تهران، شادآباد

سبد خرید

خاک مناسب برای سینی نشاء برنج

نسرین نیک نژاد
2021-11-23
11:24
No Responses
خرید خاک مناسب برای سینی نشا برنج

در سبد غذایی اکثر ما ایرانیان برنج جزء غذاهای اصلی محسوب می‌شود؛ ازاین‌رو برای افزایش محصول برنج، بذر این غلات باید به‌درستی رشد، برداشت و فرآوری شود.

سینی نشاء برنج یکی از محیط‌ های اولیه کشت برنج است که پس از تبدیل‌شدن نشاء در مزارع برنج، نشاء های آماده شده کاشته می‌شود و با تناسب یکنواختی در خاک قرار می‌گیرد که نشاء برنج در آن به‌خوبی رشد کند.

خرید خاک مناسب برای سینی نشاء برنج یکی از مهم‌ترین نکات اولیه برای کاشت این محصول است.انتخاب خاک مناسب برای سینی نشاء برنج که در آن بذر کشت می‌شود و اطمینان از اینکه این خاک انتخاب شده از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار است اولین قدم ضروری در تولید برنج است.

خرید خاک برای کشت برنج

 ویژگیهای خاک مناسب برای نشاء برنج:

عملیات کشت بذر برنج در سینی نشاء شامل مراحل مختلفی می‌باشد.

انتخاب خاک مناسب برای سینی نشاء برنج که بذرها در آن رشد می کنند و اطمینان از اینکه خاک انتخابی از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار است، یکی از اولین مراحل ضروری در عملیات کشت بذر برنج است.

خاک مناسب برای سینی نشاء برنج باید دارای اسیدیته مناسب (PH)، بافت متوسط با مواد آلی کافی و قابلیت نگهداری آب باشد. خاک لومی رسی (خاک رس مخلوط با لوم و مواد گیاهی) مناسب ترین خاک برای این منظور است.

اگر خاک رس در دسترس نبود می‌توانیم از خاک دیگری استفاده کنیم اما بهتر است قبل از هر کاری خاک ها سرند شوند. سرند به معنای جدا کردن سنگ ها و کلوخه ها از خاک است و پس از نرم شدن خاک در سینی نشاء قرار می‌گیرند.

مقدار مناسب خاک برای سینی نشاء برنج:

عمق خاک مورد نیاز سینی نشاء باید 2 سانتی‌متر و ضخامت خاکی که برای پوشاندن بذر استفاده می شود 0.5 سانتی‌متر باشد.

تمیز کردن و خشک کردن خاک ( سرند کردن)،  تهیه بذر مرغوب برنج، انتخاب بذر با وزن مخصوص،  اقدامات لازم  برای تسریع جوانه زنی قبل از کاشت است که شروع خوبی برای رشد گیاه برنج است.

تفاوت کشت مکانیزه و سنتی برنج:

تفاوت اصلی کشت مکانیزه و سنتی برنج در  تولیدنشاء برنج  و برداشت در سیستم ماشینی مکانیزه  به جای نیروی کار است.

هدف از کشت مکانیزه برنج کاهش سختی کار، نشاء منظم و هندسی به منظور اطمینان از تراکم مطلوب نشاء است که باعث افزایش عملکرد و دستیابی به تولید محصول بیشتر برنج می‌شود.

خرید خاک مناسب برای سینی نشاء برنج:

استفاده از محیط کشت مناسب منجر به رویش بیشتر محصول و رشد سریع‌تر محصولات اولیه می‌شود.

رشد سریع در مراحل اولیه مشکلات علف‌های هرز را کاهش می‌دهد و مقاومت محصول را در برابر آفات و بیماری‌های حشرات افزایش می‌دهد. همه این عوامل به عملکرد بیشتر و بهره‌وری بیشتر مزارع برنج کمک می‌کند.

پس خرید خاک مناسب برای سینی نشاء برنج پس از تهیه سینی‌های کشت و بذر مناسب مهم‌ترین قدم برای تولید برنج است.

برای شروع کشت نشاء برنج می‌توانید به کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت مراجعه کنید.

در مجموعه پارس صنعت از خدماتی چون مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت برنج ، تهیه بذر مناسب برای برنج و خرید سینی کشت نشاء برنج می‌توانید برخوردار شوید.

کارشناسان ما با بهره‌گیری از دانش روز دنیا در زمینه کشت و تجربیات زیاد در زمینه انواع کشت‌های کشاورزی مانند هیدروپونیک، همه‌روزه در خدمت شما عزیزان هستند. برای اطلاع بیشتر می‌توانید با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید و یا بر روی کلمه «سینی نشا» کلیک کنید.

پارس صنعت در تمام راه در کنار شما می‌ماند.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *