تهران، شادآباد

سبد خرید
دسته: نازل های مه پاش

امروزه  یکی از لوازمی که در آبیاری و خنک‌سازی محیط کاربرد دارد و همچنین در صرفه‌جویی از آب کمک بسیاری می‌کند، مه پاش‌ها  هستند.

به‌طورکلی مه پاش به وسیله‌ای گفته می‌شود که از یک مایع «مه» یا دانه‌های بسیار ریز ایجاد کند. مه پاش ها دستگاه‌های همه‌کاره‌ای هستند که می‌توانند اهداف زیادی مانند خنک‌سازی، رطوبت‌رسانی، کاهش گردوغبار، ازبین‌بردن بوهای نامطبوع، دفع حشرات موذی و … را انجام دهند.

مه‌پاش‌ها از دو قسمت تشکیل شده‌اند؛ پایه و نازل که در ادامه به نازل‌های مه پاش می‌پردازیم.

مه پاش

عملکرد نازل‌ های مه پاش:

نازل‌های مه پاش یک وسیله برای اسپری کردن آب است که جریان آب با فشار زیاد پس از رسیدن به آن با شدت زیاد خارج می‌شوند و به قطرات کوچک آب تبدیل می‌شوند.

باتوجه‌به سرعت جریان آب، ضروری است که اطمینان حاصل شود که نازل‌های پاش بتوانند میزان جریان آب را کنترل کنند، در این میان نازل‌های مه پاش فلزی از کیفیت بالایی برخوردار هستند و برای مصارفی مانند زمین‌های کشاورزی و یا گلخانه‌های معمولی و هیدروپونیک استفاده می‌شوند.

از مه‌پاش‌های پلاستیکی نیز برای خنک‌سازی حیاط، تراس، روف گاردن و به طور کلی مصارف خانگی استفاده می‌کنند.

نازل مه پاش پرفشار 20 میکرون

انواع نازل‌ های مه پاش:

تقریباً همه نازل‌های مه پاش، دستگاه‌های به شکل اسپری مانند دارند و تنظیم جریان آب در آنها به‌صورت خودکار یا دستی هستند. نازل‌های مه پاش از دو جنس ساخته می‌شوند.

  • نازل فلزی
  • نازل پلاستیکی

برای خرید نازل‌های مه پاش باید باتوجه‌به کارایی آن در محیط موردنظر توجه کرد. به طور مثال نازل‌های مه پاش پلاستیکی چون برای فشارهای کم آب در نظر گرفته شده‌اند بیشتر مناسب مصارف خانگی هستند تا صنعتی. در عوض نازل‌های فلزی بیشتر برای مصارف صنعتی و کشاورزی به کار برده می‌شوند.

نازل‌های مه پاش به سایزهای مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند که از تفاوت اندازه قطره‌های آب خارج شده از آن نشئت می‌گیرد. قطره‌های آب خارج شده از مه پاش معمولاً سایزی بین 10 تا 1000 میکرون دارند.

نازل مه پاش پرفشار 20 میکرون

موارد کاربرد نازل‌های مه پاش:

از نازل‌های مه پاش پلاستیکی و فلزی در صنایع مختلفی استفاده می‌کنند که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

مرغداری‌ساختمان‌های در حال ساخت (کاهش گردوغبار)
گاوداریحیاط، تراس، روف‌گاردن‌ها
رستورانصنایع نفت و پتروشیمی
کافی شاپاستخرها

قیمت نازل‌های مه پاش:

قیمت نازل‌های مه پاش بر اساس جنس آن تعیین می‌شود به طور مثال نازل پلاستیکی کمترین قیمت و نازل فلزی از جنس برنج بیشترین قیمت را دارد.

نکته‌ای که باید در خرید نازل مه پاش در نظر بگیرید توجه به موارد مصرف آن است.