تهران، شادآباد

سبد خرید

مه پاش برای پمپ بنزین و گاز[مزایا+ اجزای مه پاش]

نسرین نیک نژاد
2024-04-29
10:36
No Responses
مه پاش برای پمپ بنزین و گاز

سیستم مه پاش برای پمپ بنزین و گاز از نوع مه‌پاش‌های پرفشار است و برای فرونشاندن بخارات بنزین و کاهش گرما در این مکان استفاده شود. این سیستم از غبارهای ریز آب برای جذب و سرکوب بخارهای بنزین استفاده می‌کند و محیطی امن‌ را برای مشتریان و کارکنان پمپ‌های بنزین و گاز ایجاد می‌کند.

سیستم مه پاش همچنین می‌تواند به کاهش گرما و بهبود کیفیت هوا در جایگاه‌های بنزین کمک کند. این سیستم را می‌توان برای متناسب با ساعات کاری این جایگاه‌ها سفارشی کرد و از طریق یک تابلو برق و تایمر، قابلیت برنامه‌ریزی برای تنظیم جریان آب، دما و فشار را دارد.

مزایای مه پاش برای پمپ بنزین و گاز

دمای بالا می‌تواند باعث مشکلات مختلفی مانند آتش سوزی، آسیب دستگاه‌ها و مشکلاتی مانند حالت تهوع و حتی بیهوشی برای کارکنان پمپ‌های گاز و بنزین شود. علاوه بر این، گرما می‌تواند خطر انفجار را در پمپ‌بنزین‌ها و یا بهتر است بگوییم مکان‌های صنعتی داشته باشد. برای رفع این مشکل، سیستم خنک‌کننده «مه ‌پاش صنعتی» بهترین راهکار است.

توجه داشته باشید، عملکرد بهتر یک سیستم مه‌پاش برای خنک‌کنندگی هوا به برخی عوامل کلیدی بستگی دارد. یکی از عوامل مهم نازل‌های مه ‌پاش است. برای عملکرد بهتر نازل‌ها باید از فولاد ضدزنگ ساخته شوند تا عمر طولانی‌تری داشته باشند. علاوه بر این، جنس پمپ نیز به همان اندازه مهم است. فراتر از این موارد، نصب صحیح مه پاش نیز بسیار مهم است. زیرا در صورت عدم رعایت نکات مهم در نصب این سیستم، ممکن است به‌خوبی کار نکند.

مه پاش برای پمپ بنزین و گاز
مه پاش برای پمپ بنزین و گاز

طرز کار مه پاش در جایگاه های بنزین و گاز

سیستم خنک‌کننده مه‌ پاش پر فشار در ایستگاه‌های خدمات بنزین و گازوئیل از یک پمپ صنعتی و نازل‌های فلزی برای تولید قطرات ریز آب استفاده می‌کند. زمانی که ذرات آب از نازل‌ها با فشار زیاد خارج می‌شود به‌سرعت تبخیر شده و دمای محیط را کاهش می‌دهد. نازل‌ها بر اساس اصول مکانیک سیالات طراحی شده‌اند و آب از طریق خطوط لوله با فشار بالا به آنها انتقال داده می‌شود.

سیستم مه ‌پاش پرفشار قطرات بسیار کوچکی از آب به ابعاد 5-10 میکرون ایجاد می‌کند که باعث خنکی و افزایش سطوح رطوبت در هوا می‌شوند. همچنین با کمک این وسیله ذرات گردوغبار مضر کاهش یافته و هوا تصفیه می‌شود. این سیستم برای تولید مه ریز طراحی شده و قطرات بزرگ آب ایجاد نمی‌کند و به همین دلیل باعث خیسی زیاد بر روی سطح زمین نمی‌شود.

اجزای سیستم مه پاش

سیستم‌های مه پاش نزدیک به 30 سال است که به‌عنوان نوعی از فناوری خنک‌کننده تبخیری استفاده می‌شود. اجزای کلیدی مه‌پاش شامل نازل‌ها، پمپ، لوله‌ها و اتصالات و تایمر مه پاش می‌شود.

1. نازل مه پاش

نازل مه پاش کم فشار بدنه فلزی
نازل مه پاش

2. پمپ مه پاش صنعتی 

پمپ مه پاش صنعتی 20 لیتری
پمپ مه پاش صنعتی200 بار- 20 لیتری

3. لوله ها

لوله ماکارونی- شلنگ تصفیه آب-سایز 6 mm
لوله ماکارونی

4. تایمر مه پاش

تابلو تایمردار دوزمانه (تکفاز-بدون کنتاکتور)
تابلو تایمردار دوزمانه

 

مه‌پاش با کمک پمپ، قطرات آب را با فشار زیاد به نازل‌ها می‌رساند و با فشار زیاد از آن خارج می‌کند. اندازه این قطرات معمولاً بین 20 تا 40 میکرون است و به سرعت تبخیر می شوند. بر اثر فرایند تبخیر، گرما از هوای اطراف جذب و محیط خنک می شود.

خرید مه پاش برای پمپ بنزین

مجموعه پارس صنعت به‌عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش در ایران می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای خرید مه پاش پمپ بنزین باشد. ازآنجایی‌که، پارس صنعت با سال‌ها تجربه در زمینه تأمین و توزیع تجهیزات صنعتی مختلف، از جمله «مه ‌پاش صنعتی»، برخوردار است. این تجربه و تخصص می‌تواند برای مشتریان بسیار اطمینان‌بخش باشد.

علاوه بر این، مه‌پاش‌های عرضه شده توسط پارس صنعت از کیفیت بالا و استانداردهای زیادی برخوردار هستند. اما بااین‌حال، باز مجموعه ما خدمات پس از فروش مانند نصب، تعمیر و خدمات پشتیبانی را نیز ارائه می‌دهد. این خدمات می‌تواند به مشتریان کمک کند تا در طول دوره عمر استفاده از محصول، خیالشان از بابت کارکرد مه ‌پاش برای پمپ بنزین و گاز جمع باشد.

خرید مه پاش برای پمپ بنزین فراتر از مزایای راحتی و ایمنی است، زیرا می‌تواند خطرات آتش‌سوزی را در ماه‌های گرم تابستان کاهش دهد. از آنجایی که تغییرات اقلیمی بر الگوهای آب‌وهوای جهانی تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین سرمایه‌گذاری در سیستم مه پاش برای مکان‌های مختلف مانند بسیار مهم و ضروری تلقی می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید و یا استعلام قیمت مه پاش پمپ بنزین و گاز  با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرید.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *