تهران، شادآباد

سبد خرید

سینی نشا برنج جویبار

نسرین نیک نژاد
2022-12-05
22:07
No Responses
فروش سینی نشا برنج در جویبار

کشت نشا یک روش عالی برای پرورش گیاهان است. در این روش، استفاده از سینی بذر به گیاهان کمک می‌کند تا به‌راحتی رشد کنند. با آماده‌کردن بذرها در سینی کشت، نشاهایی خواهید داشت که در کمترین زمان ممکن، آماده انتقال به بستر خاک و زمین می‌شوند. در این نوشتار ما قصد داریم تا به روش نشاکاری، سینی کشت و در نهایت فروش سینی نشا برنج جویبار بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

در این میان کشت نشا برخی از محصولات مانند برنج از اهمیت خاصی برخوردار است؛ زیرا یکی از غلات پرمصرف در سراسر دنیاست. هزینه‌های بالای تولید به همراه کمبود آب، باعث شده که کشت برنج در دهه‌های اخیر از سودآوری کمتری برخوردار باشد؛ بنابراین، یادگیری روش‌های جدید در کشت برنج برای افزایش این محصول از اهمیت خاصی برخوردار است.

در ایران دو استان مازندران و گیلان پرچم‌دار کشت برنج هستند و تقریباً بیشتر شهرهای آنها به کشت این محصول اختصاص دارند. یکی از شهرهایی که در آن ارقام پرمحصول برنج کشت می‌شود، شهر جویبار در استان مازندران است.

در ویدئوی زیر می‌توانید با کیفیت سینی نشا برنج پارس صنعت آشنا شوید.

دلایل اهمیت کشت نشا برنج جویبار

بی شک کیفیت برنج به کیفیت بذر آن بستگی زیادی دارد اما سینی نشا برنج نیز  اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در واقع، بذری که با دستورالعمل درست در سینی نشا برنج  کشت می‌شود، بازده بهتری از نظر طعم و ظاهر در بازار دارد.

حفظ رطوبت خاک، کنترل پوشش گیاهی و عمق مناسب بذر در سینی نشا برنج، سرعت رشد و جوانه‌زنی این محصول را چندین برابر می‌کند. در سال‌های اخیر نشاکاری به روش اصلی کشت برنج تبدیل شده است. در این روش برنج را در سینی‌هایی کشت می‌کنند و برای انتقال به زمین آماده می‌کنند. نشا برنج را می‌توان به‌صورت دستی یا مکانیکی کاشت.

مراحل تولید نشا برنج در جویبار

به‌طورکلی کاشت برنج به دو روش نشایی و مستقیم تقسیم‌بندی می‌شود. در روش کشت برنج به‌صورت نشایی میزان علف‌های هرز به حداقل می‌رسد و به همین علت این روش در مناطق حاصلخیز مانند مازندران و گیلان بسیار توصیه می‌شود.

برای نشا برنج نیز دو روش وجود دارد استفاده از خزانه برنج و سینی نشا.

1.روش کشت نشا برنج در خزانه

در خزانه برنج معمولاً زمینی برای این کار اختصاص داده می‌شود که عاری از هرگونه آلودگی و حشره است. بذرهای جوانه‌زده را با عمق و فاصله مناسب در این زمین که در استان گیلان به «تمبیجار» معروف است قرار می‌دهند تا به نشا برنج تبدیل شوند.

سینی نشا برنج

2. روش کشت نشا برنج در سینی

در روش دوم که با استفاده از سینی نشا برنج است، بذرها در سینی قرار داده می‌شوند تا تبدیل به نشا برنج شوند. مزیت این روش نسبت به روش قبلی، در استفاده بهینه از فضای کشت است. زیرا با استفاده از سینی برنج و قراردادن آن در طبقات شما می‌توانید نشا برنج بیشتری تولید کنید. همچنین استفاده از سینی نشا باعث مصرف کمتر آب و دورماندن از حشرات و آفت‌ها است.

علوفه هیدروپونیک در جویبار

 

مزایای سینی نشا برنج در جویبار

یکی از مهم‌ترین مزایا در استفاده از سینی نشا برنج، استفاده بهینه از فضای کشت برای این غلات است. زیرا با استفاده از سینی نشا و قراردادن آن در طبقات عمودی در خزانه‌های برنج می‌توان محصول بیشتری را تولید کرد.

همچنین استفاده از سینی نشا برنج باعث مصرف کم آب و دورماندن از حشرات و آفت‌ها است و همین دلیل باعث کشت برنج بدون استفاده از سم‌های خطرناکی مانند آرسنیک را به دنبال دارد.

از مزایای دیگر این وسیله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •   صرفه‌جویی در زمان
  •  کاهش نیروی کار
  • کاهش مصرف بذر
  • کارآفرینی و ایجاد شغل برای جوانان

معرفی سینی نشا برنج (پارس صنعت)

ازآنجایی‌که جنس سینی نشا از مواد پلاستیکی است؛ میزان ماندگاری و یا عمر سینی نشا برنج، به دو عامل اصلی جنس مواد و نحوه نگهداری بستگی دارد. شرکت پارس صنعت یکی از موفق‌ترین مراکز تولید سینی نشا برای گیاهان و برنج در کشورمان است که باسابقه طولانی توانسته است گوی سبقت را از رقبا بگیرد. سینی‌های نشا برنج پارس صنعت دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

  1.     حذف واسطه‌ها و پایین آمدن قیمت سینی نشا برنج
  2.     کیفیت بالای سینی و تولید نشاهای باکیفیت‌تر
  3.     اندازه سینی نشا برنج پارس صنعت 20*60 سانتی‌متر و عمق 3 سانتی‌متر
  4.      وجود روزنه‌های ریز در سینی برای هوادهی به نشا

در ادامه به فروش سینی نشا در جویبار می‌پردازیم.

سینی نشا برنج

خرید سینی نشا برنج درجویبار

کشاورزان و شالی‌کاران عزیز می‌توانند برای خرید سینی نشابرنج درجویبار و سراسر ایران، سفارش‌های خود را از طریق سایت پارس صنعت ارسال نمایند و یا با کلیک بر روی سینی نشا برنج از قیمت و ویژگی ‌های این کالا مطلع شوند.

شرکت پارس صنعت یکی از بهترین مراکز تولید سینی نشا برنج است که تجربه طولانی در این زمینه دارد. یکی از مزیت‌های رقابتی ما، تولید سینی نشا برنج با هزینه مناسب و بالاترین کیفیت است؛ به طوری‌که ماندگاری این وسیله تا پنج سال است.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *