به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید

تهران، شادآباد

سبد خرید

مه‌پاش چیست؟ 0 تا 100 مه پاش|از چیستی تا خرید مه پاش⚡️

نسرین نیک نژاد
2022-02-12
22:43
No Responses
مه پاش چیست

مه‌پاش چیست؟

مه‌پاش نوعی نازل است که برای آبیاری در گلخانه‌های معمولی و همچنین گلخانه‌های هیدروپونیک به کار برده می‌شود.

مه‌‌پاش‌ها آب را به صورت پودری مه مانند اسپری می‌کند.  مه‌پاش‌ها از جنس‌های مختلفی مانند پلی‌اتیلن یا فلزاتی مانند استیل ساخته‌ می‌شوند که برای مرطوب نگهداشتن فضای گلخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

عملکرد مه‌‌پاش چگونه است؟

مه‌پاش‌ها دستگاه‌های آبیاری هستند که علاوه بر آبیاری بر کاهش دما و کنترل میزان رطوبت نیز تمرکز می‌کنند.

مه‌پاش گیاهان را با حجم آب کمتری آبیاری می‌کنند و می‌توانند آبیاری را با فشارهای کم و زیاد انجام دهند. حجم کم آب همراه با فشار یک‌شکل مه مانند ایجاد می‌کند و به مرطوب کردن و آبیاری گیاه و علوفه کمک می‌کنند.

یکی از عملکردهای دیگر مه‌پاش‌ها ایجاد قطرات کوچک آب است که باعث تبخیر سریع هوا می‌شود و باعث خنک شدن هوای محیط گلخانه و ایجاد رطوبت بیشتر می‌شود.
استفاده از دستگاه‌های مه‌پاش در گلخانه‌ها به خصوص گلخانه هیدروپونیک بسیار مناسب هستند.

انواع مه‌پاش‌ها:

 

مه پاش

چرا از مه‌پاش‌ها استفاده می‌کنیم؟

مه‌پاش می‌تواند با خیس کردن یکنواخت گیاهان در گلخانه معمولی بدون اشباع بیش از حد خاک رطوبت ایجاد کند و در نتیجه بیماری و رشد قارچ را کاهش دهد.

همچنین مه پاش‌ها می‌توانند آب را بانفوذ عمیق‌تری به برگ‌ها و ساقه‌های علوفه در گلخانه هیدروپونیک برسانند.

 

هدف اصلی از کاربرد مه‌پاش برای علوفه هیدروپونیک چیست؟(مه پاش ها در کجا استفاده می شوند؟)

هدف اصلی گلخانه هیدروپونیک برای کشت علوفه ایجاد یک محیط کنترل شده برای رشد و نمو سریع‌تر،کم هزینه‌تر و کمترین آسیب به منابع طبیعی مانند خاک و آب است. از این نظر مه پاش‌ها هم برای آبیاری با حداقل میزان مصرفی آب و هم خنک‌سازی محیط برای جلوگیری از کپک زدگی علوفه هیدروپونیک، بسیار عالی هستند.

مه پاش‌ها برای بذرهای علوفه که به علت آبیاری کنترل نشده، مستعد بیماری ریشه مانند کپک و قارچ  هستند توصیه می‌شود و این به این دلیل است که مه پاش‌ها برای کنترل و رطوبت گلخانه و مرطوب نگه‌داشتن ناحیه ریشه و برگ‌ها با مقدار کنترل شده ای از آبیاری بهتر هستند.

 

مه پاش چیست

مهم‌ترین تفاوت مه‌پاش‌ها:

مهم‌ترین تفاوت مه‌پاش‌ها، تفاوت در اندازه قطرات آب است. واحد اندازه‌گیری مورداستفاده برای تعیین اندازه قطرات آب یک میکرون است. میکرون به‌عنوان 1 میلیونیم متر یا 1 هزارم میلی‌متر (بسیار کوچک!) تعریف می‌شود.

ذرات آب اسپری شده از برخی از مه‌پاش‌ها معمولاً 50 میکرون یا کمتر قطر دارند. درحالی‌که مه پاش های دیگرذرات بزرگ‌تر از 50 تا 100 میکرون آب را به گیاهان و علوفه هیدروپونیک اسپری می کنند.

 

مه پاش

 

چگونه یک مه‌پاش را در جای مناسب نصب کنیم؟

برای فضای گلخانه هیدروپونیک با طبقات متراکم توصیه می‌شود مه‌پاش‌ها را نزدیک به هم قرار دهید تا پوشش کامل و یکنواختی داشته باشند. استفاده از آنها در محیط بادخیز توصیه نمی‌شود، زیرا قطرات کوچک آب می‌توانند به‌راحتی در هوا پراکنده شوند، حتی در شرایطی با وزش باد کم یا می‌تواند بر یکنواختی و عملکرد مه پاش‌ها تأثیر منفی بگذارد.

 

مه پاش

لوازم جانبی در نصب مه‌پاش:

برخی از لوازم های جانبی مه پاش که از آنها بیشترین استفاده را دارند موارد زیر هست:

 

خرید مه‌پاش از شرکت پارس صنعت:

شرکت پارس صنعت یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه تولید و فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای  راه‌اندازی گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک در ایران می‌باشد.

اگر قصد خرید مه پاش و یا لوازم و تجهیزات گلخانه هیدروپونیک مانند سینی کشت علوفه هیدروپونیک، فن و سیستم تهویه، لوله‌های آبرسانی، محلول ضد عفونی کننده، مخزن آب، سازه مخصوص کشت علوفه هیدروپونیک و … را دارید می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *