به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید
لوگو پارس صنعت

تهران، شادآباد

سبد خرید

بذر مخصوص علوفه هیدروپونیک دقیقاً چیست؟؟؟

نسرین نیک نژاد
2022-10-28
09:41
No Responses
بذر علوفه هیدروپونیک

وقتی از کشت علوفه به روش هیدروپونیک صحبت می‌کنیم؛ در واقع از روشی برای پرورش علوفه بدون خاک می‌گوییم. در روش هیدروپونیک فقط آب و مواد مغذی در اختیار بذرها قرار داده می‌شود تا این محصولات سرعت بیشتری برای رشد در مدت‌زمان کوتاه‌تری داشته باشند. همچنین کشت علوفه در طبقات عمودی  منجر به تولید محصول بیشتر نسبت به کشت به روش سنتی در زمین می‌شود.
قدمت روش هیدروپونیک به سالیان بسیار دوری تعلق دارد اما مزایای بی‌شمار این روش، کشاورزان و دامداران را به استفاده مجدد از این تکنیک به صرفه شد. تنها نکته‌ای که در کشت علوفه به روش هیدروپونیک باید در نظر داشت، دقت در برخی عوامل مهم مانند بذر، دما، رطوبت و تجهیزات مورد نیاز( سینی کشت) توجه نمود.

در میان عوامل مختلف برای کشت علوفه هیدروپونیک، دقت در انتخاب و کیفیت بذر بسیار مهم است زیرا به گونه‌ای انگار شالوده کشت علوفه هیدروپونیک است. از همین رو  ما قصد داریم تا در این نوشتار به جواب این سؤال که «بذر علوفه هیدروپونیک دقیقاً چیست» بپردازیم.

 

قبل از شروع به خواندن می‌توانید به ویدئوی زیر که در مورد بذر علوفه هیدروپونیک توسط شرکت پارس صنعت تهیه شده هست توجه نمایید.

 

مزایای کشت علوفه هیدروپونیک؛ چرا باید این روش کشت را به کار ببریم؟

رشد بذرهای علوفه در محیط محافظت‌شده‌ باعث حذف آفت کش‌ها و سموم کشاورزی می‌شود؛ از طرفی دیگر تکنیک کشت علوفه هیدروپونیک یک روش کشت در کل سال است که باعث تولید مقدار زیادی علوفه در هر شرایط آب‌وهوایی می‌شود.
همچنین فاصله کاشت تا برداشت علوفه هیدروپونیک بسیار کوتاه و در حدود 7 تا 10 روز است، به همین دلیل می‌توان در مدت زمان کوتاهی، میزان زیادی علوفه تولید کرد. بالا بودن مواد مغذی در این محصول مزیت دیگریست که باعث سلامت و رشد بیشتر دام و طیور می‌شود.


در بین اقلام مختلف بذرهای علوفه هیدروپونیک که بگردید، نام چند بذر توجه‌تان را جلب می‌کند. در میان نام انواع بقولات و غلات، جو، گندم، ذرت و یونجه از همه پررنگ‌تر است. شاید مهم‌ترین دلیل آن تولید زیادتر این بذرها نسبت به بقیه بذرهای علوفه هیدروپونیک می‌باشد.

بذر علوفه هیدروپونیک چیست؟

فرایند جوانه زدن بذر(های) علوفه به روش هیدروپونیک منجر به تولید غذایی مغذی برای دام و طیور می‌شود. از آنجایی که در تعلیف این محصول، دانه‌ها و جوانه‌ها توسط حیوانات خورده می‌شود؛ حیوانات هم از مزایای تغذیه‌ای بیشتری بهره‌مند می‌شوند. تفاوت در انتخاب بذور برای علوفه به نوع دامی که آن را مصرف می‌کند بستگی دارد. همچنین فراموش نکنید که هر نوع دانه فواید خاص خود را دارد.

علوفه هیدروپونیک از دانه‌های غلاتی مانند جو، گندم، سورگوم و ذرت یا حبوبات مانند یونجه، شبدر یا نخود گاوی استفاده می‌شود. جو رایج‌ترین بذر کشت شده برای علوفه هیدروپونیک است، زیرا هم ارزش غذایی بالایی دارد و هم قیمت آن ارزان‌تر است. مخلوط بذرهای مختلف برای علوفه یک روش عالی برای تعلیف دام است که با نظر جیره نویس غذایی انجام می‌شود.

خصوصیات بذر علوفه هیدروپونیک:

بذر علوفه هیدروپونیک مناسب باید دارای خصوصیات زیر باشد:

  1. قوه نامیه یا توانایی جوانه زدن بالایی داشته باشد.
  2. بذرها یکدست، سالم و بدون شکستگی باشند.
  3. بذرها باید با کشت آبی برداشت شده باشند.
  4. مدت نگهداری بذرها نباید زیاد باشد، زیرا از قدرت رشدشان کاسته می‌شود.
  5. بذر علوفه هیدروپونیک نباید پوک و خالی باشد.
  6. برای رشد بذرها از آفت‌کش‌ها و سم‌های قوی استفاده نشده باشد.

بذر علوفه هیدروپونیک|جو

خرید بذر علوفه هیدروپونیک:

اگر شما نیز به دنبال خرید انواع بذر علوفه هیدروپونیک با کیفیت بالا هستید، کارشناسان پارس صنعت آماده ارائه انواع خدمات در مورد فروش این بذرها می‌باشند. شما می‌توانید با کلیک بر روی کلمه   بذر جو  اطلاعات بیشتری در مورد این نوع بذر که بهترین گزینه برای کشت علوفه هیدروپونیک است  دریافت کنید.

 

پارس صنعت در مسیر سبز کشت هیدروپونیک تا رسیدن به مقصد طلایی در کنار شماست.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

مقالات مرتبط

رفع گرفتگی نوار تیپ

رفع گرفتگی نوار تیپ

رفع گرفتگی روزنه‌های نوار تیپ می‌تواند یکی از سؤال‌هایی باشد که برای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *