تهران، شادآباد

سبد خرید

مه پاش لوبیا+ کاربرد مه پاش در کشت لوبیا⚡

نسرین نیک نژاد
2022-06-18
22:00
No Responses
مه پاش لوبیا

همان‌طور که می‌دانید در صنعت کشاورزی، همیشه نمی‌توان به بارندگی تکیه کرد. امروزه اگر به آبیاری بارانی متکی باشید، به علت تغییرات آب و هوایی و کاهش بارندگی، مطمئناً میزان تولید محصولات کشاورزیتان کاهش خواهد یافت.

به همین دلیل است که کشاورزان در سراسر جهان از شیوه‌های مدیریت آب مانند سیستم‌های آبیاری قطره‌ای استفاده می‌کنند. آبیاری قطره‌ای روش‌های مختلفی دارد اما یکی از روش‌های کارآمد آن، استفاده از مه پاش است.

مه پاش

انواع مه پاش ها در کشاورزی:

معرفی 4 مدل از پرفروش ترین مه پاش‌ها که جزء مه پاش های اقتصادی و با قیمت ارزان به حساب می‌آیند:

  1. مه‌پاش تک نازله
  2. مه‌پاش ۴ طرفه
  3. مه‌پاش شش جهته
  4. مه‌پاش کم فشار فیتکو

برای آشنایی بیشتر با عملکرد مه پاش‌ها به ویدئویی که توسط شرکت پارس صنعت تهیه شده است توجه فرمایید.

اهمیت آبیاری با مه پاش در کشت لوبیا:

آب یک منبع ضروری برای رشد است، چه برای حیوانات و چه برای گیاهان. در برخی مناطق، بارندگی برای رشد محصولات کشاورزی کافی است، اما در برخی مناطق دیگر این‌طور، نیست. به همین دلیل است که کشاورزان تمایل دارند روش‌های مصنوعی برای آبیاری را برای کشت محصولات خود استفاده کنند.

با استفاده از مه پاش می‌توانید، گیاهان خود را هر 3 تا 4 ساعت آبیاری کنید. شدت، نرخ و مصرف آب با برنامه‌ریزی در این دستگاه‌ها تنظیم می‌شود.

انواع سیستم‌های آبیاری

برخی از سیستم‌های رایج برای آبیاری لوبیا عبارت‌اند از:

روش‌های سنتی آبیاری

آبیاری سنتی
آبیاری سنتی

در این روش‌ها معمولاً بر کار دستی متکی تا برق و دستگاه. در این روش معمولاً آب از رودخانه، چاه یا کانال‌ها با استفاده از شیارها در مزرعه توزیع می‌شود.
این روش برای زمین‌های کشاورزی در مقیاس بزرگ، مناسب نیست مگر اینکه نیروی کار زیادی داشته باشید.

روش‌های مدرن آبیاری

آبیاری مدرن
آبیاری مدرن

این روش‌ها با استفاده از سیستم مه پاش کارآمدتر هستند، هدر رفت آب و همچنین هزینه نیروی کار در آن بسیار کم است. در روش‌های مدرن از لوله‌هایی که از یک مخزن نشأت می‌گیرند، استفاده می‌کنند. در طول مسیر لوله ها به صورت خطی، مه پاش هایی تعبیه شده است. آب پس از رسیدن به مه پاش ها از طریق نازل های آن پخش می‌شود.

اهمیت استفاده از مه پاش در کشت لوبیا چیست؟

راه‌های زیادی برای آبیاری زمین‌ها با هدر رفتن کم یا بدون هدر رفتن آب وجود دارد. مه پاش در کشت لوبیا یک سیستم آبیاری بر اساس میزان محصول، زهکشی خاک و مساحت زمین است.

از آنجایی که سیستم‌های آبیاری قطره‌ای از شبکه‌ای از لوله‌ها تشکیل شده‌اند که دارای سوراخ‌ها ی کوچک هستند. این لوله‌ها را می‌توان در بالا یا زیر سطح خاک قرار داد و به آرامی آب را در مدت طولانی به داخل خاک چکاند اما با استفاده از مه پاش می‌توان آبیاری را با قطرات ریزتر و در سطح وسیع‌تری اسپری کرد.
در واقع مه پاش سرعت و مساحت بیشتری را تحت نفوذ خود قرار می‌دهد.

اگر بخواهیم خلاصه‌ای از کاربرد مه پاش نام ببریم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آب کمتری نسبت به سایر سیستم ها مصرف می شود.
  • از فرسایش خاک و خشک شدن آن جلوگیری می‌کند.
  • جریان مداوم آب موجب نفوذ به عمق خاک و ریشه ها می‌شود.

مه پاش

فروش مه پاش برای کشت لوبیا:

شرکت پارس صنعت یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه تولید و فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای  راه‌اندازی گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک در ایران می‌باشد.

اگر به دنبال مراکز عمده فروش مه پاش را دارید می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *