بعد از نصب مه‌پاش، باید به‌منظور حفظ بهداشت گاوهای شیری، سالن را به‌صورت منظم تمیز کرده و نازل‌های مه‌پاش را مرتباً نظافت کنید.

مه پاش شیردوشی

خرید مهپاش شیردوشی

نگهداری گاوهای شیری نیاز به رعایت نکات خاصی دارد. زیرا بیماریهای این نوع گاوها از گاوهای گوشتی بیشتر است. به طور مثال، ورم پستان یکی از مشکلات جدی اقتصادی گله‌های گاو شیری بوده و همچنین یک بیماری پرهزینه است. کاهش تولید و کیفیت شیر، هزینۀ دامپزشک و هزینه های درمان همه اهمیت کنترل این بیماری‌ها را نشان می‌دهد.

به همین دلیل با رعایت مواردی مانند نصب مه پاش در سالنهای شیردوشی تا حد زیادی می‌توان از بروز بیماری‌هایی مانند ورم پستان جلوگیری کرد. مجموعه پارس صنعت به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز تجهیزکننده گلخانه‌ها و صنایع کشاورزی، با فراهم‌کردن امکاناتی مانند طراحی، تأمین تجهیزات و نصب مه‌پاش در سالنهای شیردوشی، در خدمت دامداران عزیز کشورمان است.

دامداران عزیز می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت پکیج انواع مه‌ پاش برای سالن های شیردوشی گاوداری با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

مه‌پاش سالن شیردوشی گاوها برای شادابی و بهداشت حیوانات در سالن‌های گاوداری استفاده می‌شود. این دستگاه ذرات ریز آب را در هوا پخش می‌کند و باعث کاهش دما و رفع استرس گرمایی از گاوها می‌شود.

مه‌پاش سالن شیردوشی گاوداری، ذرات آب را  به‌صورت اسپری از بالای سقف سالن پخش می‌کند.

استفاده از مه‌پاش باعث افزایش سلامت گاوها، رفع استرس گرمایی، کاهش هزینه‌های درمانی و افزایش شیردهی در گاوها می‌شود.

برای تمیز کردن مه پاش سالن شیردهی، ابتدا باید دستگاه را خاموش کرده و سپس تمامی قطعات آن را با آب و مواد تمیزکننده بشویید. برای جلوگیری از ایجاد عفونت، قبل از استفاده از دستگاه بهتر است آن را با محلول ضدعفونی کننده تمیز کنید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]