تهران، شادآباد

سبد خرید

کشت علوفه هیدروپونیک در لرستان

نسرین نیک نژاد
2021-12-27
21:34
No Responses
علوفه هیدروپونیک در لرستان

هیدروپونیک روشی برای پرورش گیاهان بدون خاک است. فقط رطوبت و مواد مغذی در اختیار گیاهان در حال رشد قرار می گیرد. کشت هیدروپونیک مزایای زیادی دارد.

بسیاری از دامداران در شهرها و استان‌های زیادی از ایران به علت مزایای بی‌شمار علوفه هیدروپونیک به تولید این محصول روی آورده‌اند. استان لرستان نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی، چند سالی است که با بحران خشکسالی و بی آبی مواجه شده است. از این رو کشت علوفه هیدروپونیک در لرستان امری اجتناب ناپذیر است و باید هر چه زودتر دامداران این استان به این روش کشت بدون خاک روی آورند.

علوفه هیدروپونیک در لرستان

نگاهی به کشت هیدروپونیک:

روش کشت هیدروپونیک یک روش جدید در صنعت کشاورزی است که قدمتی چندهزار ساله دارد. این روش کشت بدون خاک از زمان‌های قدیم یعنی زمان هخامنشیان ابداع شد و متأسفانه سال‌ها به دست فراموشی سپرده شد. کشت هیدروپونیک حدود 15 سالی است که در ایران دوباره به کار گرفته شده است.

در روش کشت هیدروپونیک گیاهان زیادی را می‌توان پرورش داد به طور مثال گوجه‌فرنگی، کلم، نخود فرنگی و … اما در میان گیاهان و سبزیجاتی که با این روش پرورش داده می‌‌شود، کشت علوفه هیدروپونیک برای صنعت دامداری اهمیت بسیاری دارد.

ارتباط علوفه هیدروپونیک در لرستان و صنعت کشاورزی:

کشت علوفه هیدروپونیک، به بهبود درآمد، سبک زندگی، کیفیت محصول و پایداری محیط‌زیست می‌افزاید. علاوه بر این، این فناوری به حفظ سفره‌های زیرزمینی و کاهش فرونشست زمین در لرستان کمک زیادی می‌کند.

باتوجه‌به روش‌های کشت علوفه هیدروپونیک، بذر مناسب برای علوفه هیدروپونیک را می‌توان در گلخانه، کانکس و یا سالن سرپوشیده ، بدون در نظر گرفتن فصل پرورش داد. علاوه بر این، هزینه‌های بالایی که کشاورزان قبلاً با روش‌های سنتی با آن مواجه بودند، به طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد، زیرا کشت علوفه هیدروپونیک به آفت‌کش‌ها، ضدعفونی‌کننده یا سایر مواد شیمیایی نیاز ندارد.

همچنین این فناوری جدید دوره رشد را تسریع می‌کند، تقریباً دوبرابر سریع‌تر از روش‌های سنتی. همچنین هزینه‌های حذف علف‌های هرز و بیماری‌های ناشی از خاک با این روش از بین می‌رود. پس کشت علوفه هیدروپونیک در لرستان مزایای زیادی برای صنعت کشاورزی به همراه خواهد آورد.

علوفه هیدروپونیک در لرستان

ارتباط علوفه هیدروپونیک در لرستان و صنعت دامداری:

علوفه سبز یکی از اجزای مهم و عمده صنعت دامداری است. در صنایع دامپروری، تهیه علوفه سبز برای دام به حفظ سلامت دامی کمک می‌کند. خوراک  مغذی و مناسب منبع اصلی بالا بردن کیفیت صنایع لبنی است.

اما امروزه، دردسترس‌بودن زمین‌های چرا و علوفه سبز در مناطق شهری  بسیار کمیاب است؛ بنابراین، در سالهای اخیر، روندکشت علوفه هیدروپونیک درحال‌رشد است. بسیاری از دامداران در سراسر دنیا و ایران با تولید علوفه هیدروپونیک به بالابردن کیفیت محصولات دامی خود مانند شیر و گوشت دست یافته‌اند.

کشت علوفه هیدروپونیک در لرستان به بهبود صنعت دامداری کمک زیادی می‌کند و برای این استان مزایایی که ذکر کرده‌ایم را به همراه خواهد داشت.

تعلیف حیوانات مناسب با روش هیدروپونیک:

 • گاوهای گوشتی و شیری
 • اسب‌
 • گوسفند
 • بزسانان
 • مرغ و خروس
 • شترمرغ
 • بوقلمون
 • شتر

علوفه هیدرپونیک در لرستان

بذر های مناسب برای علوفه هیدروپونیک:

 • جو
 • گندم
 • شبدر
 • ذرت
 • یونجه

مشاوره کشت علوفه هیدروپونیک در لرستان:

برای شروع کشت علوفه هیدروپونیک  با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت می‌توانید از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت بسپارید.

در پکیج صفر تا صد کشت علوفه هیدروپونیک پارس صنعت شما از خدماتی چون مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب برای علوفه هیدروپونیک و همچنین پشتیبانی دائمی می‌توانید برخوردار شوید.

کارشناسان ما با بهره‌گیری از دانش روز دنیا در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک و تجربیات زیاد در این زمینه همه‌روزه در خدمت شما عزیزان هستند. برای اطلاع از قیمت پکیج و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

 

پارس صنعت در تمام راه در کنار شما می‌ماند.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *