به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید
لوگو پارس صنعت

تهران، شادآباد

سبد خرید

فروش مه پاش در شیراز +قیمت مه پاش در شیراز⚡

نسرین نیک نژاد
2022-05-30
22:00
No Responses
فروش مه پاش در شیراز

رطوبت یکی از مهم‌ترین عوامل در ایجاد یک میکرو اقلیم گلخانه‌ای است زیرا مستقیماً بر سلامت محصول تأثیر می‌گذارد. مه‌پاش‌های گلخانه‌ای باعث می‌شوند که سطح رطوبت برای فتوسنتز بهینه باقی بماند که بخشی ضروری از روند رشد و نمو گیاه است.

سیستم‌های مه پاش سطوح رطوبت ثابتی را در گلخانه‌های معمولی و هیدروپونیک فراهم می‌کنند که از مشکلات مربوط به نوسانات دما، مانند خرابی گیاه جلوگیری می‌کند.
اگر شما هم علاقه مند به اطلاعاتی در مورد مه پاش هستید به خواندن این مطالب ادامه دهید تا در مورد نحوه استفاده از مه پاش‌های گلخانه‌ای برای رطوبت سازی و فروش مه پاش در شیراز بیشتر بدانید.

مه پاش چیست؟

مه‌پاش نوعی نازل است که برای آبیاری در گلخانه‌های معمولی و همچنین گلخانه‌های هیدروپونیک به کار برده می‌شود.
مه‌‌پاش‌ها آب را به صورت پودری مه مانند اسپری می‌کند. معمولا مه‌پاش‌ها از جنس‌های مختلفی مانند پلی‌اتیلن یا فلزاتی مانند استیل ساخته می‌شوند که برای مرطوب نگه‌داشتن فضای گلخانه و آبیاری مورداستفاده قرار می‌گیرند.

دلایل استفاده از مه پاش در گلخانه چیست؟

سیستم مه پاش وسیله‌ای برای حفظ رطوبت هوا و آبیاری خاک در گلخانه‌ها است. علاوه بر این این دستگاه برای خنک کردن محیط برای کوتاه مدت نیز استفاده می‌شود. دمای هوا و دمای برگ برای رشد سالم گیاهان مهم هستند. تهویه گلخانه بدون کاهش دمای گیاهان و برگ‌ها کافی نیست. به همین دلیل می‌توان دمای محیط را 8 یا 12 درجه با سیستم مه پاش کاهش داد.

به لطف این روش، سطوح برگ‌های گیاه مانند با آب پوشانده می‌شود.

مه پاش

مزایای استفاده از مه پاش:

به علت بارش کم برف و باران، ایجاد رطوبت گلخانه‌ای با استفاده از سیستم مه پاش برای کشت گلخانه ای بسیار استفاده می شود. رطوبت مورد نیاز گیاه با استفاده از مه پاش افزایش می‌یابد.
با سیستم مه پاش می‌توان تا 90 درصد رطوبت را به محیط رساند. تولید قارچ از جمله گیاهانی است که به رطوبت بیشتری نیاز دارد. همچنین، سیستم مه پاش را می‌توان برای پرورش دام‌هایی مانند مرغ، کافی شاپ‌ها، رستوران‌ها ، گاوداری‌ها استفاده کرد.

استفاده از مه پاش در شیراز:

یکی از شهرهای بزرگ کشور که آب و هوایی تقریباً خشک دارد و نیاز به رطوبت رسانی در مکان‌های خاصی دارد، شهر شیراز است. از سیستم مه پاش می‌توان در جاهای مختلفی مانند رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، سالن‌های پرورش قارچ، زعفران، مرغداری‌ها، گاوداری و گلخانه‌ها استفاده کرد.

مه پاش در شیراز

کاربردهای مختلف مه پاش:

استفاده از مه پاش فقط منوط به رطوبت رسانی و آبیاری نیست، از این وسیله برای خنک سازی و کاستن گرد و غبار و همچنین دور کردن حشرات موذی از این فضاها استفاده کرد.
از مه پاش به منظور پیشگیری از بخارات گازهای خطر آفرین که قابل اشتعال هستند نیز جلوگیری می‌کنند.

انواع پرکاربردترین مه پاش‌ها:

معرفی 4 مدل از پرفروش‌ترین مه پاش‌های گلخانه ای که جزء مه پاش‌های اقتصادی و با قیمت ارزان به حساب می‌آیند که شامل:

  1. مه‌پاش تک نازله
  2. مه‌پاش ۴ طرفه
  3. مه‌پاش شش جهته
  4. مه‌پاش کم فشار فیتکو

لوازم جانبی مه پاش ها:

همه مه پاش‌ها برای عملکردشان نیازمند تجهیزاتی هستند که با آنها به صورت مکمل همراه است، در ادامه به برخی ازاین لوازم می‌پردازیم.

پایه 6 جهته نازل مه پاش

پایه نازل 6 جهته مه پاش برای آبیاری مساحت بیشتر مورد استفاده قرارمی‌گیرد. در پایه نازل 6 جهته مه پاش به هر یک از خروجی‌ها یک مه پاش جداگانه نصب می‌شود و تمام زوایای محیط را به صورت 360 درجه مورد آبیاری قرار می‌دهد.

وزنه مه پاش

از وزنه مه پاش برای ثابت نگه داشتن مه پاش صورت عمودی استفاده می‌کنند تا روزنه‌های آبپاشی مه پاش به صورت منظم به محصولات پاشیده شود.

چکه گیر مه پاش

معمولاً پس از قطع آب، مقداری آب داخل لوله‌ها می‌ماند که معمولاً کم‌فشار است. چکه گیر از ورود آب پشت مه پاش ها به درون سینی جلوگیری می‌کنند. چکه گیر قبل از مه پاش و بعد از لوله نصب می‌شود. نصب چکه گیر جزء الزامات نمی‌باشد اما استفاده از به حفظ بیشتر نظافت در بستر کشت کمک می‌کند.

فروش مه پاش در شیراز:

شرکت پارس صنعت یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه تولید و فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای  راه‌اندازی گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک در ایران می‌باشد.

اگر قصد خرید مه پاش و یا لوازم و تجهیزات گلخانه‌ای را دارید می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید تا از فروش مه پاش در شیراز مطلع گردید.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

مقالات مرتبط

رفع گرفتگی نوار تیپ

رفع گرفتگی نوار تیپ

رفع گرفتگی روزنه‌های نوار تیپ می‌تواند یکی از سؤال‌هایی باشد که برای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *