اگر فروشنده ی علوفه هیدروپونیک هستید با ما تماس بگیرید

بازار فروش علوفه هیدروپونیک

آیا علوفه هیدروپونیک بفروشیم؟ بازار دارد؟ توجیه اقتصادی دارد؟

کشت علوفه هیدروپونیک مانند هر محصول دیگری نیازمند دانستن اصولی است تا منجر به ضرر و زیان نشود. بسیاری از افراد این محصول را بدون آموزش و مشاوره شروع به پرورش می‌کنند و پس از مدت‌زمان کوتاهی با خسارت مالی مواجه می‌شوند، پس بهتر است قبل از شروع به کشت این محصول از خود بپرسیم «آیا علوفه هیدروپونیک بفروشیم؟ بازار دارد؟ توجیه اقتصادی دارد؟»

ویدئو زیر شرکت پارس صنعت به این پرسش پاسخ می‌دهد پس با ما همراه باشید.

 

علوفه هیدروپونیک چیست؟

علوفه هیدروپونیک یک محصول از کشت بذرهای مختلف به روش هیدروپونیک است. در این روش کشت به‌جای خاک از آب و گلخانه استفاده می‌شود.
علوفه هیدروپونیک حاصل رشد بذرهایی مانند جو، شبدر، گندم، ارزن و به ندرت یونجه است که در یک محیط کنترل شده مانند گلخانه، کانکس، سالن سرپوشیده پرورش می یابد.

امروزه باتوجه‌به کمبود آب و مراتع و همچنین توجه به فواید مواد غذایی با استفاده از روش‌های نوین، کشت علوفه هیدروپونیک بسیار زیاد شده است؛ به‌طوری‌که هر دامداری در کنار پرورش دام به پرورش کشت علوفه هیدروپونیک نیز توجه دارد.

سرمایه موردنیاز برای کشت علوفه هیدروپونیک:

شاید با قاطعیت بتوان گفت سرمایه اولیه برای کشت علوفه هیدروپونیک بسیار کمتر از برخی محصولات دیگر است. در واقع سودآوری این محصول آن‌قدر زیاد است که در همان دور اول برداشت تقریباً هزینه سرمایه‌گذاری و درآمد برابر می‌شود.
در کشت علوفه هیدروپونیک شما در یک زمین 100 متری تقریباً به‌اندازه یک زمین 3 هکتاری می‌توانید علوفه برداشت کنید و این خود گواه پرسود بودن این روش کشت است.

برآورد هزینه کشت علوفه هیدروپونیک:

برآورد کشت علوفه هیدروپونیک به محلی که برای کشت انتخاب می‌کنید بستگی دارد. در واقع کشت علوفه در کانکس به‌مراتب بیشتر از سالن سرپوشیده است. عامل بعدی بذری که انتخاب می‌کنید است؛ به طور مثال بذر یونجه در میان بذرها بالاترین قیمت را دارد و کشت آن زیاد توجیه اقتصادی ندارد.

قرار دادن بذر در سینی نشا علوفه هیدروپونیک

میزان سودآوری این روش کشت چقدر است؟

از کشت تا برداشت علوفه هیدروپونیک در مدت زمانی 6 تا 10 روز انجام می‌شود؛ بنابراین این روش کشت بسیار سریع می‌تواند هزینه یک تولیدکننده را باز گرداند. از طرفی تولید زیاد این محصول به‌ازای یک کیلو بذر تا حدود 8 کیلوگرم علوفه، می‌تواند بر سودآوری این محصول دلالت کند.

تجهیزات لازم برای علوفه هیدروپونیک:

کشت علوفه هیدروپونیک مستلزم داشتن تجهیزات خاصی است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم:

  1. سینی کشت علوفه هیدروپونیک
  2. قفسه کشت هیدروپونیک
  3. دستگاه تهویه هوا و فن
  4. مه پاش
  5. تابلو برق گلخانه علوفه هیدروپونیک

آیا تولید علوفه هیدروپونیک از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر است؟

ازآنجایی‌که کشت علوفه هیدروپونیک در تمام سال میسر است و کیفیت آن بسیار بالاتر از یک علوفه معمولی است؛ به همین دلیل بازار خوبی دارد اما بهتر است بدانید فروش این محصول نیازمند دانستن نکات مهمی مانند علم بازاریابی و فروش است که در ویدئویی که در این مقاله قرار دادیم به‌تفصیل به شرح آن پرداختیم.

رعایت نکات بهداشتی در گلخانه علوفه هیدروپونیک

آیا علوفه هیدروپونیک بفروشیم؟ بازار دارد؟

مشاوره و آموزش اساس موفقیت در هر کاری از جمله شروع کشت علوفه هیدروپونیک نیز است . فراموش نکنید دامداری که کشت علوفه هیدروپونیک را امروز شروع کند مطمئناً تا سال آینده به سودآوری بالایی نسبت به دامداری که از علوفه سنتی استفاده می‌کند، دست می‌یابد.

به خاطر بسپارید فروش علوفه هیدروپونیک مانند هر محصول دیگری نیازمند دانستن روش‌های فروش و مشاوره درست و همچنین آموزش است.

شما می توانید برای مشاوره و آموزش کشت علوفه هیدروپونیک در مجموعه پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.