تهران، شادآباد

سبد خرید

علوفه خردکن فریدون کنار | انواع علوفه خردکن

نسرین نیک نژاد
2023-02-27
22:15
No Responses
علوفه خردکن فریدون کنار

امروزه دامپروری یکی از کسب‌وکارهای پردرآمد برای دامدارانی است که خصوصیات ژنتیکی و رفتاری حیوانات را با تکنولوژی‌های مدرن درمی‌آمیزند. به‌طورقطع، دام از انواع محصولات غذایی مانند علوفه، سبزی‌ها، میوه و غلاتی که در اختیار آنها قرار داده می‌شود می‌تواند استفاده کند؛ اما زمانی ارزش غذایی این مواد بالا می‌رود که انرژی زیادی برای هضمشان هدر ندهد.

ازآنجایی‌که بسیاری از دامداران برای هضم بهتر حیوانات از کنسانتره استفاده می‌کنند، ممکن است این خوراک فاقد برخی مواد معدنی و ویتامین‌های ضروری باشند. همچنین بر اساس نظر دامپزشکان هر چه خوراک دام ریزتر باشد، انرژی کمتری را برای هضم تلف می‌کند و از طرفی دیگر از بیماری‌های گوارشی مانند التهاب روده در امان می‌ماند.

با توجه به این موارد به کاربردن دستگاهی که بتواند علوفه دام را خرد و ریز کند، از اهمیت زیادی برخوردار است  و این دستگاه چیزی نیست جز علوفه خردکن!

در این نوشتار قصد داریم تا نگاهی اجمالی به دستگاه علوفه خردکن و معرفی مرکزی معتبر برای فروش علوفه خردکن فریدون کار معرفی کنیم. همچنین شما میتوانید برای استعلام و یا کسب اطلاعات بیشتر با کلیک بر روی «علوفه خردکن» از جزئیات دقیق آن مطلع شوید.

 

علوفه خردکن

علوفه خردکن چیست؟

علوفه خردکن نوعی ماشین کشاورزی است که برای خردکردن، ریز کردن و آسیاب‌کردن  خوراک دام استفاده می‌شود. با نگاهی به‌اندازه مناسب علوفه برای تعلیف گاو 3 تا 7 سانتی‌متر و همچنین بز و گوسفند 3 تا 5 سانتی‌متر، می‌توان دریافت که بسیاری از علوفه‌هایی که چه به‌صورت خشک و چه به‌صورت تازه می‌بینیم، نمی‌تواند برای آنها کارآمد باشد.

با دستگاه علوفه خردکن علاوه بر مصرف بهینه دام، از هدررفتن مقدار زیادی از علوفه نیز می‌توان جلوگیری کرد.

ویژگی علوفه خردکن مناسب

قطعاً یک علوفه خردکن مناسب باید قادر به خردکردن انواع خوراک دام مانند کاه، کلش، برگ درختان، برگ نخل، انواع میوه و همچنین آسیاب‌کردن غلاتی چون گندم و جو باشد. در کنار مزیت ذکر شده برای بهترین علوفه خردکن بودن برای دامداری، مصرف کم‌انرژی و همچنین اندازه مناسب نیز عواملی هستند که نباید از آنها غافل شد.

عوامل دیگری مانند طول عمر بالای دینام و عدم زنگ‌زدگی دستگاه نیز به‌شدت در انتخاب بهترین علوفه خردکن برای دامداری تأثیرگذار هستند.

علوفه خردکن دهانه 60 پلاس
علوفه خردکن دهانه 60 پلاس

انواع علوفه خردکن

علوفه خردکن‌های پارس صنعت به 3 دسته علوفه خردکن، دو کاره و هیدروپونیک تقسیم می‌شوند که دارای موتورهای تک‌فاز، 3 فاز، بنزینی و اتصالات پشت تراکتوری هستند. تمامی علوفه خردکن‌ها در 4 سایز 50 معمولی، 50 پلاس، 60 پلاس و 70 پلاس تقسیم می‌شوند.

در ساخت تمامی علوفه خردکن‌های پارس صنعت از ورق 2 میل و قوطی 40 در 40 استفاده شده است. رنگ بدنه سبز نشان‌دهنده علوفه خردکن معمولی و رنگ آبی برای مدل پلاس طراحی شده است.

همچنین در انواع علوفه خردکن‌ها بنا به سلیقه کاربر می‌توان توری‌هایی با اندازه 2، 3 و 6 سانتی‌متر قرارداد که باتوجه‌به میزان ریز کردن خوراک دام، می‌توان یکی از آنها را انتخاب کرد.

در ادامه  12 مدل از علوفه خردکن‌های پارس صنعت را مشاهده می‌کنید که هرکدام مشخصات خاصی دارد.

علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 50 plus [چندکاره]
علوفه خرد کن هیدروپونیک دهانه 50 [دو کاره]
علوفه خردکن دهانه50 کاه،کلش،یونجه،شاخ و برگ
علوفه خرد کن چند کاره دهانه 50[به همراه آسیاب]
علوفه خردکن چند کاره دهانه 50 Plus [به همراه آسیاب]
علوفه خردکن دهانه 50 پلاس
علوفه خردکن همه کاره دهانه 60 پلاس
علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 60 plus
علوفه خردکن دهانه 60 پلاس
علوفه خردکن همه کاره دهانه 70 پلاس
علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 70 Plus
علوفه خردکن دهانه 70 پلاس

معرفی 2 نوع علوفه خردکن (پارس صنعت)

بی شک بهترین علوفه خردکنها بر طبق معیارهایی مانند طول عمر بالا، کارایی، مصرف کم برق، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش طبقه‌بندی می‌شود. در ادامه به ۲ عدد از بهترین دستگاه‌های علف خردکن پارس صنعت میپردازیم.

  • علوفه خردکن پشت تراکتوری

علوفه خردکن پشت تراکتوری یکی از ماشین‌آلات کشاورزی است که وظیفه اصلی آن خردکردن علوفه برای تعلیف دام است. علت نام‌گذاری این وسیله به علف خردکن پشت تراکتوری به دلیل متصل‌شدن آن به تراکتور است.

معمولاً علوفه خردکن تراکتوری با کمک یک گاردان به دستگاه تراکتور وصل می‌شود و قدرت خردکنندگی بالایی برای علوفه، یونجه تازه، کاه و کلش گندم، جو، ذرت، ساقه‌های برنج و غیره پیدا می‌کند.

  • علوفه خردکن بنزینی

علوفه خردکن بنزینی یکی از بهترین دستگاه‌ها برای خردکردن خوراک دام در محیط‌هایی مانند روستاها و دامداری‌های بزرگ است. این دستگاه به‌جای مصرف برق با موتور بنزینی، توانایی آماده‌سازی غذای دام را دارد.

علف خردکن بنزینی به‌راحتی می‌تواند در مناطقی که با نوسان برق مواجه هستند، کار کند. همچنین علوفه خردکن موتور بنزینی با بهره‌مندی از شیر بنزین، ساسات و شیر گاز موتور یک جایگزین عالی به‌جای علوفه خردکن برقی محسوب می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کار علوفه خردکن بنزینی به ویدئوی زیر توجه کنید.

خرید علوفه خرد کن برقی فریدون کنار

به طورکلی، قیمت علوفه خردکن به عوامل متفاوتی مانند حجم خرید، ظرفیت، ولتاژ و نوع دستگاه بستگی دارد. مجموعه پارس صنعت نیز با فراهم‌کردن انواع علوفه خردکن، این دستگاه را باقیمت‌های بسیار مناسب در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهد.

همچنین بدنه تمامی دستگاه‌های علوفه خردکن تا 6 ماه شامل گارانتی می‌شود و خدمات پس از فروش آنها از زمان خرید دستگاه علوفه خرد کن تا 36 ماه بعد از آن است.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *