تهران، شادآباد

سبد خرید

فروش علوفه خرد کن در تهران

نسرین نیک نژاد
2022-12-24
22:05
No Responses
علوفه خردکن در تهران

علوفه خردکن یکی از ماشین‌آلات کشاورزی است که کاه، یونجه یا هر نوع علوفه دیگری را برای تغذیه دام به قطعات کوچک برش می‌دهد. خردکردن علوفه به حیوانات کمک می‌کند تا غذای خود را راحت‌تر هضم کنند.

تاریخچه اختراع دستگاه علوفه خردکن به دهه 1840 می‌رسد. در ابتدا این وسیله با میل‌لنگ دو غلتک را می‌چرخاند، غلتک بالایی فلزی نرم، سطح برشی را برای تیغه‌های مستقیم و یکنواخت متصل به غلتک پایینی فراهم می‌کرد. اپراتور علوفه را بین غلتک‌ها قرار می‌داد و علوفه‌ها شروع به خردشدن می‌کردند.

علوفه خردکردن در مدت‌زمان کوتاه به دامداران کمک می‌کند تا دام‌های خود را به‌خوبی تغذیه کنند، در زمان کار صرفه‌جویی می‌کنند و از خوراک در برابر گردوغبار محافظت می‌کند و علوفه  را خوش طعم می‌کنند. در این نوشتار اطلاعاتی در مورد علوفه خرد کن و در آخر مرکز فروش علوفه خردکن در تهران را معرفی می‌کنیم.

علوفه خردکن قدیمی
علوفه خردکن قدیمی

علوفه خردکن چیست؟

خردکن علوفه وسیله‌ای مکانیکی است که برای بریدن کاه یا یونجه به قطعات کوچک استفاده می‌شود. خردکردن علوفه، هضم حیوانات را بهبود می‌بخشد و از اتلاف غذای حیوانات جلوگیری می‌کند.

علوفه خردکن، ارزش خوراکی  علوفه را افزایش می‌دهد و این بهره‌وری محصولات دامی مانند میزان شیر برای گاوهای شیری و افزایش وزن برای حیوانات گوشتی را افزایش می‌دهد.

عملکرد علوفه خردکن چگونه است؟

از دستگاه علوفه خردکن برای ریز کردن علوفه‌هایی که اندازه‌های بزرگ دارند استفاده می‌شود؛ زیرا اندازه مناسب علوفه برای تعریف گوسفند و بز در حدود 3 تا 5 سانتی‌متر و برای گاو بین 3 تا 7 سانتی‌متر است.

خردشدن علوفه باعث می‌شود بخش زیادی از آن مورد مصرف دام قرار بگیرد و علوفه‌های خرد شده به‌راحتی در سیستم گوارش دام هضم می‌شوند و رشد و بهره‌وری آنها را بالا می‌برند. با استفاده از علوفه خردکن، علوفه‌ها به‌اندازه‌های متناسب با نوع خوراک دام خورد می‌شوند.

علوفه هیدروپونیک

موارد استفاده علوفه خردکن

شاید تصور کنید که استفاده از علوفه خردکن تنها به دامداری‌ها منوط می‌شود؛ اما این وسیله در صنایع دیگری هم کاربرد دارد که در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم:

1.    مراکز پرورش دام (گاوداری‌ها و دامداری‌ها)

2.    مراکز صنعتی کاغذسازی (به‌منظور خردکردن کاغذ و بازیافت آن و تولید خمیرکاغذ)

3.    مراکز پرورش قارچ (تهیه کمپوست بستر قارچ)

انواع علوفه خردکن پارس صنعت

مجموعه پارس صنعت دارای 3 دسته علوفه خردکن است که به ترتیب شامل علوفه خردکن معمولی، همه‌کاره و هیدروپونیک است.

  • علوفه خردکن معمولی

علوفه خردکن معمولی برای خردکردن کاه، کلش، میوه، سبزی‌ها، برگ درختان، برگ نخل، سیب‌زمینی، چغندر و بسیاری موارد دیگر است.

  • علوفه خردکن همه‌کاره

علوفه خردکن همه‌کاره علاوه بر خردکردن مواردی که در علوفه خردکن معمولی ذکر کردیم، قادر به آسیاب‌کردن دانه غلات مانند گندم و جو است.

در دستگاه همه‌کاره دانه‌ها را می‌توان به‌صورت بلغور، آرد یا سوخاری تبدیل کرد.

  • علوفه خردکن هیدروپونیک

علوفه خردکن هیدروپونیک نیز همان‌طور که از اسمش پیداست برای خردکردن علوفه‌های هیدروپونیک استفاده می‌شود.

علوفه خردکن دهانه 50 پلاس

عوامل مهم در قیمت علوفه خردکن

از ویژگی‌های یک دستگاه باکیفیت می‌توان به استفاده از قطعات محکم، مصرف برق پایین، هزینه تعمیر و نگهداری کم، قابلیت حمل‌ونقل آسان و ایمنی دستگاه اشاره کرد. ازآنجایی‌که علوفه خردکن از دستگاه‌های مهم در صنعت دامپروری است و به‌صورت روزانه مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ باید کارکرد آن بسیار عالی باشد.

از عوامل مختلف در تعیین قیمت علوفه خردکن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• جنس الکتروموتور
• جنس تیغه‌ها
• شاسی دستگاه از نظر آهن مصرف شده
• کیفیت جوشکاری شاسی علوفه خردکن

فروش انواع علوفه خردکن

شرکت پارس صنعت در جهت تسهیل امور دامداری و کشاورزی، انواع علوفه خردکن‌های متناسب با تقاضای دامداران را طراحی و در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهد. تمامی دستگاه‌ها شامل گارانتی  هستند. جهت ملاحظه و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد علوفه خردکن در تهران می‌توانید بر روی کلمه (علوفه خردکن) کلیک نمایید و یا با کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *