اگر فروشنده ی علوفه هیدروپونیک هستید با ما تماس بگیرید

آموزش قراردادن بذر در سینی ها نشا علوفه

قرار دادن بذر در سینی نشا علوفه هیدروپونیک+ویدئو آموزشی⚡

علوفه هیدروپونیک مانند هر محصول دیگری باید با رعایت نکات مهم و یا دانستن فوت کوزه‌گری پرورش داده شود. زیرا هر اشتباهی این محصول را از رسیدن به مرحله برداشت بازمی‌دارد و یا آن‌قدر کیفیتش پایین می‌آید که ارزش غذایی چندانی برای دام نخواهد داشت. یکی از نکات مهم در کشت علوفه هیدروپونیک، توجه به قواعد قراردادن بذر در سینی نشا است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

نکات مهم در قرار دادن بذر در سینی نشا علوفه هیدروپونیک:

قرار دادن بذرها به اندازه تهیه تجهیزات کشت و رعایت اصول بهداشت در گلخانه علوفه هیدروپونیک از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه به برخی از این موارد برای قراردادن بذر در سینی نشا علوفه هیدروپونیک اشاره می کنیم:

۱. بذرها را با اندازه مناسب در سینی قرار دهید.

معمولاً 2 کیلوگرم بذر جو در یک سینی 120 سانتی‌متر برای تولید 10 کیلوگرم علوفه استفاده می‌شود. اگر بذر بیشتری بریزید، ممکن است علوفه بیشتری دریافت کنید. اما توجه داشته باشید زیاد قراردادن بذرها در سینی منجر به کپک و قارچ در این محصول می‌شود. قراردادن مقدار کم بذر نیز در سینی نشا باعث رشد ناهماهنگ علوفه می‌شود.
در آموزش قراردادن بذر در سینی ها نشا علوفه باید با تجهیزات توزین مناسب مانند خط کش بذر انجام شود.

۲. بذرها را به طور یکنواخت روی سینی پخش کنید.

هنگام پخش دانه‌های جوانه‌زده روی سینی، آنها را صاف و یکدست نگه دارید. برای این کار از خط کش تراز استفاده کنید. انبوهی از دانه‌ها روی سینی باعث رشد ناهموار می‌شود. این یک کار ساده است اما نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.

۳. دانه‌های روی سینی را جابه‌جا نکنید.

به‌هیچ‌وجه بذرها را روی سینی به هم بزنید یا علوفه را بلند نکنید، سعی کنید بگذارید دانه‌ها رشد کنند. از طریق ژئوتروپیسم (جاذبه گرایی حرکت ساختارهای گیاه در رشد)، جاذبه زمین ریشه‌ها را به سمت پایین می‌فرستند. ایجاد اختلال در رشد بذرها با لمس مداوم آنها منجر به عدم قرارگرفتن مناسب ریشه‌ها می‌شود و دانه باید انرژی بیشتری را صرف کند تا دوباره ریشه‌ها را به پایین بفرستد.

قرار دادن بذر در سینی نشا علوفه هیدروپونیک

نتیجه‌گیری:

امروزه روش کشت علوفه هیدروپونیک آن‌قدر فراگیر شده است که در همه جای کشور، کشاورزان و دامداران به این روش روی آورده‌اند. از همین رو شرکت پارس صنعت برای گسترش این روش کشت تمامی امکانات از جمله آموزش، مشاوره و فروش تجهیزات گلخانه‌ای را برای مشتاقان این صنعت فراهم کرده است.

پارس صنعت یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه تولید و فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک در ایران می‌باشد.

اگر قصد خرید لوازم و تجهیزات گلخانه‌ای را دارید می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.