تهران، شادآباد

سبد خرید

تجهیزات هیدروپونیک اصفهان+لیست تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان

نسرین نیک نژاد
2022-01-20
18:50
No Responses
فروش تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان

در سال‌های اخیر، کاهش بارندگی‌ها بسیاری از شهرهای ایران را در معرض شرایط بحران خشکسالی قرار داده است. یکی از شهرهای زیبای کشورمان که در معرض این فاجعه قرار گرفته است، شهر اصفهان است. کشت هیدروپونیک و استفاده از تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان یکی از راهکارهای مقابله با بحران خشکسالی برای پرورش محصولات کشاورزی است که تأثیر زیادی در حفظ منابع آبی در این شهر دارد.

کشت هیدروپونیک (Hydroponic cultivation) چیست؟

کشت هیدروپونیک (Hydroponic cultivation) یک روش کشت گیاهان بدون استفاده از خاک است که در آن ریشه‌های گیاهان در محلول غذایی و آب قرار می‌گیرند. سیستم هیدروپونیک یک سیستم کنترل شده است که از تجهیزات مختلفی تشکیل می‌شود.

کشت علوفه هیدروپونیک نیز یک روش عالی برای تأمین علوفه برای دام است. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه «علوفه هیدروپونیک» کلیک کنید.

شرکت پارس صنعت در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک در اصفهان بخش مشاوره به‌صورت حضوری و آنلاین را دارا است. همچنین شما با خرید پکیج صفر تا صد راه‌اندازی علوفه هیدروپونیک می‌توانید از خدماتی مانند، مشاوره رایگان، خرید لوازم و تجهیزات علوفه هیدروپونیک باکیفیت بالا و قیمت مناسب و همچنین آموزش کشت علوفه هیدروپونیک بهره‌مند شوید.

مقایسه علوفه هیدروپونیک با یونجه
علوفه به روش هیدروپونیک

معرفی تجهیزات هیدروپونیک اصفهان 

تجهیزات گلخانه علوفه هیدروپونیک شامل  موارد مختلفی می‌شوند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

1. گلخانه کشت هیدروپونیک

در گلخانه کشت هیدروپونیک، گیاهان در سیستم هیدروپونیک (بدون خاک) قرار می‌گیرند که شامل محلول غذایی و آب برای رشد است. این سیستم‌ها به طور دقیق مواد غذایی موردنیاز گیاهان را به آنها ارائه می‌دهند و به ریشه‌های گیاهان اکسیژن می‌رسانند.

گلخانه هیدروپونیک
گلخانه هیدروپونیک

2. لوله‌های آبیاری

تجهیزات و لوله‌های آبیاری در کشت گیاهان هیدروپونیک مورداستفاده قرار می‌گیرند. سبزیجاتی مانند توت‌فرنگی، اسفناج، کلم‌ها و غیره با لوله‌های پلی اتیلن آبیاری می‌شوند.
این لوله‌ها در اندازه‌های 16 میلیمتری، 20 میلیمتری و 32 میلیمتری در بازار موجود هستند که لوله 16، پرکاربردترین آنهاست.

3. طبقات کشت هیدروپونیک

طبقات کشت  هیدروپونیک، طبقاتی هستندکه به صورت افقی با فاصله مناسبی ساخته می‌شوند. توجه داشته باشید که فاصله نامناسب موجب نوردهی ضعیف به بذرها و تهویه نامناسب رطوبت و هوا می‌شود. متریال و ساختار طبقات نیز باید از جنس محکم ساخته شده باشد تا وزن محصولات نهایی تولید شده به روش هیدروپونیک را به‌خوبی تحمل کنند.

در همین راستا مجموعه پارس صنعت آماده ارائه انواع خدمات از قبیل فروش تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان است.

طبقات کشت هیدروپونیک
طبقات کشت هیدروپونیک

4. مه پاش 

مه‌ پاش، رطوبت و دمای مناسب را فراهم کرده و رشد گیاهان را افزایش می‌دهد. همچنین، کنترل آفات و بیماری‌ها را بهبود می‌بخشد و هزینه‌های مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. این وسیله باعث بهبود کیفیت محصول نهایی می‌شود.

جهت آشنایی بیشتر به صفحه «مه پاش گلخانه» در سایت پارس صنعت مراجعه نمایید.

مه پاش 6 نازله
مه پاش 6 نازله

5. تجهیزات تهویه هوا

فن مسئولیت تهویه هوا در گلخانه هیدروپونیک را دارد. گردش هوا در بین طبقات موجب اکسیژن‌رسانی به بذرها و جلوگیری از راکد ماندن هوا می‌شود. تهویه هوا نیز از کپک‌زدگی بذرهای جوانه‌زده جلوگیری می‌کند. همچنین زمانی که هوای سرد و یا گرم در محیط گلخانه از طریق درب ورودی وارد می‌شود، فن گلخانه‌ای این هوا را به خارج انتقال می‌دهد و به‌نوعی هوا را متعادل می‌سازد.
در واقع با خرید فن گلخانه‌ای وظیفه یکنواخت‌سازی هوا در این محیط را دارد و از شوک گرمایی و سرمایی به گیاهان جلوگیری می‌کند.

6. بذر مناسب

بذر مناسب در کشت هیدروپونیک بسیار اهمیت دارد، زیرا کیفیت بذر می‌تواند تأثیر زیادی بر رشد و عملکرد گیاهان داشته باشد. بذرهای با کیفیت و مناسب برای کشت هیدروپونیک معمولاً دارای قدرت جوانه‌زنی بالا هستند. این به معنای قوه نامیه بالای بذر برای سبز شدن سریع است که به رشد گیاه کمک می‌کند.

بذر برای کشت هیدروپونیک
بذر برای کشت هیدروپونیک

7. رطوبت ساز صنعتی

دستگاه رطوبتساز صنعتی(industrial humidifiel)، برای ایجاد رطوبت لازم در فضاهای بزرگ و سرپوشیده استفاده می‌شود. این دستگاه قادر است هوای محیط را تصفیه کرده و بدون لرزش و ایجاد صدای اضافی، رطوبت ایجاد کند. در گلخانه‌ هیدروپونیک، وجود رطوبت و مرطوب بودن هوای محیط بسیار حائز اهمیت است و دستگاه رطوبت ساز صنعتی یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی است که باید در گلخانه‌های معمولی و هیدروپونیک وجود داشته باشد.

8. سازه گلخانه هیدروپونیک

باتوجه‌به تجهیزات هیدروپونیک اصفهان که در بالا ذکر کردیم؛ شما به‌راحتی می‌توانید این سیستم را در مقیاس کوچک به نام سازه گلخانه هیدروپونیک از شرکت پارس صنعت خریداری کنید. سازه گلخانه هیدروپونیک به صورت خاصی طراحی و ساخته شده است که همه نیازهای کشت هیدروپونیک از قبیل سیستم آبیاری، نور رسانی، مه پاش و غیره بر روی آن به راحتی نصب می‌شود.

ارزش غذایی علوفه هیدروپونیک
سازه گلخانه هیدروپونیک

فروش تجهیزات هیدروپونیک اصفهان

فروش تجهیزات هیدروپونیک اصفهان به‌عنوان یک صنعت رشدآور، امکان ارائه تجهیزات پیشرفته را به کشاورزان و باغداران فراهم می‌کند. این تجهیزات شامل سیستم‌های آبیاری، طبقات کشت و سایر وسایل موردنیاز برای اجرای موفقیت‌آمیز کشت هیدروپونیک است.

استفاده از تجهیزات هیدروپونیک اصفهان، به کشاورزان امکان می‌دهد تا محصولات باکیفیت و برگرفته از محیط کشت کنترل شده را تولید کنند. این روش کشت باعث کاهش مصرف آب، کنترل بهتر بیماری‌ها و آفات، استفاده بهینه از مواد غذایی و تغذیه دقیق‌تر گیاهان می‌شود.

همچنین، هیدروپونیک به‌عنوان یک روش کشت پایدار، امکان کاهش مصرف آب، محافظت از خاک و کاهش استفاده از مواد شیمیایی را فراهم می‌کند. فروش تجهیزات هیدروپونیک به کشاورزان و باغداران می‌تواند به کاهش تأثیرات منفی بر محیط‌زیست کمک کند و از سوی دیگر، به ترویج کشت‌های پایدار و محصولات سالم و بدون مواد شیمیایی نیز منجر شود.

شما می‌توانید برای تجهیزات هیدروپونیک در اصفهان و تأمین لوازم و تجهیزات گلخانه‌ای از پشتیبانی شرکت پارس صنعت بهره‌مند شوید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

پارس صنعت در تمام مسیر سبز هیدروپونیک در کنار شماست.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *