تهران، شادآباد

سبد خرید

قیمت مه پاش کشاورزی+طرز کار مه پاش[مشاوره تا خرید]⚡️

نسرین نیک نژاد
2022-05-25
21:56
4 Responses
مه پاش کشاورزی

نمایش 1–16 از 44 نتیجه

نقش آبیاری در کشاورزی

آبیاری یکی از ارکان مهم برای رشد محصولات کشاورزی است. در کشورهایی که بارندگی کم است و به نوعی می‌توان گفت کشاورزی با تکیه بر باران عملی نیست، باید از روش‌های دیگری استفاده کرد.یکی از روش‌های کارآمد در چند سال اخیر آبیاری با استفاده از مه پاش‌ها بوده است. هرچند باید در نظر داشت با استفاده از این محصول هم، آبیاری بیش از حد می‌تواند برای رشد محصول مضر باشد؛ بنابراین انتخاب سیستم آبیاری مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل در صنعت کشاورزی موفق است.مه پاش با عملکردی که دارد می‌تواند به رشد گیاهان کمک زیادی کند از طرفی در مصرف آب نیز صرفه جویی چشمگیری خواهد داشت.شاید برای شما هم سؤال باشد که این تجهیزات کشاورزی مفید چگونه کار می کند، و قیمت مه پاش کشاورزی با مدل های دیگر که در رستوران ها استفاده می کنند آیا تفاوتی دارد. برای رسیدن به این جواب ها تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید. همچنین برای آشنایی با اجزای مه پاش کشاورزی (مهپاش گلخانه) به ویدئوی زیر توجه کنید.مه‌ پاش کشاورزی دستگاهی برای پخش‌کردن آب و کودهای مایع برای کشت و پرورش بهتر گیاهان، سبزی‌ها و محصولات زراعی است. مه پاش صنعتی کشاورزی در گلخانه‌های معمولی، گلخانه هیدروپونیک، مزارع و باغ‌ها کارایی بسیاری دارد و علاوه بر آبیاری و رطوبت‌رسانی، از بروز بیماری‌ها، حشرات موذی و آفات نیز جلوگیری می‌کند.

مه پاش کشاورزی چیست؟

یکی از روش‌های آبیاری نوین در صنعت کشاورزی که باعث صرفه‌جویی آب و رطوبت‌رسانی زیادی می‌شود، مه پاش کشاورزی نام دارد. از مه ‌پاش کشاورزی برای آبیاری بانک‌های نشا، گلخانه‌های طبقاتی هیدروپونیک و یا گلخانه‌های زینتی استفاده می‌کنند.مه پاش‌ها دستگاه‌های آبیاری هستند که با پراکنده کردن ذرات آب بر روی گیاهان، علاوه بر آبیاری باعث کاهش دما و کنترل سطح رطوبت هم می‌شوند. سیستم مه پاش، آبیاری را با حجم کمتری نسبت به آبیاری سنتی انجام می‌دهند، همچنین همراه با فشار بالایی که ذرات از نازل‌ها خارج می‌شوند، مه خنکی هم ایجاد می‌کنند.مه پاش کشاورزیروش آبیاری با مه پاش کشاورزیمه پاش کشاورزی عمدتاً برای آبیاری کشت‌هایی که تراکم زیادی دارند استفاده می‌شود. به طور مثال، در کشت صیفی‌جات که بذرها باهم فاصله دارند معمولاً استفاده از آبیاری قطره‌ای و یا انواع نوار تیپ توصیه می‌شود. اما در کشت‌هایی مانند علوفه هیدروپونیک که بذرها بدون فاصله در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند باید از مه ‌پاش کشاورزی استفاده کرد.عملکرد مه پاش کشاورزی در همه مکان‌های ذکر شده یکسان است؛ یعنی رساندن ذرات ریز آب به گیاهان و همچنین خنک‌کردن محیط (رطوبت‌رسانی)، تنها تفاوت استفاده از مه پاش کشاورزی را می‌توان به نوع کم فشار یا پرفشار آن دانست که در ادامه به آن می‌پردازیم:
 • مه پاش کشاورزی کم ‌فشار

معمولاً برخی از گیاهان مانند علوفه هیدروپونیک نیاز به آبیاری غرقابی و زیاد دارند، به همین دلیل لازم است تا قطرات آب بر روی آنها بماند. در این موارد از مه‌پاش کم فشار استفاده می‌شود.
 • مه پاش کشاورزی پرفشار

ازآنجایی‌که گیاهان زینتی نیاز به آبیاری با فشار کمتر و البته دقت بیشتری دارند؛ در این موارد باید از مه پاش کشاورزی پرفشار استفاده شود تا قطرات آب باعث پرپر شدن گل‌ها و یا برگ‌های گیاه نشود.برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله مه پاش چیست؟ سر بزنید…

دستگاه مه پاش کشاورزی چه مزایایی دارد؟

سیستم‌های آبیاری قطره‌ای که معمولاً در باغ‌ها، تاکستان‌ها و محصولات سبزی‌ها استفاده می‌شوند، از شبکه‌ای از لوله‌ها تشکیل شده‌اند که دارای سوراخ‌های کوچک هستند. این لوله‌ها را می‌توان در بالا یا زیر سطح خاک قرار داد و به آرامی آب را در مدت طولانی به داخل خاک چکاند اما با استفاده از مه پاش می توان آبیاری را با قطرات ریزتر و در سطح وسیع تری اسپری کرد. در واقع مه پاش سرعت و مساحت بیشتری را تحت نفوذ خود قرار می دهد.استفاده از مه پاش کشاورزی دارای مزایای فراوانی است که برای رشد صنعت زراعت و حفظ منابع طبیعی بسیار سودمند است. این دستگاه‌ توانایی تولید رطوبت بالا را دارد و باعث کاهش دمای هوا در روزهای گرم می‌شود. مه پاش کشاورزی گردوغبار محیط، بوی بد و ذرات معلق در هوا را از بین می‌برد. علاوه بر این، مه پاش کشاورزی در گلخانه‌ها با کنترل دما و رطوبت محیط می‌توانند از یخ‌زدگی محصولات در روزهای سرد سال جلوگیری کنند و امکان سم‌پاشی و ضدعفونی‌کردن سالن را نیز فراهم می‌کنند.اگر بخواهیم خلاصه ای از مزایای دیگر مه پاش نام ببریم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • آب کمتری نسبت به سایر سیستم ها مصرف می‌شود.
 • از فرسایش خاک و خشک شدن آن جلوگیری می‌کند.
 • جریان مداوم آب موجب نفوذ به عمق خاک و ریشه ها می‌شود.
زراعت جز اولین پیشه مردم جهان بود و هزاران سال است که برای تولید محصولات غذایی به کار برده می‌شود. تنها چیزی که در این میان تغییر کرده، شکل تجهیزات آن است که مدرن‌تر و سودمندتر شده، یکی از این لوازم مه پاش است.مه پاش کشاورزی با سیر آب کردن، خنک‌سازی، حفظ رطوبت در مصرف کم آب نیز نقش به سزایی دارد.

مه پاش کشاورزی

انواع مه پاش کشاورزی

مجموعه پارس صنعت، 4 مدل از پرفروش‌ترین مه پاش کشاورزی را در اختیار کشاورزان قرار داده است، که شامل موارد زیر می‌شوند:
 1. مه‌پاش تک نازله
 2. مه‌پاش ۴ طرفه
 3. مه‌پاش شش جهته
 4. مه‌پاش کم فشار فیتکو
برای آشنایی بیشتر با عملکرد مه پاش‌ها در گلخانه علوفه هیدروپونیک به ویدئویی که توسط شرکت پارس صنعت تهیه شده است توجه فرمایید.

تجهیزات مه پاش کشاورزی

تجهیزات مه پاش کشاورزی شامل اجزای زیر می‌شود که معمولاً به همراه یکدیگر استفاده می‌شوند:

1. نازل مه پاش کشاورزی

این نازل‌ها اغلب از نوع 30 میکرون استفاده می‌شوند و وظیفه تبدیل آب به قطرات ریز و ایجاد مه در فضا را دارند.

2. الکتروپمپ

الکتروپمپ‌ها برای ایجاد فشار لازم برای پمپاژ آب به نازل مه پاش کشاورزی استفاده می‌شوند.

3. شیلنگ‌های فشار قوی

شیلنگ‌ها برای اتصال الکتروپمپ به نازل‌ها و انتقال آب به نقاط مختلف از مزرعه استفاده می‌شوند. این شلنگ‌ها باید در برابر فشار بالا و فشار آب مقاومت کنند.

4. پایه نازل

پایه نازل، قطعه‌ای است که نازل‌ را به شیلنگ‌ها و سایر اجزای مرتبط متصل می‌کند.

5. تابلو برق

تابلو برق برای کنترل الکتروپمپ و سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می‌شود و وظیفه روشن و خاموش‌کردن الکتروپمپ و تنظیمات دیگر را بر عهده دارد.

6. فیلترهای آب

فیلترها برای تصفیه آب و حذف ذرات معلق و آلودگی‌های دیگر از آب قبل از ورود به الکتروپمپ استفاده می‌شوند.

مه پاش گلخانه

روش نصب مه پاش کشاورزی

برای نصب مه پاش کشاورزی بهتر است، لوله و اتصالات سیستم مه پاش را از سطح زمین با ارتفاع نیم متر تا 3 متر قرار دهیم تا ذرات آب با عملکرد بهتری بر روی گیاهان پخش شوند. همچنین استفاده از فن سیرکوله برای افزایش برد دبی آب و چرخش هوای محیط گلخانه توصیه می‌شود.برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد فن‌های گلخانه‌ای می‌توانید بر روی کلمه «فن سیر کوله» کلیک کنید.یکی دیگر از مواردی که در نصب مه پاش کشاورزی باید در نظر داشت؛ استفاده از فیلتراسیون برای تنظیم ph و سختی آب است. در نظر داشته باشید که سیستم فیلتراسیون برای شهرهایی که آب مناسبی ندارند توصیه می‌شود.

قیمت مه پاش کشاورزی چقدر است؟

قیمت مه پاش کشاورزی بستگی به مدلی که انتخاب می کنید دارد، به طور مثال مه پاش 6 جهته نسبت به مه پاش تک نازله قیمت یکسانی ندارد. اگر به دنبال خرید و اطلاع از قیمت مه پاش کشاورزی هستید، پارس صنعت می‌تواند مرجعی برای اطلاع از قیمت‌های این دستگاه باشد. در شرکت پارس صنعت می‌توانید این محصول را با بهترین کیفیت ، انواع مدل ها و قیمت مناسب تهیه نمایید. برای مشاوره و راهنمایی در مورد قیمت مه پاش کشاورزی همه روزه با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.
Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4.8]

مقالات مرتبط

4 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر مه پاش چرخشی برای کشاورزی همونی هست که عین فواره می چرخه؟ امکانش هست یه عکس یا یه فیلم از مه پاش پرخشی یا مه پاش بازویی که گفتید بزارید.

  1. سلام جناب شهسواری شما با سرچ کردن در اینترنت راحتر می توانید انواع و اقسام مه پاش ها را ببینید

 2. سلام ببخشید مه پاش کشاورزی برای کشاورزی گلخانه ای هم هست یا اون فرق داره؟ آیا می تونیم با این مه پاشها آبیاری کنیم؟

  1. سلام جناب اسماعیل پور راستش درست متوجه سوالتان نشدم مه پاش برای گلخانه ها موجود است ولی در گشاورزی مه پاش گلخانه ایی را نمی شود استفاده کرد مه پاش های ابیاری است که یا به صورت چرخشی است یا به صورت بازویی که در روی ماشینهای مخصوص سوار می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *