به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید

تهران، شادآباد

سبد خرید
دسته: نازل مه پاش

یکی از لوازمی که در آبیاری و خنک‌سازی محیط‌های باز و سرپوشیده  کاربرد فراوانی دارد، مه پاش نام دارد.

مه پاش‌ها، مایعات را که عمدتاً «آب» هستند به دانه‌های بسیار ریز و مه مانند تبدیل می‌کنند. سیستم مه پاش عمدتاً برای اهداف زیادی مانند خنک‌سازی، رطوبت‌رسانی، کاهش گردوغبار، ازبین‌بردن بوهای نامطبوع، دفع حشرات موذی و غیره به کار می‌روند. مه‌پاش‌ از دو قسمت تشکیل شده‌است؛ پایه و نازل که در ادامه به نازل‌های مه پاش می‌پردازیم.

مه پاش

نازل‌ مه پاش

نازل‌ مه پاش، قطعه‌ای برای اسپری کردن آب است که در فرایند مه پاشی، جریان آب را با فشار زیاد خارج می‌‌کند و به قطرات کوچک آب و مه تبدیل می‌کند.

باتوجه‌به سرعت  و فشار آب، لازم است که نازل‌های پاش بتوانند میزان جریان آب را به خوبی کنترل کنند، پس با توجه به این عملکرد نتیجه می‌گیریم که نازل‌های مه پاش باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا بر اثر فشار آب نشکنند.

مه پاش کاربردهای زیادی دارد اما بیشترین مصرف آن برای آبیاری زمین‌های کشاورزی و یا گلخانه‌های معمولی و هیدروپونیک قلمداد می‌شود.

از مه‌پاش‌ها برای خنک‌سازی حیاط، تراس، روف گاردن و به طور کلی مه سازی در فضاهای باز خانه، باغ و ویلا بسیار استفاده می‌کنند.

نازل مه پاش پرفشار 20 میکرون

انواع نازل‌ مه پاش

تقریباً همه نازل‌های مه پاش، دستگاه‌های به شکل اسپری مانند دارند و تنظیم جریان آب در آنها به‌صورت خودکار یا دستی صورت می‌گیرد. معمولاً نازل‌ مه پاش از دو جنس ساخته می‌شوند.

  • نازل فلزی
  • نازل پلاستیکی

برای خرید نازل‌ مه پاش باید به کارایی آن در محیط موردنظر توجه کرد. به طور مثال نازل‌ مه پاش پلاستیکی چون برای فشارهای کم آب در نظر گرفته شده‌اند بیشتر مناسب مصارف خانگی هستند تا صنعتی. در عوض نازل‌های فلزی بیشتر برای مصارف صنعتی و کشاورزی به کار برده می‌شوند.

نازل‌های مه پاش به سایزهای مختلفی هم طبقه‌بندی می‌شوند که از تفاوت اندازه قطره‌های آب خارج شده از آن نشئت می‌گیرند. قطره‌های آب خارج شده از مه پاش معمولاً سایزی بین 10 تا 1000 میکرون دارند.

آبیاری گیاهان همیشه با ترفندهایی همراه بوده از آبیاری کرتی (غرقابی) گرفته تا آبیاری جویچه‌ای و امروزه این فرایند  با کمک مه‌پاش‌ها رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفته است. در این میان نازل مه ‌پاش نقطه عطف آبیاری و رطوبت‌رسانی است که با شکستن قطرات آب به مه در این پروسه کمک می‌کند.

نازل مه پاش پرفشار 20 میکرون

کاربرد نازل‌ مه پاش

از نازل‌ مه پاش پلاستیکی و فلزی در صنایع مختلفی استفاده می‌کنند که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

مرغداری‌ ساختمان‌های در حال ساخت (کاهش گردوغبار)
گاوداری حیاط، تراس، روف‌گاردن‌ها
رستوران صنایع نفت و پتروشیمی
کافی شاپ استخرها

قیمت نازل‌ مه پاش

قیمت نازل‌ مه پاش بر اساس جنس آن تعیین می‌شود به طور مثال نازل پلاستیکی قیمت پایین‌تری و نازل فلزی از جنس برنج قیمت بیشتری را دارد.

نکته‌ای که باید در خرید نازل مه پاش در نظر بگیرید توجه به موارد مصرف آن است.