تهران، شادآباد

سبد خرید

دستگاه خردکن برگ تنباکو همراه با لیست قیمت[12 مدل دستگاه]

نسرین نیک نژاد
2023-05-07
22:15
No Responses
دستگاه خردکن تنباکو

علوفه خردکن‌ها یکی از ابزارهای مهم در صنعت دامپروری و کشاورزی هستند. این دستگاه‌ها برای خردکردن علوفه‌های گیاهی و تبدیل آن‌ها به فرآورده‌های قابل‌مصرف برای دام‌ها و پرواربندی‌ها استفاده می‌شوند. در این مقاله پارس صنعت به بررسی و معرفی علوفه خردکن‌ها (دستگاه خردکن توتون)، نحوه کارکرد آن‌ها، انواع علوفه خردکن‌ها می‌پردازیم.

معرفی انواع علوفه خردکن 

مجموعه پارس صنعت یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید انواع علوفه خردکن است. بی‌اغراق اگر بخواهیم مهم‌ترین مزیت علوفه خردکن‌های پارس صنعت را عنوان کنیم، سبکی دستگاه و حمل‌ونقل آسان آن است. از مزایای خرید علوفه خردکن خوزستان می‌توان دارابودن شکل استاندارد، کاهش لرزش و فروش بدون واسطه اشاره کرد.

علوفه خردکن‌های پارس صنعت به 3 دسته علوفه خردکن ساده، دو کاره و هیدروپونیک تقسیم می‌شوند که دارای موتورهای تک‌فاز، 3 فاز، بنزینی و اتصالات پشت تراکتوری هستند. تمامی علوفه خردکن‌ها در 4 سایز 50 معمولی، 50 پلاس، 60 پلاس و 70 پلاس تقسیم می‌شوند.

شما می‌توانید با کلیک بر روی هر یک از انواع علوفه خردکن‌های ذیل از ویژگی‌ها و آخرین قیمت آنها مطلع شوید.

علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 50 plus [چندکاره]علوفه خرد کن هیدروپونیک دهانه 50 [دو کاره]
علوفه خردکن دهانه50 کاه،کلش،یونجه،شاخ و برگعلوفه خرد کن هیدروپونیک دهانه 50[به همراه آسیاب]
علوفه خردکن چند کاره دهانه 50 Plus [به همراه آسیاب]علوفه خردکن دهانه 50 پلاس
علوفه خردکن همه کاره دهانه 60 پلاسعلوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 60 plus
علوفه خردکن دهانه 60 پلاسعلوفه خردکن همه کاره دهانه 70 پلاس
علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 70 Plusعلوفه خردکن دهانه 70 پلاس

علوفه خردکن چیست؟

علوفه خردکن دستگاهی است که برای خردکردن خوراک دام اعم از علوفه تازه، خشک، کاه، کلش، میوه و غیره به‌صورت قابل‌استفادة دام‌های پرواری یا شیری استفاده می‌شود. این دستگاه به‌صورت دستی و برقی عرضه می‌شوند و بسته به نوع و سایز آن‌ها، قابل‌استفاده در محیط‌های کوچک مانند دامداری‌های خانگی و یا پرواربندهای بزرگ و صنعتی هستند.

علوفه خردکن تنباکو
تعلیف دام با کاه خردشده

نحوه کارکرد علوفه خردکن

علوفه خردکن‌ها با استفاده از تیغه‌های چرخانی که در داخل دستگاه وجود دارد، علوفه را خرد می‌کنند. این تیغه‌ها با سرعت بالا، علوفه را به ذرات کوچک تبدیل می‌کنند. نحوۀ کارکرد این دستگاه بستگی به نوع آن و سایز دستگاه بستگی دارد.
همان‌طور که اشاره کردیم، علوفه خردکن‌ها یکی از ابزارهای مهم در صنعت دامپروری و کشاورزی هستند که برای خردکردن علوفه‌ها به‌منظور تسهیل در هضم و جذب آن توسط دام‌ها استفاده می‌شوند. علوفه خردکن‌ها به دو صورت الکتریکی و دستی تولید می‌شوند و بسته به نوع کاربرد، انواع مختلفی از آن‌ها وجود دارد.

کاربرد انواع علوفه خردکن 

مجموعه پارس صنعت دارای 3 دسته علوفه خردکن است که به ترتیب شامل علوفه خردکن معمولی، همه‌کاره و هیدروپونیک می‌شوند.

  • علوفه خردکن معمولی برای خردکردن کاه، کلش، میوه، سبزی‌ها، برگ درختان، برگ نخل، سیب‌زمینی، چغندر و بسیاری موارد دیگر است.
  • علوفه خردکن همه‌کاره علاوه بر خردکردن مواردی که در علوفه خردکن معمولی ذکر کردیم، قادر به آسیاب‌کردن دانه غلات مانند گندم و جو است.
    در دستگاه همه‌کاره دانه‌ها را می‌توان به‌صورت بلغور، آرد یا سوخاری تبدیل کرد.
  • علوفه خردکن هیدروپونیک نیز همان‌طور که از اسمش پیداست برای خردکردن علوفه‌های هیدروپونیک استفاده می‌شود.

 

از علوفه خردکن‌ها می‌توان به‌عنوان خردکن‌های تنباکو هم استفاده کرد. معمولاً برای خردکردن برگ‌های تنباکو نیز از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. این خردکن‌ها معمولاً دارای شفتی هستند که به طور مستقیم به موتور وصل شده است و با چرخش شفت، برگ‌های تنباکو را خرد می‌کنند. علاوه بر این، بعضی از خردکن‌های تنباکو دارای فضای ذخیره‌سازی هستند که به شما اجازه می‌دهد تا برگ‌های خرد شده را در آنجا جمع‌آوری کنید. این علوفه همان برگ تنباکو است که در نتیجه خردشدن به دست می‌آید.

علوفه خردکن دهانه 70 پلاس
علوفه خردکن دهانه 70 پلاس

انواع علوفه خردکن

علوفه خردکن‌ها را می‌توان با معیارهای مختلفی طبقه بندی کرد، به طور مثال می‌توان آنها را براساس منبع تغذیه‌شان به دسته‌های زیر طبقه‌بندی کرد.

1. علوفه خردکن دستی

این نوع علوفه خردکن با استفاده از قابلیت حمل و بدون شارژ باتری یا قطعات الکترونیکی کار می‌کند. این نوع علوفه خردکن برای استفاده در فضای باز و در مزارع کوچک و مناطق دورافتاده مناسب است.

2. علوفه خردکن برقی

این نوع علوفه خردکن با استفاده از برق‌کار می‌کند و بسته به قابلیت تحمل، قابل‌حمل یا ثابت‌بودن، قابل‌استفاده در فضای باز یا سالن‌های بسته، با سایزهای مختلف در بازار موجود است.

3. علوفه خردکن پشت تراکتوری

علوفه خردکن پشت تراکتوری با متصل‌شدن به تراکتور کار می‌کند. معمولاً علوفه خردکن تراکتوری با کمک یک گاردان به دستگاه تراکتور وصل می‌شود و قدرت خردکنندگی بالایی برای علوفه، یونجه تازه، کاه و کلش گندم، جو، ذرت، ساقه‌های برنج و غیره دارد.

4. علوفه خردکن بنزینی

علوفه خردکن بنزینی برای محیط‌هایی مانند روستاها و دامداری‌های بزرگ بسیار مناسب است. این دستگاه به‌جای مصرف برق با موتور بنزینی کار می‌کند. علف خردکن بنزینی به‌راحتی می‌تواند در مناطقی که با نوسان برق مواجه هستند، کار کند.

 

برای آشنایی بیشتر با علوفه خردکن پارس صنعت یا  دستگاه خردکن توتون که توانایی خردکردن برگهای تنباکو را دارد به ویدئوی زیر توجه کنید.

فروش علوفه خردکن

پارس صنعت یکی از مراکز بزرگ فروش تجهیزات دامداری و کشاورزی است که انواع علوفه خردکن را در اختیار دامداران عزیز قرار می‌دهد. پارس صنعت به‌صورت کاملاً تخصصی و مجهز به دانش ادوات کشاورزی انواع علوفه خردکن را در سراسر ایران و برای تمامی نیازها (خردکردن تنباکو) در اختیار مشتریان عزیز خود قرار می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت، ویژگی‌ها و مشخصات علوفه خردکن‌ها، کافی است بر روی کلمه «علوفه خردکن» کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]
نسرین نیک نژاد
2023-05-07
22:15
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *