تهران، شادآباد

سبد خرید

رطوبت ساز سالن عروس هلندی[8مدل رطوبت ساز مناسب]

نسرین نیک نژاد
2023-08-02
12:22
No Responses
رطوبت ساز سالن عروس هلندی

به‌طورکلی، طوطی‌سانان به‌ویژه عروس هلندی (Dutch bride bird)، در شرایطی با دما و رطوبت خاصی زندگی می‌کنند. ازآنجایی‌که، این پرندگان به دماهای گرمسیری عادت دارند و به هوای مرطوب و استوایی علاقه‌مند هستند؛ بنابراین، خرید رطوبت ساز سالن عروس هلندی از وظایف پرورش‌دهندگان آنها است.

در این مقاله پارس صنعت قصد داریم تا به معرفی «8 رطوبت ساز سالن عروس هلندی» اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید.

انواع دستگاه رطوبت ساز سالن عروس هلندی

در ادامه به انواع رطوبت ساز سالن عروس هلندی که در مجموعه پارس صنعت به فروش می‌رسد، می‌پردازیم. لازم به ذکر است شما عزیزان می‌توانید با کلیک بر روی هرکدام از رطوبت سازها از قیمت و مشخصات فنی آنها مطلع شوید.

نام دستگاهامتیازمتراژ مناسب دستگاهتایم ذخیره مخزن آب
رطوبت ساز التراسونیک 600⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️45 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 4800⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️360 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️30 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 8300⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️623 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 6600⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️495 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 5400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️405 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک2400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️180 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک1200⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️90 متر مکعب3 ساعت

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رطوبت ساز سالن عروس هلندی با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید.

اهمیت رطوبت برای عروس هلندی 

رطوبت برای عروس هلندی‌ بسیار مهم است؛ زیرا آنها پرندگان گرمسیری هستند و به هوای مرطوب و استوایی عادت دارند. در محیط‌های خشک و کم رطوبت، پوست عروس هلندی‌ها ممکن است ترک بخورد، خشک شود و خارش پوستی رخ دهد.

همچنین، خشک‌شدن دهان و بینی و خروج ترشح از بینی، عطسه و تکان‌دادن سر نیز به علت کاهش رطوبت محیط ممکن است برای عروس هلندی‌ها به وجود آید. عواملی مانند جغرافیای خشک و کم رطوبت بودن برخی مناطق، گرمای هوا و تبخیر آب از سطح بدن عروس هلندی باعث کاهش رطوبت محیط می‌شوند.

علاوه بر این، در فصل زمستان نیز به دلیل بسته‌بودن محیط و استفاده از وسایل گرمایشی، رطوبت هوا به‌شدت کاهش می‌یابد. در نتیجه، تأمین رطوبت برای عروس هلندی‌ اهمیت پیدا می‌کند. پس تأمین رطوبت مناسب در سالن پرورش این پرندگان بسیار مهم است و استفاده از تجهیزات رطوبت‌ ساز اولتراسونیک ضروری تلقی می‌شود.

باتوجه‌به عوامل کاهنده رطوبت محیط، بهتر است ابتدا با استفاده از یک رطوبت‌سنج استاندارد و دیجیتالی، میزان رطوبت محیط نگهداری عروس هلندی خود را اندازه‌گیری کنید. مقدار مناسب رطوبت برای تنفس و زندگی بهتر طوطی‌سانان باید بین ۴۰ تا ۵۰ درصد باشد. درصورتی‌که رطوبت کمتر از این مقدار باشد، باید با استفاده از روش‌های زیر، نسبت به افزایش رطوبت اقدام کنید.

رطوبت ساز اولتراسونیک/مه پاش التراسونیک Pars1500
رطوبت ساز اولتراسونیک

رطوبت ساز مناسب برای سالن عروس هلندی

اولین قدم در افزایش رطوبت محیط، سنجش میزان رطوبت سالن است. درصورتی‌که رطوبت بین 40 تا 50 درصد باشد، نیاز به اقدام خاصی نیست. اما در صورت کم‌بودن رطوبت، می‌توانید از دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک استفاده کنید:

در فصل‌های تابستان و بهار می‌توانید از رطوبت ساز التراسونیک استفاده کنید. این دستگاه‌ها هم سبب افزایش رطوبت محیط می‌شوند، هم‌دمای محل نگهداری را کاهش خواهند داد و برای استفاده در فصل‌های گرم بسیار مناسب هستند.

دقت کنید که حتماً از آب تصفیه شده و یا آب مقطر در رطوبت ساز اولتراسونیک استفاده کنید، زیرا آب‌های معمولی دارای املاح زیادی هستند و در صورت انتشار در محیط، ممکن است سبب بروز مشکلات تنفسی در عروس‌های هلندی شود.

در انتخاب رطوبتساز اولتراسونیک، به حجم و مساحت محل پرورش عروس هلندی توجه کنید و تا بهترین مدل را برای پرنده‌های خود خریداری کنید. شما می‌توانید در صفحه رطوبت ساز اولتراسونیک، انواع دستگاه‌های مختلف را مشاهده کنید و مشخصات هر کدام را بررسی کنید.

 

رطوبتساز سالن عروس هلندی

نکات مهم در استفاده از رطوبت ساز اولتراسونیک

استفاده از آب سخت و یا آب معمولی می‌تواند باعث انتشار میکروارگانیسم‌ها و مواد معدنی در محیط پرورش عروس هلندی شود که می‌تواند باعث بروز بیماری‌هایی مانند آسم و یا آسپرژیلوس در آنها شود. همچنین، در صورت افزایش بیش از حد رطوبت محیط، زمینه برای رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها و کپک‌ها فراهم خواهد شد که خود عامل مهمی در بسیاری از بیماری‌ها هستند.

بنابراین، در استفاده از رطوبت سازهای اولتراسونیک و یا هر نوع دستگاه تولیدکننده بخار سرد، بهتر است از آب مقطر و یا تصفیه شده استفاده کنید. همچنین، استفاده از رطوبت‌سنج می‌تواند در کنترل و مدیریت رطوبت محیط مفید باشد و اجازه پایین آمدن و بالارفتن بیش از حد رطوبت را ندهید تا مشکلات فوق برای پرنده شما به وجود نیاید.

رطوبت ساز اولتراسونیک/مه پاش التراسونیک Pars250
رطوبت ساز اولتراسونیک(پارس صنعت)

خرید دستگاه رطوبت ساز سالن عروس هلندی

برای خرید دستگاه رطوبت برای عروس هلندی  اولتراسونیک می‌توانید به سایت پارس صنعت مراجعه کنید. البته بهتر است قبل از خرید دستگاه رطوبت ساز، نیازهای خود را مورد بررسی قرار دهید و سپس به دنبال دستگاهی با ویژگی‌های مطلوب برای پرندگان زینتی خود بگردید. از جمله ویژگی‌هایی که باید در نظر داشته باشید، اندازه سالن، فصل و شرایط آب و هوایی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک سالن عروس هلندی می‌توانید با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *