اگر فروشنده ی علوفه هیدروپونیک هستید با ما تماس بگیرید

آموزش آبیاری علوفه هیدروپونیک

آبیاری در گلخانه های علوفه هیدروپونیک+ویدئو آموزشی ⚡

کشت علوفه هیدروپونیک چیست؟

یکی از روش‌های کشاورزی، کشت هیدروپونیک (hydroponic) است که قدمتی چند هزار ساله دارد. کشت هیدروپونیک بر پایه آب و بدون خاک بنا شده است؛ از همین رو توجه به آبیاری علوفه هیدروپونیک مساله مهمی است که نباید از آن غافل شویم. نحوه آبیاری علوفه هیدروپونیک باید بر اساس اصول و لوازم صحیح باشد به همین علت آموزش آبیاری گلخانه علوفه هیدروپونیک موضوعی است که باید حتماً آن را، یاد بگیرید.

 

آموزش آبیاری علوفه هیدروپونیک:

آبیاری علوفه هیدروپونیک، نیازمند دانستن نکاتی است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

۱. اندازه گیری درست بذر

معمولاً ۱ کیلوگرم بذر جو در یک سینی کشت هیدروپونیک برای تولید ۶ تا ۸ کیلوگرم علوفه استفاده می‌شود.

اگر میزان بذر را اشتباه اندازه‌گیری کنید، ممکن است در آبیاری علوفه هیدروپونیک، زیاد بودن بذر منجر به کپک‌زدگی و کم بودن آن به تنک شدن علوفه منجر شود. پس در ابتدا تجهیزات مناسب مانند خط کش بذر را تهیه کنید تا بتوانید با روش آبیاری صحیح به یک محصول باکیفیت دست‌یابید.

۲. خیساندن بذرها

مقدار آبی که برای خیس کردن بذر استفاده می‌کنید، مقدار دقیقی نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که دانه‌ها کاملاً در آب غوطه‌ور هستند. زمان مناسب برای خیساندن در آب معمولاً ۴ ساعت است، پس از این مدت بذرها را به‌اندازه مناسب در سینی پهن کنید.

آبیاری علوفه هیدروپونیک برای بذرهای خیس نخورده، منجر به هدررفت آب و نتیجه‌نگرفتن از این روش کشت می‌شود.

۳. تعداد دفعات آبیاری

گیاهان به آب نیاز دارند و به دلیل حذف خاک در روش هیدروپونیک، ذخیره آن تقریباً صفر است؛ بنابراین باید برای آبیاری علوفه حداقل ۳ بار در روز برنامه‌ریزی کنید. صبح، ظهر و عصر. با انجام این کار شما می‌توانید علوفه‌ای سبز و سالم داشته باشید.

آبیاری علوفه هیدروپونیک

۴. تنظیم آبیاری با کمک تابلو فرمان گلخانه

همان‌طور که می‌دانید، بهترین مکان برای رشد علوفه هیدروپونیک، یک گلخانه مجهز شده است. در این بستر کشت، شما به‌راحتی با تنظیم تنها چند دکمه می‌توانید تمامی عوامل سرنوشت‌ساز در کشت علوفه را کنترل کنید.

جعبه فرمان گلخانه علوفه هیدروپونیک، دقیقاً همان چیزی است که همه تولیدکنندگان علوفه به آن نیاز دارند زیرا به‌راحتی می‌توانند کنترل زمان‌بندی برای آبیاری مه پاش‌ها را با فعال‌سازی شیر برقی و پمپ در دست بگیرند.

۵. استفاده از مه پاش در آبیاری علوفه هیدروپونیک

وقتی صحبت از آبیاری می‌آید، همه ما به یاد قنات و چاه‌هایی می‌افتیم که زمین‌های کشاورزی را با آن سیرآب می‌کنند. اما هیدروپونیک، کاملاً با این روش متضاد است.

در واقع در این شیوه کشاورزی، سنگ بنا را بر روی صرفه‌جویی و مصرف بهینه از منابع طبیعی مانند خاک و آب قرار داده است و مه پاش، دستگاهی است که به کمک این بهینه‌سازی می‌آید.

کلام پارس صنعت:

به‌طور کلی، آبیاری در گلخانه علوفه هیدروپونیک توسط مه پاش انجام می‌شود. آب‌رسانی به علوفه‌ها باید نه خیلی زیاد و نه بسیار کم باشد زیرا آبیاری زیاد باعث گندیدگی و کپک علوفه هیدروپونیک و آبیاری کم باعث عدم رشد کافی بذرها می‌شود. ناگفته نماند که آبیاری به عواملی مانند دما، محیط، نحوه چیدمان و زمان آبیاری بستگی دارد.

شرکت پارس صنعت یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه تولید و فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای  راه‌اندازی گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک در ایران می‌باشد.

اگر قصد خرید لوازم و تجهیزات گلخانه‌ای را دارید می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

برچسب ها

4 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر
    من یک انبار ۳۵۰ متری دارم البته دارای یک تهویه مناسب هم می باشد آیا می توانم توی این فضا علوفه هیدروپونیک کشت کنم هزینه تمام تجهیزات چقدر می شود در ضمن تو این فضا توجیه اقتصادی دارد ممنون از شما

    1. سلام خانم کبیر ی اگر شما دامدار باشیدبا توجه به گرانی و کمبود علوفه از همه لحاظ صرفه اقتصادی دارد واگر شما دامدار نیستید بهتر است حتما اول بازار فروش را برای این محصول داشته باشید که بتوانید سرمایه گذاری امنی داشته باشید برای اطلاع از هزینه و اطلاعات اولیه با مراجعه به سایت میتوانید براورد هزینه اولیه را انجام دهید و یکسری ویدیو های اموزشی در سایت قرار دارد که برای تکمیل اطلاعات شما کمک خوبی است و اگر سوالی باقی مانده باشد باز خدمت شما هستیم

  2. سلام میخواهم این کار را انجام بدهم ولی از بازار فروش علوفه خبر ندارم آیا شما میتوانید کار فروش را برای ما انجام دهید و بازار فروش علوفه را برای ما سراغ دارید در شهر اصفهان با تشکر

    1. سلام وخدا قوت جناب معزی اگر شما دامدار هستید که بهترین راه تبلیغ استفاده دام خودتان است ولی اگر دامدار نیستید و برای سرمایه گذاری در این کار میخواهید ورود کنید میتوانید کوچکترین پکیج تولید علوفه را تهیه کنید ومحصول بدست امده را برای تبلیغ کار خودتان به دامداریها پرورش اسب و پرورش ماهی ومرغداری ارایه کنید وبا دادن اطلاعات کافی بتوانید جلب مشتری داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.