بذر علوفه هیدروپونیک

بذر مخصوص علوفه هیدروپونیک دقیقاً چیست؟؟؟

وقتی از کشت علوفه هیدروپونیک صحبت می‌کنیم؛ در واقع روشی برای پرورش علوفه بدون خاک است. در این روش کشت فقط آب و مواد مغذی در اختیار بذرها قرار داده می‌شود تا این سیستم‌های کشت عملکرد بیشتری در مدت‌زمان کوتاه‌تری داشته باشند. همچنین کشت در طبقات عمودی بسیار کمتر از کشت به روش سنتی در زمین است.
تولید علوفه هیدروپونیک به سالیان بسیار دوری می‌رسد اما مزایای بی‌شمار این روش، کشاورزان و دامداران را به استفاده مجدد از آن داشت. در کشت علوفه به روش هیدروپونیک باید به برخی از عوامل مهم مانند کیفیت بذر توجه نمود. در ادامه به جواب این سؤال که «بذر علوفه هیدروپونیک دقیقاً چیست» می‌پردازیم.

مزایای کشت علوفه هیدروپونیک؛ چرا باید این روش کشت را به کار ببریم؟

کاهش یا حذف آفت‌کش‌ها و علف‌کش‌ها باعث رشد بذرهای علوفه در محیط محافظت‌شده‌تری می‌شود. هیدروپونیک یک روش کشت در کل سال است که مقدار زیادی از علوفه را بدون توجه به شرایط آب‌وهوایی تولید می‌کند.
علوفه هیدروپونیک از دانه‌های غلات مانند جو، جو، گندم، سورگوم و ذرت یا حبوبات مانند یونجه، شبدر یا نخود گاوی استفاده می‌شود. جو رایج‌ترین علوفه کشت شده است، زیرا معمولاً بهترین محصول را از نظر مواد مغذی می‌دهد. مخلوط علوفه نیز گزینه دیگری برای دام است که با نظر جیره نویس غذایی انجام می‌شود.


در بین اقلام مختلف بذرهای علوفه هیدروپونیک که بگردید، نام چند بذر توجه‌تان را جلب می‌کند. در میان نام انواع بقولات و غلات، جو، گندم، ذرت و یونجه از همه پررنگ‌تر است. شاید مهم‌ترین دلیل آن تولید زیادتر این بذرها نسبت به بقیه بذرهای علوفه هیدروپونیک می‌باشد.

ویژگی بذر علوفه هیدروپونیک:

علوفه هیدروپونیک، فرایند جوانه زدن بذر(های) و تغذیه کل بذر و جوانه به دام و طیور است. با تغذیه دانه‌ها و جوانه‌ها، حیوانات هم از انرژی بذر و هم از انرژی گیاه بهره‌مند می‌شوند. انواع بذر مورداستفاده برای علوفه بسته به نوع دامی که آن را مصرف می‌کند متفاوت است. هر نوع دانه فواید تغذیه‌ای خاص خود را دارد. به طورکلی یک بذر علوفه هیدروپونیک مناسب باید دارای خصوصیات زیر باشد:

  1. قوه نامیه یا توانایی جوانه زدن بالایی داشته باشد.
  2. بذرها یکدست، سالم و بدون شکستگی باشند.
  3. بذرها باید با کشت آبی برداشت شده باشند.
  4. مدت نگهداری بذرها نباید زیاد باشد، زیرا از قدرت رشد و قوه نامیه‌شان کاسته می‌شود.
  5. بذرها نباید پوک  و خالی باشند.
  6. برای رشد بذرها از آفت‌کش‌ها و سم‌های قوی استفاده نشده باشد.

بذر جو اصلاح شده

بذرهای علوفه هیدروپونیک را از کجا بخریم؟

اگر شما به دنبال خرید انواع بذرعلوفه هیدروپونیک با کیفیت بالا هستید، کارشناسان پارس صنعت آماده ارائه انواع خدمات در مورد فروش این بذرها می‌باشند.

با ورود به این صفحه میتواند اطلاعات بیشتری راجع به بذر جو پارس صنعت دریافت کنید.

شما می‌توانید برای مشاوره و راهنمایی در مورد کشت علوفه هیدروپونیک همه روزه با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

پارس صنعت در مسیر سبز کشت هیدروپونیک تا رسیدن به مقصد طلایی در کنار شماست.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.