به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید

تهران، شادآباد

سبد خرید

استفاده از مه پاش در گاوداری| مزایای مه پاش در گاوداری⚡

نسرین نیک نژاد
2022-06-17
22:00
No Responses
مه پاش در گاوداری

دامپروری یکی از صنایع پردرآمد در جهان است؛ به شرطی‌که بر پایه اصول درست باشد. به طور مثال، جایگزین کردن علوفه خشک با علوفه هیدروپونیک و یا خنک سازی محیط به جای کولرهای آبی با سیستم مه پاش.

در حال حاضر استفاده از سیستم مه پاش، بهترین سیستم خنک کننده برای گاوداری‌ها است. معمولاً در این مکان‌ها، ترکیبی از سیستم آبپاش یا مه پاش و یا اشکال مختلف تهویه استفاده می‌شوند.

 

مه پاش در گاوداری

چرا به مه پاش در گاوداری نیاز داریم؟

به طور کلی دام ها به خصوص گاوهای شیری در معرض استرس گرمایی هستند که می‌تواند باعث مشکلاتی در تولید مثل، کیفیت و کمیت شیر و بسیاری از مسائل بهداشتی دیگر شود. به همین دلیل دمای این مکان‌ها باید تا حد امکان نزدیک به دمای بدن گاوها باشند. تولید شیر با کیفیت، اغلب با استفاده از روش‌های مختلف با خنک کردن محیط گاوداری برای دام‌های شیری به دست می‌آید.

از طرفی، با در نظر گرفتن هزینه برق و آب، کارآمدترین راه برای خنک کردن گاوداری‌ها، استفاده از مه پاش است. اغلب دامداری‌ها، برای انجام کار به تکنیک‌های صرفه جویی در انرژی متکی هستند. انتخاب روشی برای خنک کردن گاوها تا حد امکان با سود دهی برای دامدار و سلامت گاو حیاتی است.

روش‌های مختلفی برای کاهش دمای اطراف یک گاوداری وجود دارد اما استفاده از سیستم مه پاش یکی از روش‌های بهتر است. انتخاب یک سیستم مه پاش درگاوداری  باعث صرفه جویی در مصرف انرژی کمتر و افزایش کیفیت محصولات دامی می شود.

کاربرد مه پاش در گاوداری

عملکرد مه پاش در گاوداری

دامداری‌ها اغلب از مه پاش‌ها برای خنک کردن گاوداری استفاده می‌کنند. در برخی از دامداری‌ها،گاو را برای مدت کوتاهی، 30 ثانیه تا سه دقیقه زیر آب سرد می‌برند و اجازه می‌دهند تا آب از پوست آنها تبخیر شود. البته دقت کنید گاهی اوقات در صورت دوش گرفتن طولانی مدت، آب روی پوست حیوان جمع می‌شود و لایه‌ای از هوا را بین آب و پوست حبس می‌کند که می‌تواند به جای خنک کردن گاو، گرما را حفظ کند.

فن‌ها برای کمک به تبخیر آب از بدن گاوها استفاده می‌شوند اما اغلب در یک سیستم مه پاش گنجانده نمی‌شوند.

مکان‌های رایج برای نصب دوش‌ها با نازل‌های آبپاش، آغل‌هایی هستند که گاوها در نزدیکی یکدیگر جمع می‌شوند. این روش می‌تواند میزان مصرف آب و زمان را کنترل کند.

مه پاش گاوداری

انواع مه پاش در گاوداری

سیستم‌های مه پاش شرکت پارس صنعت اغلب می‌توانند با فشارهای کم آب نیز کار کنند.

در اینجا نمونه‌ای از یک نوع مه پاش مورد استفاده در این گاوداری آورده شده است. بسته به تعداد گاوها و انبارهای راه اندازی شده، تعداد نازل‌های متفاوتی برای مه پاش وجود دارد.

مه پاش‌های نازلی به مدل‌های مختلفی طبقه بندی می‌شوند که تقریباً همه‌شان عملکرد یکسانی دارند. در این مه پاش‌ها، قطرات ریز آب با فشار زیاد در هوا پخش می‌شود.

  1. مه‌پاش تک نازله
  2. مه‌پاش ۴ طرفه
  3. مه‌پاش شش جهته

مه پاش تک نازله

 

مه پاش چهار طرفه به همراه رابط پرسی 6 میل

 

مه پاش 6 طرفه به همراه رابط 6 میلی متر

خرید انواع مه پاش

در سال‌های اخیر، استفاده از مه پاش‌ها آنقدر زیاد شده است که در خیلی از جاها به جای نصب کولر یا فن، از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. شرکت پارس صنعت یکی از مراکز فروش مه پاش در شهرهای مختلف ایران است که به‌راحتی می‌توانید از طریق سایت، سفارش‌های خود راثبت و در اسرع وقت تحویل بگیرید.

پارس صنعت در زمینه فروش مه پاش در گاوداری نیز فعالیت گسترده‌ای دارد و شما می‌توانید همه روزه با شماره‌های  ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ با کارشناسان نیز تماس بگیرید و در زمینه مشاوره و خرید، اطلاعات لازم را کسب کنید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *