اگر فروشنده ی علوفه هیدروپونیک هستید با ما تماس بگیرید

نازل های مه پاش

اگر سری به گلخانه‌های معمولی و یا هیدروپونیک بزنید یکی از لوازمی که بسیار کاربردی است و در صرفه‌جویی از آب کمک بسیاری می‌کند، نازل‌های مه پاش هستند.

نازل‌های مه پاش یک وسیله برای اسپری کردن آب است که جریان آب و محلول‌های غذایی را در گلخانه علوفه هیدروپونیک به قطرات کوچک آب تبدیل می‌کنند.

مه پاش 6 نازله

در واقع با استفاده از نازل‌های مه پاش، جریان آب به سطح وسیع‌تری از گیاهان می‌رسد و در نتیجه سرعت جذب و نفوذ آب به گیاهانی مانند علوفه هیدروپونیک بیشتر می‌شود.

باتوجه‌به سرعت جریان آب، ضروری است که اطمینان حاصل شود که نازل‌های پاش بتوانند میزان جریان آب را کنترل کنند.

انواع نازل‌های مه پاش:

نازل‌های مه پاش در سبک‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارند، اما دو نوع وجود دارد که بیشترین کاربرد را دارد:

  • نازل خودکار
  • نازل تنظیم دستی

نازل‌های مه پاش دارای یک بافل قابل تنظیم هستند که مانند یک انگشت شست که در انتهای شیلنگ باغچه قرار می‌گیرد، سرعت جریان آب را حفظ می‌کند و جریان آب را با وجود تغییر در فشار آب در نازل ثابت و قابل تنظیم می‌کند.

تقریباً همه نازل‌های مه پاش، دستگاه‌های به شکل اسپری مانند دارند و تنظیم جریان آب در آنها به‌صورت خودکار یا دستی هستند.

مه پاش چهار نازله

جنس نازل‌های مه پاش:

  • نازل برنجی
  • نازل پلاستیکی
  • نازل استیل

برای خرید نازل‌های مه پاش باید باتوجه‌به کارایی آن در محیط موردنظر توجه کرد. به طور مثال نازل‌های مه پاش پلاستیکی چون برای فشارهای کم آب در نظر گرفته شده‌اند بیشتر مناسب مصارف خانگی هستند تا صنعتی.

مه پاش یک نازله به همراه رابط پرسی 6 میل

سایز نازل‌های مه پاش:

نازل‌های مه پاش به سایزهای مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند که از تفاوت اندازه قطره‌های آب خارج شده از آن نشئت می‌گیرد. قطره‌های آب خارج شده از مه پاش معمولاً سایزی بین 10 تا 1000 میکرون دارند.

قیمت نازل‌های مه پاش:

قیمت نازل‌های مه پاش بر اساس جنس آن تعیین می‌شود به طور مثال نازل پلاستیکی کمترین قیمت و نازل برنجی بیشترین قیمت را دارد.