تهران، شادآباد

سبد خرید

علوفه هیدروپونیک در کردستان

نسرین نیک نژاد
2022-01-11
00:20
2 Responses
کشت علوفه هیدروپونیک در کردستان

در سال‌های اخیر، رشد فناوری در صنعت کشاورزی، روشی نوین را ایجاد کرده است به نام هیدروپونیک.
کشت هیدروپونیک قدمتی چندهزارساله دارد اما متأسفانه این روش کشت سالیان زیادی به دست فراموشی سپرده شده بود تا پس از کمی تغییرات در 50 سال اخیر در دنیا دوباره به کار گرفته شد.
کشت علوفه هیدروپونیک در کشور ایران به طور رسمی 15 سالی است که توسط کشاورزان و دامداران مورداستفاده قرار گرفته است.
یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کشت علوفه هیدروپونیک ، مسئله اشتغال‌زایی و ایجاد کسب‌وکار در شهرهایی از کشور است که معضل بیکاری در آنها وجود دارد.

 

روش کشت علوفه هیدروپونیک چیست؟

هیدروپونیک تکنیکی است که در آن گیاهان و محصولات کشاورزی در آب بدون خاک رشد می‌کنند. کلمه هیدروپونیک از کلمه یونانی “Hydros” به معنی “آب” و “Ponic” به معنی “کار”گرفته شده است و به معنای روشی است که در آن آب‌ کار می‌کند.

ذرت، بذر جو، گندم، یونجه، ارزن، چاودار و غیره، بذرهای مهمی هستند که از روش هیدروپونیک برای تولید علوفه مغذی و باکیفیت بالا برای دام و طیور استفاده می‌شوند.

اهمیت کشت علوفه هیدروپونیک در کردستان:

در سال‌های اخیر به دلیل مهاجرت روستاییان به شهر، بسیاری از مشاغل روستایی دستخوش تغییرات شده است. یکی از مشاغل مهم در شهرهای غربی که آب‌وهوای سردتری دارند ، دامداری و پرورش دام و طیور می‌باشد.
استان کردستان یکی از استان‌های بزرگ کشور است، با وجود جمعیت زیاد و موقعیت جغرافیایی در چند سال اخیر با مشکل شدید بیکاری روبرو شد که متأسفانه به علت نیاز مالی، مشاغلی مانند کولبری در این شهر جای خود را به بسیاری از شغل‌های مناسب دیگر داد.
یکی از مشاغلی که می‌توان ذکر کرد کشت علوفه هیدروپونیک در کردستان است.

علوفه هیدروپونیک در کردستان

علوفه هیدروپونیک در ساوه

نگاهی به روش کشت علوفه هیدروپونیک در کردستان:

کشت علوفه هیدروپونیک با خیس کردن بذر مناسب شروع می‌شود. سپس این بذرها به طور یکنواخت روی سینی علوفه هیدروپونیک پخش می‌شود. از طریق دستگاه مه پاش بذرها آبیاری می‌شوند و در دمای مناسب برای علوفه هیدروپونیک نگهداری می‌شوند تا رشد کنند.

پس از حدود ۷تا ۱۰ روزعلوفه سبز و تازه آماده برداشت است.

به طور قطع راحتی کشت علوفه هیدروپونیک نیاز به لوازم باکیفیت کشت، بذر مناسب کشت و مهم‌ترین قسمت مشاوره با کارشناسان این صنعت می‌باشد.

برای کشت علوفه هیدروپونیک در هر نقطه از جهان می‌توانید با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید.

 

سینی علوفه پارس صنعت

لوازم کشت علوفه هیدروپونیک:

 • بستر کشت علوفه هیدروپونیک
 • طبقات گلخانه علوفه هیدروپونیک
 • سینی علوفه هیدروپونیک
 • بذر مناسب
 • دستگاه مه پاش
 • رطوبت‌سنج
 • دماسنج

مشاوره کشت علوفه هیدروپونیک در کردستان:

برای شروع کشت علوفه هیدروپونیک در کردستان با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت می‌توانید از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت بسپارید.

در پکیج صفر تا صد کشت علوفه هیدروپونیک پارس صنعت شما از خدماتی چون مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات گلخانه‌ای و همچنین پشتیبانی دائمی می‌توانید برخوردار شوید.

کارشناسان ما با بهره‌گیری از دانش روز دنیا در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک و تجربیات زیاد در این زمینه همه‌روزه در خدمت شما عزیزان هستند. برای اطلاع از قیمت پکیج همه روزه می‌توانیدباشماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

پارس صنعت در تمام راه در کنار شما می‌ماند.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
نسرین نیک نژاد
2022-01-11
00:20
2 Responses

مقالات مرتبط

2 پاسخ

 1. با عرض سلام
  میشه لطفا راهنماییم کنید، این علوفه برای دام کافیه،یا در کنارش علوفه خشک و مکمل هم باید بدم؟

  1. سلام
   بسته به نوع دام متفاوت هست . ولی درنهایت می بایستی مقدار تقریبی ۳۰٪ و ۷۰٪ پیاده سازی شود . ( ۳۰٪ علوفه خشک ، ۷۰٪ علوفه هیدروپونیک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *