تهران، شادآباد

سبد خرید

خدمات فرز سه محور CNC

نسرین نیک نژاد
2023-04-23
17:35
No Responses
خدمات فرز cnc سه محوره

خدمات فرز سه محور CNC، فرایند ماشینکاری با استفاده از برش‌های چرخشی برای حذف مواد از یک قطعه فلز، چوب، فوم یا پلاستیک است تا قطعه به شکل خاصی درآید. فرز 3 محور زمانی استفاده می‌شود که برش نیاز به حرکت کنترل شده هم‌زمان محورهای X، Y و Z داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سری تراشی تراش CNC، مقاله «خدمات سری تراشی فرز cnc» را مطالعه نمایید.

خدمات فرز cnc

ماشین‌کاری CNC فرایند تولید قطعات صنعتی است که در آن نرم‌افزار کامپیوتری برنامه‌ریزی‌شده، حرکت ماشین‌آلات و ابزارها را هدایت می‌کند. این برنامه را می‌توان برای خودکارسازی طیف وسیعی از تکنیک‌های تولید مانند فرز و برش لیزری استفاده کرد.
در خدمات فرز سه محور – Axis CNC3 ، دستورالعمل‌ها از طریق یک فایل CAD به دستگاه CNC وارد شده و به مجموعه دقیقی از دستورالعمل‌های متوالی منتقل می‌شوند. دستگاه CNC از این دستورات برنامه‌ریزی‌شده برای عملکرد خودکار بدون اپراتور انسانی استفاده می‌کند. تولیدکنندگان از طریق استفاده از ماشین‌کاری CNC از مزایای متعددی مانند کاهش هزینه، بهبود سرعت، دقت بهتر و افزایش سطح بهره‌وری برخوردار می‌شوند.

خدمات فرز 3 محوره

خدمات فرز cnc سه محور چیست؟

اصطلاح سه محور به ماشین‌های CNC اشاره دارد که در امتداد سه محور مختلف کار می‌کنند. در واقع CNC سه محور، مواد را از قطعه در سه محور مجزا برش می‌دهد تا زمانی که شکل موردنظر به دست آید.
این ماشین‌ها در امتداد صفحه XYZ: محور X (عمودی)، محور Y (افقی) و یک محور Z (عمق) کار می‌کنند.
عمق و جزئیات ماشین‌کاری 3 محور بیشتر برای تولید قطعات صنعتی استفاده می‌شود. خدمات فرز سه محور سی‌ان‌سی پارس صنعت کارآمدترین خدمات cnc سه محور را برای مشتریان ارائه می‌دهد. کار با سرعت با زیاد و بدون ازدست‌دادن کاهش کیفیت و همچنین کاهش هزینه‌های تولید انجام می‌شود.

مزایای خدمات فرز سه محور

ازآنجایی‌که امروزه هدف همه صنایع تولیدی، کاهش تخریب محیط‌زیست است؛ سرمایه‌گذاری در ماشین‌آلات و فناوری پیشرفته فرز CNC سه محور می‌تواند باعث مصرف انرژی کمتر. تولید محصولات بیشتر و اتلاف کمتر انرژی شود.
با انجام فرایند خدمات cnc سه محور، ردپای کربن و مصرف سوخت‌های فسیلی کاهش می‌یابد. مهم‌تر از همه تولید محصولات و قطعات بادوام باکیفیت بالا را در زمان کوتاه است که نیاز به تولید بیشتر را کاهش می‌دهد.
خدمات فرز CNC سه محور برای اجزای مکانیکی که نیازی به جزئیات چندطرفه یا برش هندسی پیچیده ندارند، بسیار مناسب هستند. فرز سه محور موادی را پردازش می‌کند که عموماً گرد نیستند. قطعات متداول در خدمات فرز سه محور سی‌ان‌سی شامل اشکال مربع و مستطیل هستند.
قطعات ساده، قطعات بزرگ یا قطعات با حجم بالا مناسب است.

کاربرد خدمات 3 محوره

کاربردهای خدمات فرز CNC سه محور

از خدمات فرز CNC سه محور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طراحی و ساخت اشکال یونولیتی
  • ساخت قالب وکیوم فرمینگ
  • ساخت دستگاه تزریق پلاستیک
  • براده‌برداری از سطوح فلزی و سوارکاری در ابعاد کوچک و بزرگ
  • ساخت انواع قطعات خطوط تولید برای صنایع داروسازی، صنایع بسته‌بندی و غذایی
  • تولید انواع قطعات مخابراتی مانند جعبه، رک‌های مخابراتی و کیس

امروزه خدمات cnc سه محور به دلیل سرعت و کارایی، در بسیاری از صنایع تولیدی استفاده می‌شوند. مهم‌ترین کاربرد ماشین‌کاری سه محور تولید اشیای سه‌بعدی پیچیده است. به همین دلیل از خدمات فرز cnc سه محور در صنعت هوافضا، هوانوردی، رشته پزشکی، صنعت خودرو، انرژی و نیرو و قالب‌سازی استفاده می‌کنند.

نحوه کار فرز سی ‌ان ‌سی سه محور

برای کار با دستگاه فرز cnc سه محور، در ابتدا قطعه کار را روی میز ثابت قرار می‌دهند که ابزار گیر دستگاه و محور چرخش دارند. سپس همه اجسام و قطعات موردنیاز را با تراشیدن یا براده‌برداری از جسم اولیه به‌صورت دورانی انجام می‌دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید دستگاه فرز cnc سه محور و یا آموزش کار با این دستگاه، با کارشناسان ما(شماره‌های مندرج در سایت) پارس صنعت تماس بگیرید.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *