تهران، شادآباد

سبد خرید

رطوبت ساز سالن پرورش پرنده+[8مدل رطوبت ساز]

نسرین نیک نژاد
2023-07-31
16:33
No Responses
رطوبت ساز سالن پرنده چیست؟

در حالت ایدئال، رطوبت نسبی سالن پرنده باید بین 40 تا 60 درصد باشد. اما در هوای گرم و خشک بسیاری از تولیدکنندگان با مشکل تأمین رطوبت مواجه می‌شوند و نیاز به دستگاه رطوبت ساز برای سالن پرنده دارند.

اکثر صاحبان سالن پرورش پرندگان می‌دانند که وجود گرما برای این حیوانات خانگی بسیار مهم است، اما بسیاری از آنها نمی‌دانند که توجه به میزان رطوبت نیز در محیط پرورش پرنده چقدر مهم است. میزان اهمیت این مسئله در طول زمستان بیشتر می‌شود، زیرا بخاری‌ها اغلب رطوبت داخل سالن را خشک می‌کنند.
ازآنجایی‌که بیشتر پرندگان از محیط‌های مرطوب و گرمسیری می‌آیند؛ بنابراین بدن آنها تحت‌تأثیر این نوع الگوهای آب‌وهوایی عمل می‌کند. همچنین از برخی جهات، پرندگان برای سلامتی خود به میزان رطوبت کافی وابسته هستند.

در این مقاله پارس صنعت قصد داریم تا به معرفی «۸ مدل رطوبت ساز سالن پرورش پرنده» که از تولیدات همین مجموعه است و نقش آن در سلامت پرندگان زینتی بپردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رطوبت‌سازها می‌توانید به ویدئوی زیر توجه کنید.

دستگاه رطوبت ساز سالن پرنده چیست؟

دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک برای افزایش رطوبت هوا در سالن های پرورش پرندگان استفاده می‌شود. این دستگاه با استفاده از امواج اولتراسونیک آب را به شکل بخار در می‌آورد و به هوا اضافه می‌کند.

این دستگاه در سالن‌های پرورش پرندگان بسیار مفید است زیرا هوای خشک می‌تواند به سلامتی پرندگان آسیب بزند و باعث بروز مشکلات تنفسی و پوستی در آنها شود. با استفاده از دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک، رطوبت هوا افزایش می‌یابد و محیط پرندگان را بهتر و سالم تر می‌کند.

دستگاه رطوبت ساز التراسونیک با استفاده از امواج فراصوتی، قطرات آب را به فشار می‌آورد و آنها را به مه سرد تبدیل می‌کند. به همین دلیل، این دستگاه را معمولاً به‌عنوان رطوبت ساز سرد نیز شناخته می‌شود.

رطوبت ساز اولتراسونیک/مه پاش التراسونیک Pars1500
رطوبت ساز اولتراسونیک(پارس صنعت)

انواع دستگاه رطوبت ساز سالن پرنده

در ادامه به انواع رطوبت ساز سالن پرنده که در مجموعه پارس صنعت به فروش می‌رسد، می‌پردازیم. لازم به ذکر است شما عزیزان می‌توانید با کلیک بر روی هرکدام از رطوبت سازها از قیمت و مشخصات فنی آنها مطلع شوید.

نام دستگاهامتیازمتراژ مناسب دستگاهتایم ذخیره مخزن آب
رطوبت ساز التراسونیک 600⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️45 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 4800⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️360 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️30 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 8300⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️623 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 6600⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️495 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 5400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️405 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک2400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️180 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک1200⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️90 متر مکعب3 ساعت

ویژگی سالن پرورش پرندگان زینتی

سالن پرورش پرندگان زینی، مکانی است که برای پرورش و نگهداری پرندگان زینتی به کار می‌رود. این سالن‌ها معمولاً در مناطق خارج از شهر قرار می‌گیرند و باتوجه‌به نیازهای پرندگان، به‌گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شوند که شرایط مناسبی را برای آن‌ها فراهم کنند.

سالن پرورش پرندگان اغلب دارای امکاناتی مانند سیستم تهویه، نورپردازی، سیستم گرمایشی و خنک‌کننده و همچنین رطوبت‌رسانی هستند. در این سالن‌ها باید به مواردی مانند تغذیه، بهداشت، تمیزی و نگهداری پرندگان توجه شود.

استفاده از امکاناتی مانند رطوبت ساز، پخش‌کننده موسیقی، سیستم نورپردازی مناسب و بازی‌های تفننی برای پرندگان، می‌تواند به‌سلامت و رفاه پرندگان کمک کند و آن‌ها را در سالن پرورش پرندگان شاداب و سالم نگه دارد.

نقش رطوبت در سلامت پرندگان

رطوبت نقش‌های متعددی در حفظ سلامت و شادی پرندگان خانگی دارد. اولین فایده آن، حفظ پوست و پرهای آنان است. علاوه بر این، رطوبت محیطی غرایز طبیعی پرنده را تحریک می‌کند و به‌سلامت، براقیت و تمیزی پرهای آنها کمک می‌کند.

عامل دیگری که رطوبت می‌تواند برای پرنده مفید باشد، کمک به جلوگیری از مشکلات تنفسی است. اگر ریه‌های پرنده به دلیل کمبود رطوبت هوا بیش از حد خشک شود، مستعد ابتلا به عفونت می‌شوند.

درحالی‌که عواقب رطوبت ناکافی ممکن است خطرناک به نظر برسد، اجتناب از این مشکل نسبتاً آسان است. ساده‌ترین راه برای القای رطوبت موردنیاز محیط پرنده این است که بین 1 تا 3 بار در روز از دستگاه رطوبت ساز استفاده کنید. این دستگاه نه‌تنها به هوای اطراف پرندگان H2O تزریق می‌کند، بلکه پرها و پوست پرنده را نیز تمیز و پر می‌کند.

رطوبت ساز سالن پرنده

مزایای رطوبت ساز در سالن پرورش پرنده

پرورش پرندگان زینتی به دلیل نیازهای خاص این‌گونه‌ها به محیط مناسب، نیازمند تنظیم شرایط مناسبی در سالن پرورش هستند. یکی از این شرایط، رطوبت مناسب در هواست. اکثر گونه‌های پرندگان متعلق به مناطق گرمسیری هستند که میانگین رطوبت نسبی این مناطق در طول سال ۵۰% است؛

بنابراین، خرید رطوبت ساز در سالن پرورش پرندگان لازم و ضروری است.
استفاده از رطوبت ساز در سالن پرورش پرندگان زینتی، به دلیل مزایای زیر، به‌شدت توصیه می‌شود:

 • جلوگیری از پر کنی پرنده
  رطوبت کافی در هوا می‌تواند از پرکنی پرنده جلوگیری کند و باعث افزایش سلامت و راحتی پرنده می‌شود.

 

 • بهبود مشکلات تنفسی
  وجود رطوبت ساز می‌تواند بهبود مشکلات تنفسی پرنده را نیز ایجاد کند.

 

 • عدم چسبندگی جنین در تخم پرنده
  رطوبت سازها می‌توانند از چسبیدن جنین در تخم پرنده جلوگیری کند.

 

 • ازبین‌رفتن سنگ بینی
  با کمک رطوبت ساز در سالن پرورش پرنده، می‌توان ازبین‌رفتن سنگ بینی در پرنده را جلوگیری کرد.

 

 • ایجاد هوای جنگلی مطابق شرایط طبیعی
  خرید رطوبت ساز در سالن پرورش پرنده می‌تواند هوایی جنگلی و مطابق با شرایط طبیعی را در سالن پرورش پرندگان ایجاد کند.

 

 • عدم خیس کردن محیط و‌ ایجاد قارچ
  رطوبت مناسب در هوا می‌تواند از خیس کردن محیط و ایجاد قارچ در سالن پرورش پرندگان جلوگیری کند.

 

 • تنظیم یکنواخت رطوبت
  استفاده از رطوبت سازها می‌تواند رطوبت هوا را به‌صورت یکنواخت تنظیم کند و از نوسانات آن جلوگیری کند.
رطوبت ساز اولتراسونیک/مه پاش التراسونیک Pars400
مه پاش التراسونیک Pars400

خرید دستگاه رطوبت ساز سالن پرنده

برای خرید دستگاه رطوبت ساز سالن پرنده اولتراسونیک می‌توانید به سایت پارس صنعت مراجعه کنید. البته بهتر است قبل از خرید دستگاه رطوبت ساز، نیازهای خود را مورد بررسی قرار دهید و سپس به دنبال دستگاهی با ویژگی‌های مطلوب برای پرندگان زینتی خود بگردید. از جمله ویژگی‌هایی که باید در نظر داشته باشید، اندازه سالن، نوع پرندگان، شرایط آب و هوایی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک سالن پرنده می‌توانید با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *