تهران، شادآباد

سبد خرید

مه ساز التراسونیک چیست؛نحوه کار رطوبت ساز التراسونیک

نسرین نیک نژاد
2023-05-24
10:00
2 Responses
رطوبت ساز التراسونیک

رطوبت بیشتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید، در سلامت انسان و موجودات زنده مؤثر است. با حفظ سطح رطوبت مناسب در هوای خانه، می‌توانید محیط راحتی را برای خود و اعضای خانواده‌تان فراهم کنید و از مشکلاتی مانند خشکی پوست، سرفه و خشکی گلو جلوگیری کنید. بااین‌وجود، در بسیاری از آب و هواهای خشک، برای دستیابی به این هدف، استفاده از یک رطوبت ساز ضروری است.

با کمک رطوبت ساز می‌توان به ارتقای سلامت جسمی خانواده و البته که کاهش قبض انرژی برق شما نیز کمک کند. همچنین شما می‌توانید در هوای سرد با این وسیله احساس گرما کنید؛ علاوه بر این، دستگاه رطوبت ساز به محافظت از کف چوبی، مبلمان، کاغذ دیواری، رنگ و حتی زندگی گیاهان شما کمک می‌کند.

این دستگاه‌ها به دو گروه رطوبت ساز با مه گرم و رطوبت ساز با مه سرد تقسیم می‌شوند. دسته دوم به رطوبت سازهای تبخیری و اولتراسونیک تقسیم می‌شوند. درحالی‌که انتخاب بین این دو به ترجیح شخصی شما بستگی دارد، رطوبت سازهای التراسونیک دارای مزایای منحصربه‌فردی هستند که می‌توانند انتخاب بهتری برای شما باشند.

رطوبت ساز التراسونیک چیست؟

رطوبت ساز  التراسونیک یا مه ساز دستگاهی است که از یک «دیافراگم» فلزی یا سرامیکی برای تولید مه  استفاده می‌کند. دیافراگم در برابر آب می‌لرزد و قطراتی را ایجاد می‌کند که به‌عنوان یک غبار ریز در اتاق شما وارد می‌شوند. این بخار سرد است و از نظر مزایا نسبت به بخار گرم ارجحیت دارد.

رطوبت ساز اولتراسونیک چگونه کار می‌کنند؟

رطوبت سازهای التراسونیک برای دمیدن هوا از طریق فیلتر به فن‌ متکی هستند. از طرف دیگر، این دستگاه مه ساز حاوی صفحه فلزی کوچکی هستند که با فرکانس صدا می‌لرزد. این صداهای التراسونیک یا فراصوت برای انسان غیر قابل شنیدن است. آنها همچنین می‌توانند ذرات آب را از مخزن تعبیه شده رطوبت ساز جدا کرده و به بخار خنک تبدیل کنند. سپس دستگاه این غبار ریز را در هوا منتشر می‌کند و بلافاصله رطوبت را در تمام اتاق پخش می‌کنند.

 نحوه عملکرد یک مه ساز التراسونیک

  • رطوبت سازهای التراسونیک دارای فناوری مدرن و فرکانس بالا هستند که موجب لرزش به داخل آب می‌شوند.
  • آب به قطرات کوچک تجزیه می‌شود و سپس به بخار تبدیل می‌شود.
  • رطوبت ساز این غبار را به‌عنوان هوای تمیز و ضدعفونی شده به داخل اتاق می‌فرستد.
  • غبار تولید شده پراکنده می‌شود و تقریباً بلافاصله یک محیط خنک‌تر و مرطوب ایجاد می‌کند.

رطوبت ساز التراسونیک در شیراز

تفاوت بین رطوبت ساز التراسونیک و سایر رطوبت سازها

انواع دیگری از رطوبت ساز موجود است که عبارت‌اند از رطوبت سازهای تبخیری. از دیگر انواع متداول می‌توان به رطوبت سازهای پروانه‌ای اشاره کرد. این دو مدل  به روش‌های مختلفی کار می‌کنند.

  • رطوبت سازهای پروانه‌ای

دارای دیسکی هستند که برای پرتاب آب‌روی دیفیوزر می‌چرخد و با این روش بخار ایجاد می‌کند.

  • رطوبت سازهای تبخیری

رطوبت ساز تبخیری، آب را می‌جوشاند و بخار خالصی ایجاد کند.

بااین‌حال، ما فکر می‌کنیم که رطوبت سازهای التراسونیک بهترین هستند و این دستگاه تقریباً برای هر موقعیت خانگی صادق است.

در ادامه لیستی از مزایا و معایب رطوبت سازهای التراسونیک در مقایسه با انواع دیگر گردآوری کرده‌ایم.

مزایای رطوبت ساز التراسونیک

این دستگاه ایمن‌تراست: زیرا اگر آب داخل دستگاه بخور خود را برای ایجاد بخار گرم می‌کنید، رطوبت ساز شما پرازآب در حال جوش است و اگر ضربه بخورد یا بشکند، آب جوش روی مبلمان یا زمین شما می‌ریزد. این امر به‌ویژه در صورت داشتن کودکان کوچک یا حیوانات خطرناک است.

عملکرد بی‌صدا التراسونیک: بی‌صدا بودن دستگاه مه ساز التراسونیک باعث می‌شود تا شما هیچ قطعه چرخشی ندارید که صدای زیادی ایجاد کند.

تمیزکردن آسان: تمیزکردن دستگاه التراسونیک ساده‌تر از تمیزکردن سایر رطوبت سازهایی است که دارای چندین قسمت متحرک هستند.

صرفه‌جویی در انرژی: رطوبت سازهای التراسونیک مقدار بسیار کمی انرژی برق در طول روز مصرف می‌کنند این امر باعث می‌شود که کارکرد آنها ارزان‌تر باشد و از نظر محیط زیستی سازگارتر از سایر رطوبت سازها هستند.

رطوبت ساز التراسونیک

معایب رطوبت ساز التراسونیک

فیلتری برای جذب رسوبات مواد معدنی وجود ندارد: ازآنجایی‌که بخار مستقیماً به داخل اتاق شما فرستاده می‌شود، فیلتری برای جذب رسوبات مواد معدنی وجود ندارد. این موضوع می‌تواند منجر به تجمع آنها در دستگاه شما شود، به این معنی که به طور منظم نیاز به تمیزکردن دارد.

راه‌حل: از آب مقطر استفاده کنید. آب مقطر عاری از مواد معدنی است، بنابراین رسوبات ایجاد نمی‌شود. می‌توانید آب مقطر بخرید یا آب مقطر خود را در خانه بسازید.

ممکن است آلودگی باکتریایی رخ دهد: ازآنجایی‌که رطوبت سازها می‌توانند هوا را نیز تصفیه کنند، طبیعی است که باکتری‌ها تجمع کنند.

راه‌حل: یکی از راه‌حل‌ها این است که مه پاش‌های التراسونیک خود را به طور مرتب تمیز کنید. برای پیشگیری، می‌توانید یک رطوبت ساز با کنترل رطوبت قابل تنظیم پیدا کنید زیرا این کار از رطوبت بیش از حد جلوگیری می‌کند و اتاق شما را در سطح معقولی از رطوبت نگه می‌دارد.

نتیجه‌گیری

رطوبت ساز التراسونیک یک وسیله عالی برای خانه شما هستند. آنها نه‌تنها به تصفیه و مرطوب کردن هوا کمک می‌کنند، بلکه این کار را با استفاده از قدرت بسیار کمی انجام می‌دهند. پس با این تفاسیر عالی به نظر می‌رسند!

در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم که رطوبت سازهای التراسونیک چیست، چگونه کار می‌کنند، اگر قصد خرید این محصول و یا نیاز به مشاوره بیشتر در مورد اینکه رطوبت ساز التراسونیک چیست و یا مه ساز اولتراسونیک چگونه کار می‌کند، می‌توانید با کلیک بر روی رطوبت ساز صنعتی التراسونیک به صفحه خرید این محصول در سایت پارس صنعت وارد شوید.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4]

مقالات مرتبط

2 پاسخ

  1. ببخشید الان بهترین دستگاه التراسونیکه؟ آیا دستگاه مه ساز التراسونیک مصرف خونگی هم داره یا نه؟

    1. سلام جناب محمدی وقت بخیر فرمودین بهترین دستگاه التروسونیک خدمتتون عرض کنم برندهای متفاوتی در بازار موجوداست ولی با توجه به این که این محصول جزءتولیدات پارس صنعت میباشد پس اجازه بدهید از نظر مجموعه ما بهترین دستگاه را محصول پارس صنعت معرفی کنم واینکه ایا مصارف خانگی دارد یا نه این بستگی به متراز مورد نیاز شما دارد و سلیقه شخصی شما از لحاظ ظاهری دارد ولی در کل هنگام استفاده از رطوبت ساز ما حتما تاکید داریم از سنسور دما ورطوبت استفاده شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *