تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان

تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان + لیست مهم ترین تجهیزات هیدروپونیک

در سال‌های اخیر، کاهش بارندگی‌ها بسیاری از شهرهای ایران را در معرض شرایط بحران خشکسالی قرار داده است. یکی از شهرهای زیبای کشورمان که در معرض این فاجعه قرار گرفته است، شهر اصفهان است.
کشت هیدروپونیک در اصفهان یکی از راهکارهای مقابله با بحران خشکسالی برای تأمین محصولات کشاورزی است که تأثیر زیادی در حفظ منابع آبی در این شهر دارد.

تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان

کشت هیدروپونیک چیست؟

هیدروپونیک به روشی گفته می‌شود که در آن گیاهان به‌جای خاک، در آب و محلول غذایی رشد می‌کنند. در این روش محصولات کشاورزی با استفاده از تجهیزاتی در محیط کنترل شده گلخانه رشد می‌کند.

کشت علوفه هیدروپونیک نیز یک روش عالی برای تأمین علوفه برای دام است.

برای شروع کشت علوفه هیدروپونیک در اصفهان از کجا شروع کنیم؟

شرکت پارس صنعت در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک در اصفهان بخش مشاوره به‌صورت حضوری و آنلاین را دارا است.

همچنین شما با خرید پکیج صفر تا صد راه‌اندازی علوفه هیدروپونیک می‌توانید از خدماتی مانند، مشاوره رایگان، خرید لوازم و تجهیزات علوفه هیدروپونیک باکیفیت بالا و قیمت مناسب و همچنین آموزش کشت علوفه هیدروپونیک بهره‌مند شوید.

 

 

تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان شامل چه مواردی است؟

1. گلخانه کشت هیدروپونیک:

 

گلخانه هیدروپونیک

گلخانه کشت هیدروپونیک باید بر اساس تولید محصولات هیدروپونیک طراحی شود. زیرا فضای زیاد و بلااستفاده موجب هدررفتن انرژی گرمایی است.

2. لوله‌های آبرسانی:

لوله 20 میلیمتر پلی اتیلن

تجهیزات و لوله‌های آبیاری در کشت گیاهان هیدروپونیک مورداستفاده قرار می‌گیرند. سبزیجاتی مانند توت‌فرنگی، اسفناج، کلم‌ها و … با لوله‌های آبرسانی آبیاری می‌شوند.
این لوله‌ها شامل مه پاش، لوله‌های 16 میلیمتری، لوله 20 میلیمتری و لوله 32 میلیمتری می‌باشد که لوله 16 پرکاربردترین آنهاست.

4. طبقات کشت هیدروپونیک:

تجهیزات گلخانه هیدروپونیک

 

طبقات کشت  هیدروپونیک باید بافاصله مناسب طراحی شوند زیرا فاصله نامناسب موجب نوردهی ناکافی به بذرها و تهویه نامناسب رطوبت و هوا می‌شود. متریال و ساختار طبقات نیز باید از جنس محکم ساخته شده باشد تا وزن محصولات هیدروپونیک را به‌خوبی تحمل کنند.

 

5. مخزن آب:

مخزن آب

مخزن آب نیز در تولید هیدروپونیک نقش مهمی دارد. حجم آن باید به‌گونه‌ای باشد تا میزان استفاده روزانه آب تأمین شود و همچنین جنس آن باید به‌گونه‌ای باشد که از واکنش در برابر مواد ضدعفونی‌کننده جلوگیری کند.

6. فن:

فن گلخانه قطر 60

فن مسئولیت تهویه هوا در گلخانه هیدروپونیک را دارد. گردش هوا در بین طبقات موجب اکسیژن‌رسانی به بذرها و جلوگیری از راکد ماندن هوا می‌شود. تهویه هوا نیز از کپک‌زدگی بذرهای جوانه‌زده جلوگیری می‌کند.

7. بذر مناسب:

بذر هیدروپونیک در اصفهان

بذرهای مورداستفاده در تولید هیدروپونیک باید باکیفیت بالایی انتخاب شوند زیرا برای تولید علوفه هیدروپونیک مهم‌ترین فاکتور است.

کارشناسان ما در پارس صنعت آماده ارائه انواع خدمات نظیر فروش ادوات و تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان هستند.

 

8. سازه گلخانه هیدروپونیک:

سازه استاندارد علوفه هیدروپونیک

باتوجه‌به تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان که در بالا ذکر کردیم؛ شما به‌راحتی می‌توانید این سیستم را در مقیاس کوچک به نام سازه گلخانه هیدروپونیک از شرکت پارس صنعت خریداری کنید.

اهمیت کیفیت در تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان:

تجهیزات هیدروپونیک، عامل مهمی در تولید محصول باکیفیت است زیرا تجهیزات بی‌کیفیت ممکن است منجر به آسیب‌دیدگی علوفه و در نتیجه عدم استفاده از محصول نهایی شود.

 

تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان

خرید تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان:

شما می‌توانید برای شروع کشت هیدروپونیک در اصفهان و تأمین لوازم و تجهیزات گلخانه‌ای از پشتیبانی شرکت پارس صنعت بهره‌مند شوید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

پارس صنعت در تمام مسیر سبز هیدروپونیک در کنار شماست.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.