تهران، شادآباد

سبد خرید

کشت علوفه هیدروپونیک در تبریز

نسرین نیک نژاد
2022-01-01
23:47
No Responses
علوفه هیدروپونیک در تبریز

همان‌طور که می‌دانید علوفه یکی از اجزای اصلی دامداری است و تولید علوفه کلیدی در سودآوری و موفقیت یک دامداری می‌باشد.
علوفه نقش مهمی در تغذیه دام‌های شیری و گوشتی دارد.

کشت علوفه هیدروپونیک این امکان را می‌دهد که در تمام سال بدون توجه به فصل و با حداقل استفاده از زمین و آب، علوفه تازه و سبز تولید کنید.
کشت علوفه هیدروپونیک در ایران به علت کمبود آب موردنیاز برای کشت علوفه بسیار مورد استقبال قرار گرفت به‌طوری‌که امروزه شهرهای زیادی از ایران در تولید این محصول پیشتاز هستند.

در این نوشتار به بررسی کشت علوفه هیدروپونیک در تبریز می‌پردازیم.

علوفه سبز هیدروپونیک چیست؟

علوفه هیدروپونیک علوفه‌ای است که در آن گیاهان به‌جای خاک، در آب و محلول غذایی رشد می‌کنند. در این روش کشت علوفه با تهیه تمام مواد لازم برای رشد گیاهان (به جزء خاک) در محیطی کنترل شده مانند گلخانه هیدروپونیک انجام می‌شود. شما به‌راحتی می‌توانید این سیستم را در مقیاس کوچک به نام سازه کشت علوفه هیدروپونیک از شرکت پارس صنعت خریداری کنید.
در روش کشت علوفه هیدروپونیک می‌توان گندم، جو، ذرت و … را با موفقیت کشت کرد.

مزایای کشت علوفه هیدروپونیک در تبریز:

  • صرفه‌جویی در مصرف آب برای تولید علوفه
  • استفاده بهینه از زمین
  • صرفه اقتصادی بیشتر
  • کاهش زمان رشد

کشت علوفه هیدروپونیک تقریباً در هر جایی و هر شرایط آب و هوایی امکان‌پذیر است. علوفه برای دام‌ها به‌عنوان بخشی از رژیم غذایی آنها مفید است. علوفه ارزش غذایی افزایش‌یافته‌ای را فراهم می‌کند که برای رشد، تولید شیر و سلامت کلی مهم است. علاوه بر این، مواد مغذی علوفه به فواید دیگری مانند بهبود سیستم ایمنی، افزایش زاد و ولد و … منجر می شود.

علوفه هیدروپونیک

 

آیا علوفه هیدروپونیک برای دام خوب است؟

جواب این سؤال بله است. بذر جوانه‌زده که به‌صورت هیدروپونیک رشد می‌کنند منبع خوبی از مواد مغذی برای دام هستند. در واقع بذرها در هنگام جوانه‌زدن ویتامین‌هایشان بیشتر می‌شود.

جوانه‌های هیدروپونیک به دام اجازه می‌دهد تا سالم‌تر بماند.

علوفه هیدروپونیک برای دام دارای مزایای زیر می‌باشد:

  • افزایش هیدراتاسیون یا آبرسانی به بدن دام
  • تقویت سیستم ایمنی دام
  • افزایش قدرت باروری و زاد و ولد دام

اهمیت شروع کشت علوفه هیدروپونیک در تبریز:

علوفه هیدروپونیک خوراک دامی است که از بذرها و بدون مصرف خاک و آب جوانه‌زده است. این خوراک معمولاً با خیساندن دانه‌ها رشد می‌کند، به آنها اجازه می‌دهد تا جوانه بزنند، و رشد آنها عمدتاً در آب (یک محیط بدون خاک) تا زمانی که آماده خوردن شوند، ادامه می‌یابد.

علوفه هیدروپونیک پس از جوانه زدن،  می‌تواند سرشار از مواد مغذی شود. این منبع غذایی باعث افزایش سطح ویتامین‌ها، پروتئین، نشاسته و قند می‌شود که به‌سلامت دام کمک می‌کند. همچنین علوفه هیدروپونیک  برای دام نسبت به سایر منابع غذایی هضم راحت‌تری دارند.

علوفه هیدروپونیک

 

مشاوره کشت علوفه هیدروپونیک در تبریز:

برای شروع کشت علوفه هیدروپونیک در تبریز با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت می‌توانید از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت بسپارید.

در پکیج صفر تا صد کشت علوفه هیدروپونیک پارس صنعت شما از خدماتی چون مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب برای علوفه هیدروپونیک و همچنین پشتیبانی دائمی می‌توانید برخوردار شوید.

برای اطلاع از قیمت پکیج و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

پارس صنعت در تمام راه در کنار شما می‌ماند.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
نسرین نیک نژاد
2022-01-01
23:47
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *