تهران، شادآباد

سبد خرید

مه پاش ویلا [بهترین سیستم‌های مه پاش برای ویلا]

نسرین نیک نژاد
2023-02-08
22:10
No Responses
مه پاش ویلا چیست

سیستم مه‌پاش، همان‌طور که از نامش پیداست، از طریق تجهیزاتی، قطرات ریز آب را به‌صورت مه مصنوعی پخش می‌کند. یکی از کاربردهای این دستگاه در محیط باز در ویلاها و حیاط است. از آنجایی که دمای بیرون از خانه عمدتاً تحت‌تأثیر شرایط آب‌وهوایی و غیرقابل‌کنترل است و همچنین در بسیاری از موارد، افراد مجبورند ساعت‌هایی را در مکان‌های بیرون از خانه بمانند؛ استفاده از مه پاش ویلا می‌تواند چاره‌ای برای این شرایط باشد.

در این نوشتار قصد داریم تا به بررسی مه پاش ویلا یا بهترین سیستم‌های مه‌پاش برای ویلا از نگاه پارس صنعت بپردازیم.

مه پاش ویلا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

باغچه‌ها، زمین‌های بازی، آلاچیق از قسمت‌های مختلف درون ساختمان‌های ویلایی هستند که در این محیط‌های نمی‌توان از تهویه‌مطبوع استفاده کرد و افراد باید گرمای آنجا را تحمل کنند. باتوجه‌به در اواسط تابستان، دمای برخی از شهرها از  35 درجه سانتیگراد بالاتر می‌رود، این افزایش دما باعث می‌شود که این مکان‌ها عملاً بدون استفاده بمانند.

به همین دلیل استفاده از مه پاش ویلا جز دستگاه‌های ضروری برای این خانه‌ها قلمداد می‌شود. امروزه هدف اصلی از مه‌پاش تنها به خنک‌سازی محیط ختم نمی‌شود. به طور مثال، در مواردی برای زیباسازی محیط، دورکردن حشرات و گردوغبار نیز به کار برده می‌شوند.

علاوه بر این مه پاش ویلا می‌تواند کارایی دیگری هم داشته باشد که کمتر به آن پرداخته شده است. در واقع این دستگاه با خنک‌سازی و زیباسازی ویلا، می‌تواند تعداد زیادی یون منفی نیز تولید کند که باعث می‌شود محتوای یون‌های منفی هوا در هر میلی‌لیتر به 100000 تا 500000 برساند. افزایش یون‌های منفی باعث تازگی هوا مانند هوای کوهستانی و جنگلی می‌شود و بسیار مطبوع است.

استفاده از مه پاش در ویلا

 

مزایای استفاده از مه پاش ویلا

دستگاه مه‌پاش باعث زیبایی منظره، رطوبت‌رسانی، غبارزدایی و رفع بوی نامطبوع بسیار مناسب هستند. از مه پاش ویلا برای ضدعفونی‌کردن محیط، دورکردن حشرات موذی و پیشگیری از بیماری همه‌گیر در مهمانی‌ها نیز می‌توان استفاده کرد.

سیستم مه پاش ویلا می‌تواند هوای تازه و مرطوبی را ایجاد کند که برای تنفس فوق‌العاده است. این هوای تازه می‌تواند شما را به طبیعت برگرداند. تمیزکردن هوا، محیط زندگی انسان را تا حد زیادی ایجاد بهبود می‌بخشد. مهم‌ترین کاربردهای مه پاش در ویلا را می‌توان موارد زیر دانست:

  • نگهداری گل‌ها و گیاهان
  • ایجاد دمای خنک در ویلا
  • دفع حشرات
  • ایجاد مناظر زیبا
  • معطرسازی فضای ویلا

اجزای مه پاش ویلا

به‌طورکلی فرقی نمی‌کند شما چه مه‌پاشی را انتخاب می‌کنید؛ زیرا همه آنها دارای اجزای مختلفی هستند که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

1. پمپ آب

پمپ آب در مه‌پاش‌های خانگی به کار نمی‌رود؛ اما در مه‌پاش‌های گاوداری یا مرغداری وظیفه اصلی آن رساندن آب با فشار به سمت نازل‌ها است. در بیشتر مه‌پاش‌ها این پمپ‌ها به‌صورت الکتریکی هستند و به آنها الکتروموتور می‌گویند.

2. لوله مه‌پاش

معمولاً جنس لوله‌های مه‌پاش از پلی‌اتیلن است که در کلاف‌های هزارمتری و با قطر 16، 20 و 25 میکرون به فروش می‌رسند. آب از پمپ‌ها با فشار مناسب از درون لوله‌ها عبور کرده و سپس به نازل مه‌پاش می‌رسد.

3. نازل مه ‌پاش

این قسمت از مه پاش آخرین اجزای این سیستم است که وظیفه پودر کردن آب و خارج شدن آن را دارد.

پکیج مه پاش گاوداری/دامداری یک جهته (کم فشار - 100 متری)
پکیج مه پاش ویلا

کدام مه پاش برای ویلا بهتر است؟

امروزه در بازار 3 نوع مه پاش وجود دارد که به ترتیب مه پاش خانگی کم فشار و پرفشار، صنعتی و نیمه‌صنعتی هستند. در ادامه به بررسی هرکدام می‌پردازیم و در نهایت می‌گوییم کدام مه‌پاش برای ویلا بهتر است؟

  • دستگاه مه پاش خانگی

این دستگاه بدون الکتروپمپ کار می کندو برای مصارف خانگی مانند تراس‌ها، روف‌گاردن‌ها، باغچه‌ها و البته ویلا مورداستفاده قرار می‌گیرد. مه‌پاش خانگی قطرات آب را به‌صورت دانه‌های ریز تبدیل می‌کند و اگر بخواهیم قدرت پاشش این ذرات را با اسپری شیشه‌شوی مقایسه کنیم، قدرتی برابر آن دارد.
این دستگاه نصب بسیار آسانی دارد و کافی است شلنگ مه‌پاش را به شیر آب وصل کنید و سپس قطرات ریز آب از نازل‌ها خارج شود. پکیج مه‌پاش خانگی پرس صنعت شامل نازل، اتصالات، شیر انشعاب، نوار تفلون، شلنگ و غیره تشکیل شده است.

برای آشنایی با این دستگاه بر روی کلمه «پکیج مه پاش خانگی» کلیک کنید.

  • دستگاه مه پاش خانگی با الکتروپمپ

این سیستم مه پاش دارای الکتروپمپ است و آب با فشار بیشتری از نازل‌ها خارج می‌شود. میزان پودرشدگی در این نوع مه پاش بسیار زیاد است و در رطوبت‌رسانی و کاهش دمای محیط بهتر از مه‌پاش خانگی بدون پمپ عمل می‌کند.
همچنین این نوع مه پاش بسیار کم صدا است. همچنین ذرات آب در این نوع مه پاش به صورت ذرات ریز از دستگاه خارج می شود و باعث خیس شدن محیط نمی شود. دستگاه مه‌پاش خانگی با الکتروپمپ بهترین گزینه برای مه پاش ویلا است.

               

  • دستگاه مه پاش صنعتی و نیمه صنعتی

مه‌پاش‌های صنعتی در فضاهای بزرگ مانند رستوران، باغ، گلخانه استفاده می‌شوند. همچنین مه‌پاش‌های نیمه‌صنعتی مناسب مرغداری هی بزرگ و گاوداری‌ها است و در آن میزان پاشش آب با فشار زیادی صورت می‌گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مه پاش‌ها بر روی کلمه «مه پاش» کلیک کنید.

 

مهپاش ویلا

نتیجه‌گیری

امروزه ساختمانی ویلایی به ابزارها و وسایل مختلفی نیاز دارند که هرکدام از این ابزارها کاری را بهبود عملکرد ویلا انجام می‌دهند. یکی از این وسایل موردنیاز مه‌پاش است. در این مقاله سعی کردیم تا به بررسی مزایای مه پاش ویلا و همچنین معرفی بهترین مدل بپردازیم. در صورت کسب اطلاعات بیشتر با شماره مندرج در سایت پارس صنعت تماس بگیرید.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *