تهران، شادآباد

سبد خرید

علوفه هیدروپونیک در شیراز

نسرین نیک نژاد
2021-11-19
19:58
No Responses
کشت علوفه هیدروپونیک در شیراز

فناوری هیدروپونیک: آینده کشاورزی هوشمند

هیدروپونیک روشی در کشاورزی است که شامل رشد گیاهان (معمولاً محصولات زراعی) بدون خاک، با استفاده از آبرسانی و محلول‌های مغذی است.

روش هیدروپونیک مزایای زیادی دارد، به‌ویژه کاهش مصرف آب در کشاورزی. ازآنجایی‌که در روش هیدروپونیک برای رشد محصول، آب بسیار کمتری مصرف می‌کند، در آینده می‌توان برای مناطقی که دسترسی کمی با آب دارند بسیار مناسب باشد. کشور ایران از نظر آب‌وهوایی قسمت‌های زیادی از آن در مناطق بیابانی و خشک و گرم قرار گرفته است.

 

کشت علوفه هیدروپونیک در شیراز

یکی از شهرهای ایران که چند سالی است با خشکسالی و کمبود آب مواجه شده است و در منطقه بیابانی کشورمان قرار گرفته است، شهر شیراز است.
کشت هیدروپونیک به‌خصوص کشت علوفه هیدروپونیک در شیراز می‌تواند کمک بزرگی به دامداری این منطقه بکند و همچنین از تخریب مراتع و زمین‌های کشت علوفه به روش سنتی جلوگیری کند.

مزایای کشت علوفه هیدروپونیک در صنعت کشاورزی:

کشت علوفه هیدروپونیک، به بهبود درآمد، سبک زندگی، کیفیت محصول و پایداری محیط‌زیست می‌افزاید. علاوه بر این، این فناوری به حفظ سفره‌های زیرزمینی و کاهش فرونشست زمین در شیراز کمک زیادی می‌کند.

باتوجه‌به روش‌های کشت علوفه هیدروپونیک، بذر مناسب برای علوفه هیدروپونیک را می‌توان در گلخانه، کانکس و یا سالن سرپوشیده ، بدون در نظر گرفتن فصل پرورش داد. البته کشت علوفه هیدروپونیک در گلخانه در فصلهای سرد و گرم نیازمند لوازم گرمایشی و سرمایشی مناسب است و کمی هزینه نگهداری را افزایش می دهد.

علاوه بر این، هزینه‌های بالایی که کشاورزان قبلاً با روش‌های سنتی با آن مواجه بودند، به طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد، زیرا کشت علوفه هیدروپونیک به آفت‌کش‌ها، ضدعفونی‌کننده یا سایر مواد شیمیایی نیاز ندارد.
همچنین این فناوری جدید دوره رشد را تسریع می‌کند، تقریباً دوبرابر سریع‌تر از روش‌های سنتی. همچنین هزینه‌های حذف علف‌های هرز و بیماری‌های ناشی از خاک با این روش از بین می‌رود.

علوفه هیدروپونیک برای گاو

اهمیت کشت علوفه هیدروپونیک درصنعت دامداری:

علوفه سبز یکی از اجزای مهم و عمده صنعت دامداری است. در صنایع دامپروری، تهیه علوفه سبز برای دام به حفظ سلامت دامی کمک می‌کند. خوراک  مغذی و مناسب منبع اصلی بالا بردن کیفیت صنایع لبنی است.

در میان همه مکمل‌های خوراکی که به دام ها  عرضه می‌شود، علوفه سبز برای دام بسیار مفید و سالم است اما امروزه، دردسترس‌بودن زمین‌های چرا و علوفه سبز در مناطق شهری  بسیار کمیاب است؛ بنابراین، در سالهای اخیر، روندکشت علوفه هیدروپونیک درحال‌رشد است. بسیاری از دامداران در سراسر دنیا با تولید علوفه هیدروپونیک به بالابردن کیفیت محصولات دامی خود مانند شیر و گوشت دست یافته‌اند.

 

علوفه هیدروپونیک در شهر شیراز

مشاوره کشت علوفه هیدروپونیک درشیراز:

برای شروع کشت علوفه هیدروپونیک در شیراز با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت می‌توانید از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت بسپارید.

در پکیج صفر تا صد کشت علوفه هیدروپونیک پارس صنعت شما از خدماتی چون مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب برای علوفه هیدروپونیک و همچنین پشتیبانی دائمی می‌توانید برخوردار شوید.

کارشناسان ما با بهره‌گیری از دانش روز دنیا در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک و تجربیات زیاد در این زمینه همه‌روزه در خدمت شما عزیزان هستند. برای اطلاع از قیمت پکیج و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *