تهران، شادآباد

سبد خرید

فروش عمده مه پاش+ معرفی انواع مه پاش‌ها و کاربردشان⚡

نسرین نیک نژاد
2022-06-11
22:00
No Responses
مراکز فروش عمده مه پاش

امروزه توجه به مصرف بهینه از انرژی‌های جبران ناپذیر مانند آب، سر لوحه کار بسیاری از صنایع و تجهیزات مختلف شده است. همچنین از طرفی دیگر استفاده حداکثری از برخی لوازم برای خنک سازی و رطوبت رسانی محیط، استفاده از دستگاه مه پاش را بسیار رایج کرده است.

تقریباً کمتر کسی است که در تابستان، در کنار رستوران‌ها یا کافی‌شاپ‌ها این دستگاه را ندیده باشد. هرچند که استفاده از مه پاش‌ها فراتر از این دو جا است. مه پاش‌ها انواع مختلفی دارند که با توجه به کارایی‌شان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در ادامه به مدل‌های مختلف این دستگاه و همچنین مرکز فروش عمده مه پاش می‌پردازیم.

مه پاش چیست؟

مه پاش، دستگاهی است که در آن پمپ به لوله‌هایی متصل می‌شود که در طول مسیر آبیاری با استفاده از نازل‌هایی، فرایند آبرسانی انجام می‌شود.

مه پاش ها، لوازمی هستند که با توجه به صرفه جویی در مصرف آب به رطوبت رسانی و خنک سازی محیط کمک می‌کنند. در مه پاش‌ها، آب با فشاری که از پمپ خارج شده است به صورت پودر یا مه در فضا پخش می‌شوند.

در انتخاب مه پاش باید به محل و اندازه محیط مورد نظر توجه کرد.

مه پاش
مه پاش

چه مدل مه پاش‌هایی داریم؟

مه پاش‌ها با توجه به عملکردشان در فضاهای مختلف، به انواع مختلفی طبقه بندی می‌شوند.

مه پاش خانگی:

مه پاش‌های خانگی با فشار آب شهری کار می‌کنند و هر چه فشار آب قوی تر باشد میزان پراکنش قطرات خارج شده از آن بیشتر است. همچنین در این نوع مه پاش‌ها نیازی به پمپ نیست.

از این نوع مه پاش‌ها در حیاط خانه، روف گاردن‌ها، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و … استفاده می‌کنند.

مه پاش
مه پاش خانگی

مه پاش صنعتی:

این نوع مه پاش‌ها با استفاده از یک پمپ آب را به درون لوله‌ها هدایت می کنند و از آنها برای گلخانه‌های معمولی و هیدروپونیک، مرغداری‌ها، سالن کشت قارچ و زعفران، زمین‌های کشاورزی و … استفاده می‌کنند.

این نوع مه پاش‌ها به پمپ‌های ۵۰ تا ۱۰۰ بار نیاز دارند که در مقایسه با مه پاش خانگی بسیار بیشتر است.

مه پاش در شیراز
مه پاش صنعتی

عملکرد مه پاش در صنایع مختلف چگونه است؟

امروزه از مه پاش‌ها در صنایع مختلفی که ذکر کردیم، استفاده می‌کنند اما در برخی از مکان‌ها استفاده از آنها  بسیار رایج‌تر است و می‌توان گفت جایگزینی برای آنها نیست.

کاربرد مه پاش در گلخانه‌ها:

فروش مه پاش در اهواز
مه پاش در گلخانه

همانطور که گفتیم مه پاش‌ها دو وظیفه اصلی رطوبت رسانی و خنک سازی محیط را بر عهده دارند و چه چیزی برای رشد گیاهان بهتر از این. استفاده از مه پاش به رشد و کیفیت گیاهان در گلخانه‌های معمولی و هیدروپونیک کمک زیادی می‌کند.

کاربرد مه پاش در سالن مرغداری:

قیمت مه پاش در اصفهان
مه پاش در مرغداری

گرما یک عامل استرس زا برای طیور است و باعث بیماری و عدم رشد کافی آنها شود. به همین دلیل استفاده از مه پاش‌ها در فصل گرما یک نیاز اساسی برای مرغداری‌ها است . تنها نکته‌ای که در استفاده از مه پاش باید در نظر داشت این است که قطرات آب نرسیده به زمین پودر شوند زیرا در غیر اینصورت موجب آلودگی در سالن مرغداری می‌شوند.

کاربرد مه پاش در سالن پرورش زعفران:

قیمت مه پاش گلخانه زعفران
مه پاش در سالن زعفران

از آنجایی که میزان رطوبت در گلخانه کشت زعفران باید با دوره رشد تنظیم شود اما به طور میانگین این رطوبت را بین 70 الی 85 درجه سانتی‌گراد تخمین زده‌اند که با دستگاه مه پاش فراهم می‌شود.

مه‌پاش گیاهان را با حجم آب کمتری آبیاری می‌کنند و می‌توانند آبیاری را با فشارهای کم و زیاد انجام دهند. حجم کم آب همراه با فشار یک‌شکل مه مانند ایجاد می‌کند و به مرطوب کردن و آبیاری گیاه زعفران کمک می‌کنند.

کاربرد مه پاش در گلخانه هیدروپونیک:

علوفه هیدروپونیک
مه پاش در گلخانه علوفه هیدروپونیک

مه پاش‌ها در  گلخانه‌ هیدروپونیک می‌توانند با از بین بردن کپک و آفات و مدیریت سطح رطوبت به شما در حفظ محیط مناسب برای گیاهان خود کمک کنند. همچنین با رطوبت رسانی درست منجر به رشد بهتر گیاهان در این فضا شوند.

کاربرد مه پاش در سالن پرورش قارچ:

قیمت مه پاش قارچ
مه پاش در سالن قارچ

دستگاه مه پاش، وسیله‌ای است که شرایط فراهم کردن رطوبت را مهیا می‌کند. این وسیله، نازل‌هایی دارد که با فشار بالا قطرات ریز آب را بدون پاشش مستقیم بر روی قارچ‌ها پخش می‌کند.

نازل‌های مه پاش قارچ به یک تایمر متصل است و هرچند دقیقه آب بر روی قارچ‌ها پاشیده می‌شود. پس از روشن شدن سیستم مه پاش، اتاق کشت به آرامی پر از مه ریز می‌شود. غبار بسیار ریز اجازه می‌دهد تا اتاق مرطوب بماند، اما قارچ‌ها خیس نشوند.

انواع مختلف مه پاش های  بر اساس پخش کردن آب:

همان‌طور که گفتیم مه پاش ها انواع مختلفی دارند. یکی از معیارها برای تقسیم بندی آنها را می‌توان براساس شکل پخش کردن آب در آنها دانست.

مه پاش پاششی:

در مه پاش‌های پاششی، آب به صورت ریزترین حالت ممکن تا فاصله ۶ متر پخش می شوند. از این نوع مه پاش برای ضدعفونی کردن محیط نیز استفاده می شود.

مه پاش پودری:

در مه پاش‌های پودری، ذرات آب به اندازه ۳۰ میکرون می‌شوند و به علت اینکه ردی از آب بر زمین نمی‌ماند یا در واقع مولکول‌های آب نرسیده به زمین، تبخیر می‌شوند مناسب رستوران‌ها ، کافی شاپ‌ها و مرغداری‌ها هستند.

مه پاش و ملزوماتش

پر کاربردترین مدل مه پاش:

مه پاش‌های نازلی به مدل‌های مختلفی طبقه بندی می‌شوند که تقریباً همه‌شان عملکرد یکسانی دارند. در این مه پاش‌ها، قطرات ریز آب با فشار زیاد در هوا پخش می‌شود.
از آنجایی‌که معمولاً آب دارای مواد آهکی است، جنس نازل‌ها باید بسیار با کیفیت بوده تا از زنگ زدگی جلوگیری کند.

  1. مه‌پاش تک نازله
  2. مه‌پاش ۴ طرفه
  3. مه‌پاش شش جهته
  4. مه‌پاش کم فشار فیتکو

مه پاش تک نازله

 

مه پاش چهار طرفه به همراه رابط پرسی 6 میل

 

مه پاش 6 طرفه به همراه رابط 6 میلی متر

مه پاش کم فشار فیتکو پارس صنعت

مراکز عمده فروش مه پاش در کجاست؟

شرکت پارس صنعت یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه تولید و فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای  راه‌اندازی گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک در ایران می‌باشد.

اگر به دنبال مراکز عمده فروش مه پاش را دارید می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *