تهران، شادآباد

سبد خرید

علوفه هیدروپونیک در مرودشت

نسرین نیک نژاد
2022-01-11
12:39
No Responses
علوفه هیدروپونیک در مرودشت

کشت علوفه هیدروپونیک یک روش نوین در صنعت کشاورزی است که می‌تواند به افزایش تولید محصولات علوفه‌ای در مناطق شهری و یا در مناطقی که دسترسی شهروندان به زمین محدود است و به علت شرایط آب‌وهوایی پرورش علوفه مساعد نیست، کمک زیادی کند.

در این نوشتار قصد داریم به بررسی کشت علوفه هیدروپونیک در مرودشت یکی از شهرهای استان فارس بپردازیم.

 

چرا کشت علوفه هیدروپونیک باید گسترش پیدا کند؟

با نگاهی به ردپای آبی کشاورزی سنتی که امروزه بیش از 75 درصد مصرف جهانی آب را دارا است در می‌یابیم که محصولات با روش هیدروپونیک 50 تا 90 درصد آب کمتری نیاز دارند.

همچنین فناوری هیدروپونیک می‌تواند راه حلی برای کمبود خاک در بسیاری از مناطق، به طور مثال در شهرهای بزرگ باشد، جایی که یافتن فضای باز برای کشت‌کار آسانی نیست. با توجه به روش عمودی در کشت علوفه هیدروپونیک، این روش باعث افزایش کارایی زیادی در استفاده از فضای در دسترس می‌شود.

علوفه هیدروپونیک در مرودشت

آیا کشت علوفه هیدروپونیک را می توان در  مرودشت انجام داد؟

کشت علوفه هیدروپونیک را می‌توان در همه مناطق انجام داد. در مورد شهر مرودشت نیز این مورد صدق می‌کند حتی در بسیاری از مناطق شهر مرودشت که دارای فضاهای بلااستفاده (کارخانه‌ها یا مغازه‌ها یا ساختمان‌هایی هستند که دیگر کاربری مسکونی ندارند) نیز می‌توانند برای تولید علوفه هیدروپونیک به کار برده شوند.

مزایای کشت علوفه هیدروپونیک:

هیدروپونیک فرصتی برای افزایش تولید محصولات است که به لطف استفاده از نورهای مصنوعی و با توجه به این روش کشت در هر زمان از سال، امکان کشت علوفه هیدروپونیک در تمام سال وجود دارد.

از دیگر مزایای آن می‌توان به تأثیر کمتر آفات و بیماری‌ها در محصولات و علوفه هیدروپونیک و عدم نیاز به استفاده از کودهایی با سرعت رشد سریع‌تر نسبت به محصولات سنتی اشاره کرد.

ازآنجایی‌که این سیستم‌ها علف‌های هرز تولید نمی‌کنند، نیازی به ازبین‌بردن آنها نیست و ساعات کاری موردنیاز برای کشت آن کاهش می‌یابد.

چرا علوفه هیدروپونیک ذرت

معایب کشت علوفه هیدروپونیک:

البته برخی از معایب این روش کشت نیز که باید ذکر شود، به‌عنوان‌مثال برای آبیاری خودکار و تولید نور مصنوعی نیاز به مصرف انرژی برق است. سیستم‌های هیدروپونیک در مقایسه با محصولات سنتی نیاز به سرمایه‌گذاری اقتصادی بالاتری دارد.

بااین‌حال، کشت علوفه هیدروپونیک راه‌حل بسیار خوبی برای شهرها یا مکان‌هایی با فضای محدود برای کشاورزی هستند. همچنین در هر شرایط آب و هوایی مانند شهر مرودشت که گرم و خشک است، می‌توان این کشت را انجام داد.

علوفه هیدروپونیک در مرودشت

لزوم کشت علوفه هیدروپونیک در مرودشت:

1. رشد سریع علوفه

2. افزایش مواد مغذی و ویتامین‌ها در علوفه

3. افزایش دوره برداشت

4. استفاده حداقل آب و محیط کشت

5. افزایش سریع‌تر وزن دام

6. بهبود سلامت دام و کم کردن هزینه دامپزشکی

7. سازگاری با سیستم گوارش گاو و گوساله برای جلوگیری از التهاب معده و روده

8. کاهش تلفات دام در اثر سوءهاضمه و بیماری‌های دامی ناشی از خاک و علوفه

 

مشاوره کشت علوفه هیدروپونیک در مرودشت:

ازآنجایی‌که کشت علوفه هیدروپونیک در عین سادگی نیاز به‌دقت فراوانی دارد، کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت در زمینه تولید این علوفه، بخش مشاوره علوفه هیدروپونیک را برای مشتریان عزیز خود راه اندازی کرده‌اند.

مشاوره‌ها در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک به‌صورت حضوری و آنلاین است و با خرید پکیج صفر تا صد راه‌اندازی علوفه هیدروپونیک می‌توانید از مزایایی همچون، مشاوره رایگان، خرید لوازم و تجهیزات گلخانه هیدروپونیک با قیمت مناسب و همچنین آموزش کشت علوفه هیدروپونیک بهره‌مند شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید همه‌روزه با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
نسرین نیک نژاد
2022-01-11
12:39
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *