تهران، شادآباد

سبد خرید

مه پاش گلخانه شیراز[بررسی و معرفی محصول]

نسرین نیک نژاد
2024-02-15
15:00
No Responses
فروش مه پاش گلخانه شیراز

گلخانه‌ها یکی از مکان‌های کنترل شده و حساس برای رشد گیاهان و محصولات کشاورزی هستند که نیاز به تنظیم دما و رطوبت دارند. زیرا در غیر این صورت، گیاهان و گل‌ها نمی‌توانند رشد مطلوبی داشته باشند. به همین دلیل باید با استفاده از لوازم مدرن، شرایط ایجاد رطوبت و دمای استاندارد را در گلخانه‌ها فراهم ساخت. یکی از این لوازم، مه پاش گلخانه است. در این مطلب پارس صنعت، ما قصد داریم تا به انواع مه پاش گلخانه شیراز بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

توصیه می‌کنیم قبل از شروع به مطالعه مه پاش گلخانه شیراز به ویدئوی زیر که در مورد عملکرد این دستگاه در سالن پرورش قارچ است، توجه نمایید.

مه پاش گلخانه (greennhouse fogger)چیست؟

گلخانه‌ها فضایی برای رشد موجودات زنده‌ای به نام گیاهان هستند. فرقی نمی‌کند چه گلخانه معمولی و چه گلخانه هیدروپونیک، هر دو نوع این مکان‌ها نیاز به شرایط استانداری دارند. یکی از این شرایط مهم، دمای مناسب هوا و رطوبت است که باید در مقادیر معینی باشد. زیرا در غیر این صورت رشد گیاهان و حتی شرایط جسمی پرسنل و نیروی کار با مشکلات زیادی همراه می‌شود.

بنابراین، برای ایجاد شرایط مطلوب، راهکارهایی لازم است. نصب مه‌پاش خانگی از بهترین راهکارهاست.

مه‌پاش در انگلیسی به فوگر «Fogger» معروف است! در بازار هم این دستگاه گاهی به نام فوگر گلخانه فروخته می‌شود. این دستگاه می‌تواند در ابعاد و مدل‌های مختلف مانند مه پاش سالن و گلخانه‌های آپارتمانی و زینتی به فروش می‌رسد.

انواع مه پا گلخانه در شیراز

برای نصب و خرید مه پاش گلخانه باید به ابعاد و وسعت مکان توجه کرد. نکته مهم این است که امروزه می‌توان با طراحی چند طبقه روی هم، حتی در فضای کوچک، یک گلخانه طبقاتی ساخت که با امکانات رطوبت‌سازی و دمایی مورد نیاز در آن تعبیه شده باشد. در ادامه با انواع مه پاش گلخانه می پردازیم.

1. مه پاش سالن و گلخانه‌های آپارتمانی و زینتی

بسیاری از گیاهان آپارتمانی و زینتی در گلخانه‌ها، از مناطق گرمسیری می‌آیند، جایی که رطوبت هوا بسیار بالاست. به همین دلیل اولین نیاز آنها به جز آب، رطوبت است. «مه پاش گلخانه‌های آپارتمانی و زینتی» یک راه‌حل آسان برای آبیاری و ایجاد رطوبت برای گیاهان گلخانه‌ای است.
همچنین استفاده از مه پاش گلخانه‌های آپارتمانی و زینتی باعث می‌شود تا گیاهان بیش از حد آبیاری نشوند. آبیاری بیش از حد یکی از شایع‌ترین علت ازبین‌رفتن گیاهان آپارتمانی و زینتی است.

مه پاش گلخانه شیراز
مه پاش گلخانه

2. مه پاش سالن قارچ

«مه پاش سالن پرورش قارچ» از انواع مه پاش فشارقوی است که با کمک پمپ، قطرات ریز آب را از نازل‌های مه پاش بر روی قارچ‌ها پخش می‌کند. این دستگاه می‌تواند رطوبت لازم را برای پرورش قارچ‌ها فراهم کند و از خشکی هوا در سالن کشت جلوگیری کند.

3. مه پاش گلخانه‌های عمودی و طبقاتی

گلخانه‌های عمودی و طبقاتی برای نوعی از کشاورزی به کار برده می‌شوند که هیدروپونیک نام دارد. این روش کشت یکی از متدهای پرطرف‌دار برای کشت گیاهان در یک محیط کنترل شده است. در کشت هیدروپونیک، گیاهان در محلول غذایی مایع قرار داده می‌شوند و با استفاده از لوله‌های خاص، آب و محلول‌های غذایی به ریشه آنها می‌رسد. در گلخانه‌های عمودی و طبقاتی برای رشد گیاهان، باید به دما و رطوبت توجه زیادی کرد که این رسیدگی با کمک «مه‌پاش گلخانه های عمودی و طبقاتی» امکان پذیر می شود.

4. مه پاش باغ و ویلا[دستگاه مه پاش باغی]

باغچه‌ها، زمین‌های بازی، آلاچیق از قسمت‌های مختلف ساختمان‌های ویلایی هستند که در این محیط‌ها نمی‌توان از دستگاه‌های خنک‌کننده مانند کولرهای گازی یا آبی استفاده کرد. از طرفی بسیاری از افراد در تابستان علاقه دارند تا مدت زیادی را در این فضاها بگذرانند؛ به همین دلیل لازم است تا برای راحتی بیشتر در این مکان‌ها از دستگاه «مه پاش باغی» استفاده شود.

مهپاش باغی
مهپاش باغی

خرید مه پاش گلخانه شیراز

برای نصب مه پاش گلخانه شیراز، ابزار و وسایلی مانند منابع تغذیه آب و مواد ضدعفونی، پمپ و موتور فشار، لوله‌ها و اتصالات انتقال مایعات و نازل‌های خروجی آب نیاز است. این دستگاه با انتقال آب به‌صورت قطرات ریز در درون گلخانه، هوای اطراف را خنک و مطبوع می‌کند.

جهت خرید مه پاش گلخانه شیراز با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید تا چنانچه اگر امکان خرید حضوری را ندارید، اطلاعات لازم در مورد روش خرید اینترنتی مه پاش گلخانه شیراز را برایتان شرح دهند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

برچسب ها:

نسرین نیک نژاد
2024-02-15
15:00
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *