تهران، شادآباد

سبد خرید

مه پاش برای نیروگاه ها[کاربرد+ مزایا]

نسرین نیک نژاد
2024-04-09
10:57
No Responses
مه پاش در نیروگاهها

یکی از کاربردهای مه پاش در نیروگاه‌ های برق است. این دستگاه برای خنک‌سازی هوای ورودی به توربین‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. سیستم مه پاش از آب برای ایجاد قطرات بسیار کوچک استفاده می‌کند و این ذرات ریز آب در هوا تبخیر می‌شوند و هوا را خنک می‌کنند. با افزایش خنکی، مولکول‌های هوا سبک شده و در نتیجه سرعت جریان آنها افزایش می‌یابد. در اثر این فرایند به کارایی و بازدهی توربین‌ها کمک می‌شود.

مه پاش نیروگاه ها یکی از زیر مجموعه‌های «مه پاش صنعتی» است. جهت آشنایی با عملکرد این نوع مه پاش‌ها به ویدئوی زیر در مورد سیستم‌های مه پاش برای کنترل گرد وغبار معادن و سنگ شکن است، توجه کنید.

طرز کار مه پاش در نیروگاه ها

در نیروگاه ‌ها، مه پاش به عنوان یکی از روش‌های خنک کردن استفاده می‌شود، به خصوص در فصل‌های گرم سال. این وسیله برای کاهش دمای هوا و افزایش کارایی سیستم خنک‌کننده‌ای به نام کوئل استفاده می‌شود. از آنجایی که در بخش خنک‌ سازی روغن نیروگاه ها ازکوئل‌ استفاده می‌کنند؛ نیاز به دستگاه‌های خنک کننده فن برای کوئل‌ها است.

در واقع با کمک فن می‌توان دستگاه‌های کوئل را خنک کرد و دمای آنها را کاهش داد. اما در فصل‌های گرم سال، برای افزایش کارایی این سیستم‌ها از مه پاش در کنار فن‌ها نیز استفاده می‌کنند. این روش باعث خنک شدن سریع‌تر کوئل‌ها می‌شود و عملکرد سیستم خنک‌کننده را بهبود می‌بخشد.

lمه پاش نیروگاه

مزایای مه پاش نیروگاه ها

از مزایای مه پاش نیروگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• اثر خنک‌کنندگی فوری
• قابلیت تبخیر حداکثری (تبخیر کل آب استفاده شده)
• تأثیر منفی بر جریان هوا ندارد
• عدم تغییر ساختار سکوئل
• قیمت مناسب و کیفیت عالی با درنظرگرفتن هزینه‌های عملیاتی و نگهداری بسیار پایین که منجر به بازگشت سریع سرمایه می‌شود.
• قابلیت ‌تطبیق با هر واحد کندانسور هوا
• زمان نصب بسیار سریع
• سیستم ساده و همچنین حداقل فضای مورد نیاز
• حداقل استفاده از آب برای خنک کردن

مه پاش نیروگاه در صنایع انرژی، پتروشیمی و نفت و گاز برای خنک کنندگی طراحی شده است. فرایند خنک شدن با تبخیر میلیاردها قطره ریز آب به دست می آید. در واقع اثر تبخیر منجر به کاهش دما و در نتیجه افزایش راندمان دستگاه‌های خنک کننده می‌شود.مه پاش برای نیروگاه

ویژگی مه پاش پارس صنعت برای نیروگاه

خرید مه‌ پاش نیروگاهی به‌عنوان یک وسیله خنک‌کننده، می‌تواند بار حرارتی روی تجهیزات نیروگاه را کاهش دهد، به‌ویژه در شهرهایی مانند عسلویه با دماهای بالا در تابستان. این کاهش بار حرارتی می‌تواند به بهبود عملکرد و ایمنی تجهیزات و سلامت کارمندان کمک کند.

کاربرد مه‌پاش‌ در نیروگاه‌ها برای خنک‌کردن دستگاه‌ها، کنترل غبار و تصفیه هوا بسیار رایج است. این مه‌پاش‌ها باعث افزایش کارایی بهتر دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف نیروگاه‌ها می‌شوند.
مجموعه پارس صنعت با ساخت بهترین مه‌پاش‌ها برای مکان‌های مختلف از جمله نیروگاه سردمدار فروش این محصول در ایران و کشورهای خاورمیانه است.
مه‌پاش‌های تولید شده در مجموعه ما دارای ویژگی‌های زیر هستند:
1. مقاومت در برابر شرایط سخت محیطی
2. توان بالا در خنک‌کردن و رطوبت‌رسانی هوا
3. قابلیت تنظیم‌کردن با سیستم‌های کنترل (تایمر)
4. قابلیت نصب و استفاده آسان
5. کیفیت ساخت بالا

در ادامه به مزایای خرید مه پاش برای نیروگاه می‌پردازیم.

خرید مه پاش برای نیروگاه

خرید مه ‌پاش در نیروگاه ‌ها اهمیت بسیاری دارد و می‌تواند به بهبود عملکرد این مکان‌ها کمک زیادی کند. یکی از اهداف اصلی استفاده از مهپاش در نیروگاه‌ ها، کاهش دمای هوای ورودی به کمپرسورها است. با کاهش دمای هوا که به کمپرسور واحدهای گازی وارد می‌شود، توان تولید برق این واحدها افزایش می‌یابد.

سیستم مه‌پاش با تبدیل آب به مه و تزریق آن به هوای ورودی کمپرسور، باعث افزایش ضریب تراکم‌پذیری هوا در کمپرسورها می‌شود. این امر منجر به افزایش فشار خروجی کمپرسورها و در نتیجه افزایش توان خروجی توربین می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید مه پاش برای نیروگاه با کارشناسان ما در پارس صنعت (شماره مندرج در سایت) تماس بگیرید. لازم به ذکر است تمامی مراحل طراحی، فروش تجهیزات، نصب و خدمات پس از فروش توسط همکاران ما در همین مجموعه با بالاترین کیفیت انجام می‌شود.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *