تهران، شادآباد

سبد خرید

فاصله کاشت نشا؛ بهترین فاصله نشا برنج⚡

نسرین نیک نژاد
2022-09-09
22:20
No Responses
فاصله کاشت نشا

 

کشت برنج در بستر مناسب به تولید محصولی با رشد سریع و یکنواخت کمک خواهد کرد. بر اساس اصول کشت، عوامل مهم برای کشت بیشتر این  محصول بستگی به کیفیت بذر، حاصلخیزی زمین و دردسترس‌بودن آب دارد؛ هرچند که روش زراعت این غلات پر مصرف چندسالیست کاملاً عوض شده است.
کشت برنج در سینی نشا و به‌دوراز خاک، روشی است که کشاورزان سراسر دنیا و ایران آن را به کار می‌برند. در این روش نوین بذرهای برنج به‌جای خزانه در محیطی گلخانه‌ای و در سینی‌هایی پرورش داده می‌شود.
کشت نشا برنج در سینی نشا این محصول را به‌دوراز آفات و با میزان کم آب‌پرورش داده می‌شود. در این نوشتار به فاصله کاشت نشا می‌پردازیم.

روش کشت برنج

کشت برنج نسبت به سایر غلات متفاوت است؛ زیرا برای رشد به آبیاری مداوم در تمام فصل کشت نیاز دارد. خاک‌های رسی سنگین که اغلب برای سایر محصولات مناسب نیستند و آب را به‌خوبی حفظ می‌کنند، برای برنج عالی هستند.معمولاً قبل از کشت، کشاورزان زمین را با استفاده از GPS دقیق و تجهیزات خاک‌برداری برای ایجاد درجه و شیب یکنواخت در مزارع آماده می‌کنند که باعث کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری می‌شود.

کشت نشا برنج نیز در فصل بهار بسته به منطقه تولید آغاز می‌شود. وقتی برنج به خوشه‌های سبز تبدیل شد، آب از مزارع تخلیه می‌شود و کمباین‌هایی دانه برنج را از ساقه جدا می‌کنند. دانه‌های برداشت شده به شالی‌کوبی برده می‌شوند.

تعداد خوشه‌های سبز برنج در درجه اول به کیفیت بذر بستگی دارد، بستر بذر نیز برای تولید محصول بیشتر ضروریست. برنج از جمله گیاهانی است که برای رشد زیاد به آب نیاز دارد و تکنیک‌هایی که این کار را تسریع می‌کنند فرایند افزایش سرعت و میزان محصول را بهبود می‌بخشند.
عمق کاشت هم بر میزان محصول نهایی تأثیرگذار است. اگر بذرها در قسمت‌های عمیقی قرار بگیرند، ممکن است تعداد آنها کاهش یابد.

مزایای کشت برنج در سینی نشا

در کشت نوین برنج با استفاده از سینی نشا مزایای زیادی وجود دارد. در ادامه به مهم‌ترین آنها می‌پردازیم.
1. مصرف كود کمتر
در کشت سنتی برنج از کودهای شیمیایی مانند ازته، فسفره، پتاسه و… استفاده می شود در حالی که به دلیل استفاده از سینی نشا و رشد سریع آن به این کودها نیازی نیست.
2. کاهش ميزان بذر
در کشت سنتي برنج از مقدار (60-70 كيلوگرم) استفاده می‌شود درحالی‌که با کمک سینی نشا. حداكثر 6 كيلوگرم بذر كافيست.

معرفی سینی نشا پارس صنعت

سینی نشابرنج پارس صنعت از جنس پلاستیک مرغوب و به صورت عمده به فروش می‌رسد. با توجه به اینکه قیمت‌های این سینی‌ها در وبسایت‌های مختلف به صورت تک فروشی است و ممکن است از تولید به مصرف نباشد، ما در پارس صنعت بر آن هستیم تا بدون واسطه محصولات مختلف سینی نشاء را به فروش برسانیم و در اسرع وقت محصولات به دست شما مشتریان عزیز برسانیم.

شما می‌توانید برای خرید این محصول با کلیک بر روی سینی نشا برنج به صفحه محصول پارس صنعت هدایت شوید.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.3]
نسرین نیک نژاد
2022-09-09
22:20
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *