تهران، شادآباد

سبد خرید

علوفه هیدروپونیک رفسنجان

نسرین نیک نژاد
2021-11-22
10:48
No Responses
علوفه هیدروپونیک در رفسنجان

یکی از مسائل مهم در سال‌های اخیر برای همه کشورها حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی است. همچنین یکی دیگر از موارد مهم که حفظ آن با برای صنعت کشاورزی و دامداری و در واقع زندگی همه انسان‌ها مهم است، حفظ منابع آب است.

بحران کمبود آب چند سالی است کشور عزیزمان ایران را نیز درگیر کرده است و خشکسالی و تخریب دریاچه‌ها و سفره‌های زیرزمینی اکوسیستم بسیاری از مناطق کشور را از بین برده است.

علوفه هیدروپونیک در رفسنجان

 

قسمت وسیعی از کشور ایران از نظر اقلیمی در منطقه خشک و بیابانی قرار دارد. یکی از این مناطق شهر رفسنجان است که از نظر آب‌وهوایی مساعد کشت همه گیاهان نیست به طور مثال علوفه.

یکی از روش‌های حفظ آب و منابع طبیعی روش‌های نوین کشاورزی است. کشت هیدروپونیک یک روش بهینه برای کشت گیاهان و علوفه است.
کشت علوفه هیدروپونیک در رفسنجان می‌تواند گره‌ای را برای تولید علوفه دام و طیور در این شهر باز کند و همچنین با حفظ صنعت دامداری و کشاورزی در این شهر به رشد و شکوفایی اقتصاد کمک کند.

علوفه هیدروپونیک چیست؟

علوفه غذایی است که به دام داده می‌شود؛ بنابراین، علوفه هیدروپونیک، غذای دام است که با استفاده از هیدروپونیک تولید می شود. هیدروپونیک روشی برای رشد گیاهان بدون خاک و با آب بسیار کم در سیستم هیدروپونیک است.

علوفه هیدروپونیک برای جبران کمبود خوراک دام، خاک و آب استفاده می‌شود. ازآنجایی‌که تولید علوفه هیدروپونیک بسیار سریع رشد می‌کند به طور مثال 1 کیلوگرم غلات 6 تا 10 کیلوگرم علوفه هیدروپونیک را در 6 تا 10 روز فراهم می‌کند، بسیار مناسب دامداران است.

علوفه هیدروپونیک یک رژیم غذایی کنترل شده از طریق اصل هیدروپونیک (آب + مواد مغذی) در یک سیستم علوفه است. هر نوع بذر هیدروپونیک مواد مغذی خاصی را دارد تا کمبودهای ناشی از علوفه معمولی را جبران کند.

 

کشت علوفه

علوفه هیدروپونیک در رفسنجان چه فوایدی دارد؟

از فواید علوفه هیدروپونیک برای دام باعث افزایش کیفیت گوشت، شیر و سایر محصولات حیوانی می‌شود. تولید علوفه هیدروپونیک در رفسنجان بدون شک راه درستی برای بهبود چشمگیر کیفیت محصولات دامی است.

علوفه هیدروپونیک را می‌توان به‌عنوان خوراک برای تغذیه اسب، آهو، گاو، گاومیش، گوسفند و بز و پرندگانی مانند مرغ، شترمرغ، بوقلمون و بلدرچین استفاده کرد.

علاوه بر این، حیوانی که غذای خود را از طریق سیستم علوفه دریافت می‌کند، سالم‌تر است و قدرت باروری بالایی دارند.

سایر فواید علوفه هیدروپونیک:

• افزایش سریع‌تر وزن دام
• بهبود سلامت دام و کم کردن هزینه دامپزشکی
• سازگاری با سیستم گوارش گاو و گوساله برای جلوگیری از التهاب معده و روده
• کاهش تلفات دام در اثر سوءهاضمه و بیماری‌های دامی ناشی از خاک و علوفه

 

کشت هیدروپونیک در رفسنجان
کشاورزی هیدروپونیک

مشاوره کشت علوفه هیدروپونیک در رفسنجان:

تکنیک‌های کشت هیدروپونیک، آبیاری قطره‌ای، کشاورزی عمودی در نهایت باید به بخشی ثابت کشاورزی تبدیل شود. اگر این کار را نکنیم، می‌توانیم به روزی برسیم که ممکن است زمین‌های کشاورزی برای پرورش غذا برای همه ما، از جمله حیوانات، کافی نباشد.

پس بیایید همه سعی کنیم از کشت علوفه هیدروپونیک در رفسنجان استفاده کنیم تا با فضای کمتر، منابع کمتر و فضای بیشتر برای محیط به رشد خود ادامه دهیم.

برای شروع کشت علوفه هیدروپونیک در رفسنجان با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت می‌توانید از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت بسپارید.

در پکیج صفر تا صد کشت علوفه هیدروپونیک پارس صنعت شما از خدماتی چون مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب برای علوفه هیدروپونیک و همچنین پشتیبانی دائمی می‌توانید برخوردار شوید.

کارشناسان ما با بهره‌گیری از دانش روز دنیا در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک و تجربیات زیاد در این زمینه همه‌روزه در خدمت شما عزیزان هستند. برای اطلاع از قیمت پکیج و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

پارس صنعت در تمام راه در کنار شما می‌ماند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *