تهران، شادآباد

سبد خرید

دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک سبزوار

نسرین نیک نژاد
2023-10-28
09:55
No Responses
دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک سبزوار

ایران کشوری خشک است که با کمبود منابع آبی مواجه است. این کمبود آب، کشاورزی و دامداری را در بسیاری از مناطق ایران با چالش مواجه کرده است. کشت علوفه هیدروپونیک یکی از راهکارهای مقابله با این چالش است. در این مقاله قصد داریم تا به دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک سبزوار بپردازیم. پس با ما همراه شوید.

قبل از شروع به خواندن مطلب دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک سبزوار، به ویدئوی زیر که ارسالی از یکی از مشتریان ما در پارس صنعت است توجه نمایید تا با نحوه کار این دستگاه آشنا شوید.

روش کشت علوفه هیدروپونیک

کشت علوفه هیدروپونیک به روشی گفته می‌شود که در آن بذر گیاهان در یک محیط کشت مصنوعی بدون خاک قرار می‌گیرند و آب و مواد مغذی مورد نیاز آنها به صورت محلول به آن‌ها داده می‌شود. این روش کشت مزایای زیادی مانند صرفه‌جویی در مصرف آب، عدم نیاز به خاک، ارزش غذایی بالا برای دام و غیره دارد.
در این میان، شهر سبزوار یکی از شهرهای خشک ایران است که با کمبود منابع آبی مواجه است. کشت علوفه هیدروپونیک در این شهر می‌تواند نقش مهمی در تأمین علوفه موردنیاز دام‌ها و کاهش مصرف آب داشته باشد.

ارزش غذایی علوفه هیدروپونیک
دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک

دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک سبزوار

دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک سبزوار، همان محیط کشتی است که برای رشد علوفه به روش هیدروپونیک مورداستفاده قرار می‌گیرد. این محیط کشت می‌تواند در گلخانه، کانکس یا سالن سرپوشیده ایجاد شود.

1. گلخانه علوفه هیدروپونیک

گلخانه‌ها معمولاً برای کشت گیاهانی استفاده می‌شوند که به نور خورشید نیاز دارند. بااین‌حال، در کشت علوفه هیدروپونیک، نور خورشید مناسب نیست و باید از نور مصنوعی استفاده شود. علاوه بر این، گلخانه‌ها در برابر تغییرات دما و رطوبت حساس هستند و کنترل این عوامل در آن‌ها دشوار است.

2. طبقات کشت علوفه هیدروپونیک

طبقات کشت علوفه هیدروپونیک، سیستمی است که در آن علوفه در طبقات روی‌هم قرار می‌گیرد. این سیستم به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد تا در فضای کمتر، علوفه بیشتری تولید کنند.
در طبقات کشت علوفه هیدروپونیک، سینی‌های کشت علوفه در طبقات روی‌هم قرار می‌گیرند. این سینی‌ها به‌صورت افقی می‌توانند قرار گیرند.

3. لوله و اتصالات آبیاری

لوله و اتصالات آبیاری در طبقات کشت علوفه هیدروپونیک، نقش مهمی در تأمین آب و مواد مغذی موردنیاز گیاهان دارند. این لوله‌ها و اتصالات باید از مواد باکیفیت ساخته شده باشند تا در برابر خوردگی و فرسودگی مقاوم باشند.

4. مه‌پاش گلخانه

مه‌پاش‌های گلخانه‌ای می‌توانند با ازبین‌بردن آفات و ایجاد میزان مناسب رطوبت به شما در حفظ محیطی مساعد برای گیاهان کمک زیادی کنند؛ ازآنجایی‌که آب کشش سطحی بالایی دارد، به‌صورت قطره‌قطره روی برگ‌ها قرار می‌گیرد. به همین دلیل مه‌پاش گلخانه‌ای یک دستگاه برای آبیاری و رطوبت‌رسانی است؛ زیرا از تجمع آب و همچنین عدم توزیع نامناسب آن جلوگیری می‌کند.

5. سینی کشت علوفه هیدروپونیک

سینی کشت علوفه هیدروپونیک (Hydroponic Fodder Tray)، معمولاً از یک سطح مسطح پلاستیکی با روزنه‌هایی ساخته شده است. در سینی کشت علوفه هیدروپونیک، نیازی به استفاده از خاک نیست و علوفه را می‌توان به‌راحتی در هر فصلی از سال پرورش داد. علوفه هیدروپونیک در این سینی‌ها در طی مدت کوتاه 8 تا 10 روز در گلخانه یا سالن‌های سرپوشیده آماده برداشت می‌شود.

دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک سبزوار
دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک سبزوار

فروش دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک در سبزوار

کارشناسان پارس صنعت برای سهولت در راه‌اندازی دستگاه علوفه هیدروپونیک، سازه‌ای با قابلیت حمل‌ونقل طراحی کرده‌اند که شامل 85 سینی است که توانایی تولید 60 تا 70 کیلوگرم علوفه هیدروپونیک را به‌صورت روزانه دارد.

از مزایای دیگر این سازه قابلیت مونتاژشدن آسان است که همراه با ویدئوی آموزشی است. این سازه برای کسانی که در ابتدای راه هستند و قصد آزمودن روش کشت علوفه هیدروپونیک را دارند بسیار مناسب است.

حمل‌ونقل سازه کشت علوفه هیدروپونیک بسیار آسان است و حجم بسیار کمی دارد. همچنین با خرید سینی علوفه هیدروپونیک پارس صنعت (۳۰×۶۰) نیز می‌توانید کشت علوفه هیدروپونیک را در محیطی که یا قصد دارید شروع کنید.

اگر قصد خرید دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک (پارس صنعت) را دارید بر روی کلمه «پکیج کشت علوفه هیدروپونیک» کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *