تهران، شادآباد

سبد خرید

علوفه هیدروپونیک در قشم⚡ 7 دلیل برای کشت علوفه هیدروپونیک در قشم

نسرین نیک نژاد
2021-12-09
09:46
No Responses
علوفه هیدروپونیک در قشم

 

در سال‌های اخیر، هیدروپونیک به عنوان روش کشاورزی برای آینده در نظر گرفته شده است. کاهش منابع آبی،تخریب مراتع، کاهش زمین مرغوب و نیاز به تأمین منابع غذایی بیشتر برای بشر از عمده دلایل برای استفاده از روش هیدروپونیک شده است.

یکی از محصولاتی که به صورت غیر مستقیم در تأمین غذای انسان نیز مؤثر است، علوفه می‌باشد. علوفه هیدروپونیک برای تغذیه دام و طیور بسیار مناسب و به صرفه می‌باشد و امروزه در کشور ایران در بسیاری از شهرها مانند علوفه هیدروپونیک در مشهد، علوفه هیدروپونیک در ارس، علوفه هیدروپونیک در خرامه و همچنین در کشورهاو جاهای دیگر مانند علوفه هیدروپونیک در اروپا کشت می‌شود.

در این نوشتار به مزایای کشت علوفه هیدروپونیک در قشم می‌پردازیم.

 

کشاورزی هیدروپونیک چیست؟

کشاورزی هیدروپونیک را می‌توان به عنوان نوعی باغبانی بدون خاک تعریف کرد. این فرآیند شامل رشد گیاهان بدون استفاده از خاک است. در این روش خاک با یک ماده غذایی مانند آب جایگزین می‌کنند. بنابراین، تمام نیاز گیاه آب و نور برای رشد است.

7دلیل برای کشت علوفه هیدروپونیک در قشم:

1. عدم استفاده از خاک
از آنجایی که کشت علوفه هیدروپونیک شامل کشت بذرهای بدون خاک است، برای هر کسی که دسترسی محدود به زمین دارد، گزینه ایده آلی است.

از آنجایی‌که جزیره قشم با مساحت حدود یک هزار و 500 کیلومتر، وسعت چندانی ندارد، بسیار مناسب کشت علوفه هیدروپونیک است.

2. استفاده بهینه از مکان
از آنجایی که تمامی نیازهای علوفه در یک سیستم ساختاریافته تأمین و نگهداری می‌شود، کشت علوفه هیدروپونیک در قشم را می توان در هر مکانی حتی کوچک مانند سالن سرپوشیده انجام داد.

3. کنترل کامل بر آب و هوا
پرورش دهندگان علوفه هیدروپونیک بر آب و هوا کنترل دارند. دما، شدت نور و سطوح رطوبت را می‌توان به راحتی بر اساس نیاز تنظیم کنند.

اگر قصد انجام کشت علوفه هیدروپونیک در قشم را قصد دارید، انجام دهیم، می‌توانید در تمام طول سال بدون نگرانی در مورد دمای قشم به رشد محصولات علوفه هیدروپونیک خود ادامه دهید.

4. صرفه‌جویی در مصرف آب
علوفه‌ای که در سیستم هیدروپونیک رشد می‌کند، در مقایسه با علوفه‌ معمولی کشت شده در مزرعه، حدود 10 درصد آب را مصرف می کنند. آب مورد استفاده در این روش به شدت کمتر است زیرا برخلاف کشاورزی معمولی آب مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرد و دوباره به گردش در می‌آید.

5. سرعت  رشد بالاتر
یکی دیگر از مزایای اصلی کشت علوفه هیدروپونیک در قشم  این است که نرخ رشد سریعتر را تضمین می‌کند.

این بدان معناست که شما روی هر پارامتری مانند دما، نور اطراف، رطوبت و مهمتر از همه، مواد مغذی کنترل دارید. گیاهان در شرایط ایده آل قرار می‌گیرند و مواد مغذی به اندازه کافی فراهم می‌شود که بتوانند مستقیماً با ریشه تماس بگیرند.

به این ترتیب، علوفه هیدروپونیک در قشم مزایای زیادی دارد و  انرژی نهفته در بذر به صورت ریشه غیر قابل مصرف در اعماق خاک هدر نمی‌روذ.

6. عدم استفاده از حشره‌کش ها و علف‌کش‌ها
از آنجایی که کشت علوفه هیدروپونیک شامل هیچ خاکی نمی‌شود، این فرآیند نیاز به مواد شیمیایی را نیز از بین می‌برد و به شما این امکان را می‌دهد تا محصولات دامی سالم تولید کنید.

7.  صرفه جویی در زمان
علاوه بر صرف زمان بسیار کمتری برای شخم زدن و کشت گیاهان و خلاص شدن از شر علف‌های هرز، شما همچنین می‌توانید رشد سریع‌ترعلوفه هیدروپونیک را ببینید.

علوفه هیدروپونیک

مشاوره علوفه هیدروپونیک در قشم:

کارشناسان ما در پارس صنعت آماده ارائه انواع خدمات نظیر فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز راه‌اندازی گلخانه علوفه هیدروپونیک در قشم می‌باشند.

شما می‌توانید با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت، از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان ما در این مجموعه بسپارید.

همچنین برای مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک مانند مه پاش، سینی کشت علوفه هیدروپونیک، سازه علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب و همچنین پشتیبانی می‌توانیدمی‌توانید همه روزه با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *